Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Consiliere achizitie audio

Reply
 
Thread Tools
Old 19-02-15, 19:12   #1
ICE_M

Stage 2
 
ICE_M's Avatar
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 49
Default procesor sunet

Nu de mult am instalat in masina(bmw e46 coupe cu cd player oem) un subwoofer + statie de 1000W...se stie ca la masinile astea calitatea sunetului lasa de dorit, plus ca nici nu prea am unde lega remotul de la statie sa se opreasca odata cu playerul. Asa ca m-am hotarat sa pun un procesor de sunet. Ex: alpine pxa-h100. Stie cineva daca se poate lega la playerul oem, si daca mai am o interfata usb legat la player va functiona?
ICE_M is offline   Reply With Quote
Old 20-02-15, 18:47   #2
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: procesor sunet

Nu va functiona!
Iti trebuie un procesor ce are hi level input sau un adaptor hi-low activ ce iti face acest remote cand simte semnal.
Remoteul pentru amplif ti-l poti lua de la un plus de contact.
Sau renunti la hu oem (ceea ce recomand) si faci ce trebuie fara alte batai de cap
__________________
Y!M dbig.sounds
Dealer Autorizat pentru toata gama de produse Digital Designs si PowerCell
S-A DESCHIS
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 23-02-15, 11:12   #3
ICE_M

Stage 2
 
ICE_M's Avatar
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 49
Default Re: procesor sunet

Quote:
Originally Posted by Bigu View Post
Nu va functiona!
Iti trebuie un procesor ce are hi level input sau un adaptor hi-low activ ce iti face acest remote cand simte semnal.
Remoteul pentru amplif ti-l poti lua de la un plus de contact.
Sau renunti la hu oem (ceea ce recomand) si faci ce trebuie fara alte batai de cap
Asa ma gandeam si eu..pana la urma renunt la hu oem(desi unul aftermarket nu arata prea bine pe e46). Merg pe varianta pioneer deh-80prs(asta l-am gasit la un pret bun, si am auzit ca este bun). Ce parare ai?
ICE_M is offline   Reply With Quote
Old 23-02-15, 13:54   #4
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: procesor sunet

Daca nu este nou, probeaza-l inainte! Pioneer are probleme cu traseele de masa si asta se traduce in final cu paraziti in difuzoare. Personal nu am suportat Pioneer niciodata! Eu sunt cu Kenwood si Alpine. Dar asta nu inseamna ca Pioneer sunt nasoale.
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 24-02-15, 11:42   #5
ICE_M

Stage 2
 
ICE_M's Avatar
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 49
Default Re: procesor sunet

Quote:
Originally Posted by Bigu View Post
Daca nu este nou, probeaza-l inainte! Pioneer are probleme cu traseele de masa si asta se traduce in final cu paraziti in difuzoare. Personal nu am suportat Pioneer niciodata! Eu sunt cu Kenwood si Alpine. Dar asta nu inseamna ca Pioneer sunt nasoale.

Asa am sa fac..mersi pentru sfaturi
ICE_M is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -