Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Consiliere achizitie audio

Reply
 
Thread Tools
Old 08-02-14, 13:49   #1
razvan!

Stage 2
 
razvan!'s Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 62
Default inele

Caut sa-mi schimb boxele pe fata la masina (octavia 1), am gasit un pachet de powerbass s-6c, in banutii mei, acum intrebarea mea este:
e obligatoriu sa-mi iau si inele de alea de mdf/plastic/etc., nu pot folosi inelele boxelor care le am acum pe masina? alea nu au inel?
razvan! is offline   Reply With Quote
Old 10-02-14, 22:29   #2
Dragster

Stage 5
 
Dragster's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 788
Member of:
[Racing Syndicate]
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: inele

Quote:
Originally Posted by razvan! View Post
Caut sa-mi schimb boxele pe fata la masina (octavia 1), am gasit un pachet de powerbass s-6c, in banutii mei, acum intrebarea mea este:
e obligatoriu sa-mi iau si inele de alea de mdf/plastic/etc., nu pot folosi inelele boxelor care le am acum pe masina? alea nu au inel?
Difuzoarele in general sant lipite din fabrica pe acele inele, poti incerca sa le decupezi dar nu se compara cu un inel de MDF. Eu nu prea folosesc de plastic ca am patit sa se desprinsa surubul din ele si sa imi creeze rezonante in fata de usa!!! Daca tot ai dat ceva bani pe difuzoarele alea eu zic ca merita inca putina atentie la instalare!!!
__________________
Dragster is offline   Reply With Quote
Old 20-02-14, 16:40   #3
razvan!

Stage 2
 
razvan!'s Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 62
Default Re: inele

pana la urma m-am apucat de capul meu sa le montez, si am facut eu si inele, nu de alta dar nu incapeau boxele altfel )
razvan! is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -