Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Consiliere achizitie audio

Reply
 
Thread Tools
Old 26-10-13, 05:31   #1
fredo

Stage 2
 
Join Date: Aug 2013
Posts: 30
Default buget 600 ron

cam ce pot face cu 600 de ron in materie de muzica ?
Momentan nu am decat o statie , boxe spate magnat iar pe fatza boxele stock.
N-am nevoie de multa putere dar vreau ceva de calitate.
Ce imi recomandati ?
Ajung banii astia sau mai trebuie sa pun ceva ?
fredo is offline   Reply With Quote
Old 26-10-13, 13:19   #2
Tavyyyy

Stage 4
 
Tavyyyy's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 263
Member of:
[Competitor CNCA]
[VW]
Default Re: buget 600 ron

Pentru inceput poti deschidr topicul in alta parte( de ex. Consiliere achizitie audio), aici lumea isi prezinta sistemul din masina.
Apoi depinde ce intelegi tu prin calitate. Unii au componente de calitate de 1500 ron, altii de 15000 euro. Deci trebuie sa specifici exact ce sistem vrei. Daca vrei calitate trebuie sa mai lucrezi la buget.
Tavyyyy is offline   Reply With Quote
Old 26-10-13, 15:48   #3
catalinionut229

Stage 5
 
catalinionut229's Avatar
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 1,596
Default Re: buget 600 ron

iei o statie buna pe la 350-400 un dls gen ca41 si niste boxe bune gen DLS Reference R964 si daca ai un telefon bun cu iesire jack te-ai scos tragi cablu rca pana in spate si gata ai muzica ... bine pe urma sa iti iei si niste boxe pe fata .. le poti pune pe toate 4 in 2 ohmi din amp si mai poti lega si un subwoofer pe 4 ohmi
daca vrei detalii mai multe da-mi un pm si te ajut daca iti place ideea ca am eu niste componente de vanzare....
catalinionut229 is offline   Reply With Quote
Old 26-10-13, 16:23   #4
DeepAndLow

Stage 2
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 44
Default Re: buget 600 ron

Quote:
Originally Posted by catalinionut229 View Post
iei o statie buna pe la 350-400 un dls gen ca41 si niste boxe bune gen DLS Reference R964 si daca ai un telefon bun cu iesire jack te-ai scos tragi cablu rca pana in spate si gata ai muzica ... bine pe urma sa iti iei si niste boxe pe fata .. le poti pune pe toate 4 in 2 ohmi din amp si mai poti lega si un subwoofer pe 4 ohmi
daca vrei detalii mai multe da-mi un pm si te ajut daca iti place ideea ca am eu niste componente de vanzare....
Nu mai bine imi pun combina muzicala cu telefonul in masina?

Pe caruta nu e neaparat nevoie de HU !
DeepAndLow is offline   Reply With Quote
Old 26-10-13, 17:08   #5
catalinionut229

Stage 5
 
catalinionut229's Avatar
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 1,596
Default Re: buget 600 ron

Quote:
Originally Posted by DeepAndLow View Post
Nu mai bine imi pun combina muzicala cu telefonul in masina?

Pe caruta nu e neaparat nevoie de HU !
da asa e a cam expirat moda hu .. acum iped mini figuri .. deh suntem in 2013
catalinionut229 is offline   Reply With Quote
Old 29-10-13, 21:39   #6
ecsTazy

Stage 5
 
ecsTazy's Avatar
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 577
Member of:
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: buget 600 ron

Quote:
Originally Posted by catalinionut229 View Post
iei o statie buna pe la 350-400 un dls gen ca41 si niste boxe bune gen DLS Reference R964 si daca ai un telefon bun cu iesire jack te-ai scos tragi cablu rca pana in spate si gata ai muzica ... bine pe urma sa iti iei si niste boxe pe fata .. le poti pune pe toate 4 in 2 ohmi din amp si mai poti lega si un subwoofer pe 4 ohmi
daca vrei detalii mai multe da-mi un pm si te ajut daca iti place ideea ca am eu niste componente de vanzare....
cu 400 ron nu se poate spune ca-ti cumperi un amplificator bun...bun ca si functionalitate poate .
ecsTazy is offline   Reply With Quote
Old 29-10-13, 21:52   #7
catalinionut229

Stage 5
 
catalinionut229's Avatar
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 1,596
Default Re: buget 600 ron

Quote:
Originally Posted by ecsTazy View Post
cu 400 ron nu se poate spune ca-ti cumperi un amplificator bun...bun ca si functionalitate poate .
eee acum depinde pt. fiecare ce inseamna bun ... bun poate sa fie si un jbl sau un domotec ... altii prefera helix , brax.. fiecare ce ii place si cat il tine buzunaru .. eu sincer consider ca cel mai important e semnalu sursa de sunet pe urma restu componentelor .. am vazut campion la sq si cu amplificatoare jbl gto ... bn cu difuzoare de mii de euro si procesare .. acum e greu sa definesti ce inseamna bun si rau .. cel mai importat e sa asculti si sa iti dai seama singur...
catalinionut229 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -