Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Discutii generale

Reply
 
Thread Tools
Old 29-09-08, 15:49   #16
ceachi

Stage 5
 
ceachi's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 721
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Izolare fonica extrema!

Rideti voi da asa rid si altii de voi cind va vad cu 5-6 serpi(cabluri) 3-4 baterii si ditai incinta de nu ai loc in masina!
Ce sa-i faci, fiecare cu nebunia lui!
ceachi is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 20:54   #17
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Izolare fonica extrema!

Quote:
Originally Posted by ceachi View Post
Rideti voi da asa rid si altii de voi cind va vad cu 5-6 serpi(cabluri) 3-4 baterii si ditai incinta de nu ai loc in masina!
Ce sa-i faci, fiecare cu nebunia lui!

Da, stiu....rad de noi... Recunosc, e putin, ne e rusine si noua... Da' poate pe viitor o sa fie mai mult.

PS: Sa nu fim rai, pana si Babanu are loc in masina lui. Altele mai au si 4 locuri (momentan). Deci la aia cu locul nu ne simtim. Inca.

Mai mult... La Ferrari nu se plange nimeni de doua locuri. De ce s-ar plange la un Suburban sau la un Yukon Denali?

PS2: Nu am glumit cu folia. (Glumesc, am glumit )

PS3: Actual, nu portabil, on topic. Stim pe cineva cu fabrica de sticla si geamuri mai speciale (nu pahare si lustre). Poate punem o intrebare.
__________________
www.melodix.ro
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 22:36   #18
ceachi

Stage 5
 
ceachi's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 721
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Izolare fonica extrema!

Te rog frumos !
Momentan chiar nu am nici o idee!
Ar fi interesant de stiut cel putin teoretic care ar fi coeficientul de izolare fonica(daca exista asa ceva) al unui geam normal in speta GM si unul mai special (custom ), daca se poate obtine la un pret rezonabil, sa zicem de 3 ori pretul unuia normal , maxim de 5 ori ca deja e mult!
Sunt constient ca pe linga un geam mai bun(gros zic eu) mai e nevoie si de niste chedere mai bune , eu cred ca nici asatea de pe masina mea care are aproape 4 ani nu mai sunt la fel de eficiente ca la inceput!
Ma rog acum sincer fara gluma daca aveti vro idee in sensul asta va sunt recunoscator daca o impartasiti cu mine!
ceachi is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 04:15   #19
nazca

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,089
Member of:
[DACIA]
Default Re: Izolare fonica extrema!

daca te-ai duce la o firma care blindeaza cred ca te-ar putea ajuta
dar nu cred ca s-ar merita sa dublezi pretul masini
doar pt o nebunie de a ta
se gasesc S-uri din 94 95 cu 10 000 deja blindate
nazca is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -