Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Discutii generale

Reply
 
Thread Tools
Old 31-12-13, 11:41   #1
flavius.zardo1

Stage 1
 
Join Date: Dec 2013
Posts: 22
Default o problema sau defect la un player alpine-cda 9853r?

buna ziua,am un cielo din 96,cu player alpine-cda 9853r,amplificator alpine-mrv100 si subwoofer toxic-tsw150f pana aici toate bune si frumoase.
am vrut sa schimb amplificatorul alpine cu un jackson revolution 2200(820 de wati in punte la 2 ohmi)doar ca il montez,bag cablu rca si nimic!!!nici un sunet,am schimbat rca-urile si tot nimic,il conectez la telefon printun cablu rca+jack si merge,le fel si la alt player merge dar la al meu nu.oare ce nu-i convine playerului?
flavius.zardo1 is offline   Reply With Quote
Old 31-12-13, 15:53   #2
Dragster

Stage 5
 
Dragster's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 788
Member of:
[Racing Syndicate]
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: o problema sau defect la un player alpine-cda 9853r?

Quote:
Originally Posted by flavius.zardo1 View Post
buna ziua,am un cielo din 96,cu player alpine-cda 9853r,amplificator alpine-mrv100 si subwoofer toxic-tsw150f pana aici toate bune si frumoase.
am vrut sa schimb amplificatorul alpine cu un jackson revolution 2200(820 de wati in punte la 2 ohmi)doar ca il montez,bag cablu rca si nimic!!!nici un sunet,am schimbat rca-urile si tot nimic,il conectez la telefon printun cablu rca+jack si merge,le fel si la alt player merge dar la al meu nu.oare ce nu-i convine playerului?
Salutare, nu merge niciuna din iesirile de RCA, sau doar cele pe care le foloseai pana acuma?
Se poate verifica player-ul, il cauti pe Zoli din arad-ul nou si te ajuta cu reparatul, daca nu imi dai un pm si gasim pe altcineva…...
__________________
Dragster is offline   Reply With Quote
Old 31-12-13, 18:16   #3
flavius.zardo1

Stage 1
 
Join Date: Dec 2013
Posts: 22
Default Re: o problema sau defect la un player alpine-cda 9853r?

salut dragster,iesirile merg toate,si playerul merge foarte bine,doar problema e ca nu merge cu amplificatorul jackson revolution(nui vine semnal pe rca)ciudat e ca merge cu amplificatorul alpine care il al pe masina....
flavius.zardo1 is offline   Reply With Quote
Old 31-12-13, 18:50   #4
Dragster

Stage 5
 
Dragster's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 788
Member of:
[Racing Syndicate]
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: o problema sau defect la un player alpine-cda 9853r?

Quote:
Originally Posted by flavius.zardo1 View Post
salut dragster,iesirile merg toate,si playerul merge foarte bine,doar problema e ca nu merge cu amplificatorul jackson revolution(nui vine semnal pe rca)ciudat e ca merge cu amplificatorul alpine care il al pe masina....
Interesant ca merge cu unul si cu celalalt nu! Daca ai chef poti sa treci pe la mine dupa sarbatori si vedem ce poate sa fie, as face proba si cu alte aparate sa vedem doar pe amplificatorul ala nu functioneaza sau chiar ii place numai amplifurile Alpine E greu sa imi dau cu parerea daca nu pot face cateva probe!!!
Dragster is offline   Reply With Quote
Old 31-12-13, 19:48   #5
flavius.zardo1

Stage 1
 
Join Date: Dec 2013
Posts: 22
Default Re: o problema sau defect la un player alpine-cda 9853r?

sigur,am sa trec pe la tine.multumesc frumos si un 2014 fericit si plin de realizari!
flavius.zardo1 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -