Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Discutii generale

Reply
 
Thread Tools
Old 29-03-13, 01:31   #1
activOo

Stock
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 8
Default niste pareri va rog !

Salutare

Vreau sa mi pun pe un vw bora boxe +woofer.

Ajutorul de care am nevoie este sa mi recomandati ceva boxe sistem ieftine si bune daca se poate si un bass pack la fel. Prefer sa fie de la acelasi producator.

De ex am gasit niste RENEGADE 6.2C la 200 ron/set si imi sunau bine . In schimb am gasit si un bass pack RENEGADE RXV 1200 care este mai ieftin decat un blaupunkt . Asa ca nush ce sa mai cred si cui sa i mai cer parerea.

Am mai gasit de ex boxe mac audio / magnat sau coustic ieftine dar multi zic sa evit mac si magnat ...

Am mai gasit kicker la vrro 240 ron / perechea dar tot nu stiu ce sa aleg.


Ma intereseaza sa mi spuneti ce producatori sa aleg si ce boxe ...
Astept pareri va multumesc
activOo is offline   Reply With Quote
Old 29-03-13, 04:21   #2
gaby007

Stage 5
 
gaby007's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 338
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: niste pareri va rog !

In bugetul asta ori ce alegi toate sunt cam la fel,ascultale daca poti si cumparale pe cele care iti plac mai mult.Ieftin si bun inca nu exista...cel putin nu in sportul asta.in schimb exista scump si prost.
gaby007 is offline   Reply With Quote
Old 30-03-13, 12:28   #3
silviu.o

Stage 5
 
silviu.o's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 559
Member of:
[VW]
[Fiat]
[Competitor CNCA]
Default Re: niste pareri va rog !

Nu prea ai boxe care suna bine in cele pe care le-ai enumarat mai sus. Eu ti-as recomanda niste DLS Classic K6 https://www.4tuning.ro/magazin/difuzo...-id-17724.html, in bugetul tau, sau niste Hertz Dieci DSK 165.3, daca esti dispus sa investesti un pic mai mult. Ideal ar fi sa asculti inainte de a cumpara. Ca bass iti trebuie ceva destul de puternic, peste 500 W tinand cont ca e berlina, si sub nici o forma pachetele bass pack care sunt formate de obicvei din componentele care nu se prea vand . La bass poti cauta ceva second hand, chiar aici pe forum, sau in sectiunea bazar.
silviu.o is offline   Reply With Quote
Old 30-03-13, 13:04   #4
activOo

Stock
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 8
Default Re: niste pareri va rog !

Gasisem 2 packuri ok ... renegade 300w si focal 250 w. Nu dau link sa nu fac vre-o prostie

Ma gandeam ca ajung 300 W doar bass ... Deja 500 w credeam ca e prea mult pt vw bora.

Deci sunt indecis de cateva saptamani tot caut cele mai bune preturi si cele mai bune optiuni pentru a-mi echipa masina de-odata.

Insa cred ca voi face un efort greu de suportat si-mi voi lua mai intai difuzoarele dupa care woofer si statie si pe parcurs statie pt amplificarea boxelor si condensator.

Am nevoie de pareri va rog sa ma ajutati daca puteti.
Prefer persoanele impartiale nu cele care vor sa-si vanda produsele ...
activOo is offline   Reply With Quote
Old 30-03-13, 15:32   #5
zaharia10

Stage 3
 
zaharia10's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 111
Default Re: niste pareri va rog !

Vrei sa pastrezi playerul original?
zaharia10 is offline   Reply With Quote
Old 30-03-13, 18:11   #6
activOo

Stock
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 8
Default Re: niste pareri va rog !

Nu am un alpine ...
activOo is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -