Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Discutii generale

Reply
 
Thread Tools
Old 19-12-06, 13:44   #1
sorsa

Stage 2
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 61
Default Solutie amp, max 200E

Salut! Situatia e urmatoarea: Am sistem DLS PS5A pe fata si un Hertz ES200 in spate. Momentan, am un Audison SRx2 pe sub si... atat. Vreau sa-mi amplific si fata si nu stiu cum ar trebui sa ma-nvart - sa pun Audison-ul pe fata si sa iau ceva mai puternic pt sub, sau sa-l las acolo (nu ma pot plange de cum suna sub-ul pe SRx2) si sa iau ceva mai bun pt fata?
Mersi.
sorsa is offline   Reply With Quote
Old 19-12-06, 15:42   #2
theabsolutesound

Stage 5
 
theabsolutesound's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 581
Member of:
[AUDI]
Default Re: Solutie amp, max 200E

Quote:
Originally Posted by sorsa View Post
Salut! Situatia e urmatoarea: Am sistem DLS PS5A pe fata si un Hertz ES200 in spate. Momentan, am un Audison SRx2 pe sub si... atat. Vreau sa-mi amplific si fata si nu stiu cum ar trebui sa ma-nvart - sa pun Audison-ul pe fata si sa iau ceva mai puternic pt sub, sau sa-l las acolo (nu ma pot plange de cum suna sub-ul pe SRx2) si sa iau ceva mai bun pt fata?
Mersi.
da pot sa incerci la LOG AUTO de pe Liviu Rebreanu de la voi din Timisoara ....ei te ajuta cu siguarntza ...potzi sa mergi linistit .. multa bafta ...

Last edited by theabsolutesound; 19-12-06 at 15:47.
theabsolutesound is offline   Reply With Quote
Old 19-12-06, 16:59   #3
sorsa

Stage 2
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 61
Default Re: Solutie amp, max 200E

Discut deja cu LOGAUTO, dar mi-ar placea sa mai aud niste pareri...
sorsa is offline   Reply With Quote
Old 19-12-06, 18:21   #4
theabsolutesound

Stage 5
 
theabsolutesound's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 581
Member of:
[AUDI]
Default Re: Solutie amp, max 200E

Quote:
Originally Posted by sorsa View Post
Discut deja cu LOGAUTO, dar mi-ar placea sa mai aud niste pareri...
ok ...deci parerea mea ar fii sa pui un amplif SRX 3 care ar face treaba buna la tine acolo ....acum depinde si de bugetul alocat ...exista si vaiante mai bune de ex: seria LRX ...iar pe bass..nu cred ca ai putea sa pui un amplif mult mai tare ..ca totusi e un dif de 20' in rest multa bafta ...
__________________

Instalatii
theabsolutesound is offline   Reply With Quote
Old 19-12-06, 19:04   #5
margineanu ovidiu

Stage 5
 
margineanu ovidiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 849
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Solutie amp, max 200E

Quote:
Originally Posted by sorsa View Post
Salut! Situatia e urmatoarea: Am sistem DLS PS5A pe fata si un Hertz ES200 in spate. Momentan, am un Audison SRx2 pe sub si... atat. Vreau sa-mi amplific si fata si nu stiu cum ar trebui sa ma-nvart - sa pun Audison-ul pe fata si sa iau ceva mai puternic pt sub, sau sa-l las acolo (nu ma pot plange de cum suna sub-ul pe SRx2) si sa iau ceva mai bun pt fata?
Mersi.
am un srx4 daca te intereseaza cred ca el ti-ar rezolva problema,daca esti interesat da un pm,sau im providius: )
margineanu ovidiu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -