Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Discutii generale

Reply
 
Thread Tools
Old 28-10-05, 11:08   #1
zolee

Stage 2
 
zolee's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 35
Default Masina perfecta pentru muzica

Scrietiva va rog parerea ce masina vi sar parea perfecta pentru SPL si ce masina vi sar parea perfecta pentru SQ si de ce!!??
Ce ati reusit sa faceti in masina voastra personala (ce ati vrut sa faceti si ce a iesit)(ce a mers bine si ce nu a mers bine)(parerea voastra ce raport pret calitate ati reusit sa obtineti)????
zolee is offline   Reply With Quote
Old 28-10-05, 13:04   #2
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,661
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Chiar vroiam sa deschid un topic mai mult sau mai putin despre acest subiect. Si anume despre caroseriile masinilor si sunetul din ele, compatibilitate, performante, maxim efect.

Eu propun sa descrie fiecare masina lui, caroserie, izolatie, sunet interior, sunet exterior si ce parere are despre ea. Voi incepe eu.

Masina mea, fara sa fiu modest, mi se pare cea mai perfecta pentru SPL. Caroseria este un fel de hatchback cu break, mai exact Aerodeck pentru cunoscatori. Desi deocamdata \"ma laud\" cu sistemul de antrenament, si anume pe la 350 W rms (sistemul mai performant este adunator de praf deocamdata), pot spune ca si acesti 350 W sunt destul ca sa ti se miste parul din cap literalmente, ca sa faca apa dintr-un pahar valuri sau ca sa vibreze retrovizoarea intr-atat incat nu mai deslusesc ceea ce este in spatele masinii. Un tub (stiu, cutia e mai buna... ) cu woofer Infinity de 300 W rms, Statie JBL Gto.301.1, condensator Lanzar 2.4 F, cabluri super profesioniste de 4Ga si 8 Ga, boxe numai pe fata Rockford Fosgate neamplificate, puse pe panouri din PAL in usi, HU JVC KD-LH300, cap de serie anul trecut...

Concluzii: in afara masinii, cu muzica data la punctul meu maxim de placere auditiva (pe la 21-22 volumul), cu presetul de dance (nu am avut timp sa fac unul custom), repet, in fara masinii, NU SE AUDE NIMIC in afara de zanganitul numarului spate. NIMIC !!!!!!!!! Nu exista sa intoarca cineva capul pe strada, ceea ce e foarte bine, desi inauntru incep sa mi se infunde urechile. Cand deschid un geam, la fel. Numai cand deschid usile, cei de afara pot simti un sunet foarte jos in stomac si atat. Deci, masina este un scut perfect pentru sunetul din interior. Nimic nu iese, nimic nu intra. NU SE AUDE NICI O VIBRATIE INAUNTRU.

Ceea ce s-ar mai putea face, ar fi sa izolez usile, sa priponesc bine numarul ala spate cu ecva burete sau mai stiu eu ce si sa schimb capacul din spate de la portbagaj (cel pe care se pun boxe de obicei) cu unul din MDF, tapitat. Probabil voi face asta cand voi trece de la 300 la 1200 W rms.

Cam asta cred eu despre caroseria masinii mele. Urmatorul va rog
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 28-10-05, 13:20   #3
zolee

Stage 2
 
zolee's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 35
Default

Foarte bine dar ai uitat sa precizez si ca marca, despre ce masina este vorba.
zolee is offline   Reply With Quote
Old 28-10-05, 13:24   #4
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,661
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Varsta asta... Honda Accord Aerodeck, 1986. E o caroserie ciudata, pentru ca haionul se prelungeste pe plafon cu sticla.



Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 28-10-05, 15:40   #5
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,368
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default

Stiam ca o masina buna pt SPL trebuie sa aiba cat mai putine suprafete virtate A ta cred ca le intrece pe toate :P
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 28-10-05, 15:55   #6
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,661
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Sa mor daca am mai auzit cuvantul virtate, dar presupun ca te referi la cat mai putina sticla. Ei bine, uneori sticla izoleaza mai bine decat tabla. Ti-am zis, nu stiu la cate masini poti baga muzica tare in ea si sa nu se auda la exterior. Cine ti-a zis faza cu virtate ???
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 28-10-05, 16:00   #7
zolee

Stage 2
 
zolee's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 35
Default

Chiar ciudat cuvantul asta \"virtate\" o fi in latina de nam mai auzito.
zolee is offline   Reply With Quote
Old 28-10-05, 16:13   #8
FlippE[R]75

Stage 3
 
FlippE[R]75's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 122
Member of:
[Midnight Racers]
Default

cred ca a tastat gresit ... cred ca se referea la \"suprafata viTRata\"
FlippE[R]75 is offline   Reply With Quote
Old 28-10-05, 16:45   #9
Laju
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
Laju's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 450
Default

Chiar ca semantica cuvantului...are legatura cu topicul......Parerea mea de amator in ale audioului....intradevar....putine geamuri....un vito....fapt dovedit de altfel in cluj acum cativa ani...
Laju is offline   Reply With Quote
Old 28-10-05, 16:57   #10
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,368
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Hondarul\"
Cine ti-a zis faza cu virtate ???
Am inventat sa par si eu important
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 28-10-05, 17:12   #11
zolee

Stage 2
 
zolee's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 35
Default

Dar haideti sa revenim la cea ce am propus sa discutam despre cele mai potrivite masini pentru montaje SPL, SQ si de ce sunt cele mai potrivite.
multumesc
zolee is offline   Reply With Quote
Old 28-10-05, 21:14   #12
Swat-Cat

Stage 5
 
Swat-Cat's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 2,501
Member of:
[SEAT]
Default

eu mizez pe VW Golf/passat SEAT Leon si poate ibizta pt SQ.....
am mizat pe respectivele din cauza portierelor bine construite...
Swat-Cat is offline   Reply With Quote
Old 29-10-05, 02:10   #13
pesteimputit

Stage 5
 
pesteimputit's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,052
Default

golf3\\4
bora
astea pt sq fara preparari majore (aici ma bazez pe spusele lui saxo)
ceva cat mai mic pt spl...
un tico e mega arhi suficient daca vrei sa renunti la bancheta spate si sa ii adaugiinca jumatate din greutatea lui in antifonare\\ramforsare....
intrebati-l pe ReLLaXX sau pe cei mai versati
__________________
Brax Matrix 3 way + Hertz ML5400D Sub + Genesis Series 3 Amps + Pioneer P9 Combo + Stinger interconnect & deepcycleS
LOCUL I - SQ Advanced 7Ch EMMA Romania Etapa Timisoara
LOCUL I - SQ Advanced 7Ch EMMA Romania Etapa Drobeta Turnu Severin
pesteimputit is offline   Reply With Quote
Old 29-10-05, 02:44   #14
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default

Chiar nu vreti sa ne lasati si pe noi sa pastram niste secrete profesionale?
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 29-10-05, 10:40   #15
zolee

Stage 2
 
zolee's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 35
Default

Teoretic o masina cat mai mica cu atat mai buna pentru SPL! Ok, dar oare nar costa mai mult sa pregatesti un tico decat sa zicem un seat??
zolee is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2026 4Tuning -