Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Discutii generale

Reply
 
Thread Tools
Old 27-03-06, 13:56   #1
Geo-man

Stock
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 9
Default difuzoare si MP3 player

Hello. Cine-mi poate recomanda ce MP3-player ieftin si bun pot pune pe o Skoda Octavia? Si ce difuzoare? Vad ca piata e mare.
Geo-man is offline   Reply With Quote
Old 27-03-06, 14:07   #2
GYM

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 933
Default Re: difuzoare si MP3 player

De unde esti ?
GYM is offline   Reply With Quote
Old 27-03-06, 14:45   #3
bulu

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 370
Default Re: difuzoare si MP3 player

Quote:
Originally Posted by Geo-man
Hello. Cine-mi poate recomanda ce MP3-player ieftin si bun pot pune pe o Skoda Octavia? Si ce difuzoare? Vad ca piata e mare.
Depinde ce audio vrei , fidelitate , putere. Ar trebui sa pui ceva mai multe date despre cum vrei sa sune. Nu prea exista solutii si ieftine si bune decat compromisuri, rapoarte pret calitate etc. Daca tot ai Skoda Octavia care e o masina cu usi bunicele iati ceva mai de calitate.Firma nu pot sa-ti recomand , fiecare firma are produsele ei tari si produsele ei "de duzina" chiar daca e alpine , pioneer etc.Sony nu iti recomand ca au probleme cu cititoarele si constati ca dupa ceva timp nu o sa mai citeasca cd-urile. Cel putin asta e parerea mea.
bulu is offline   Reply With Quote
Old 27-03-06, 18:19   #4
KGB

Stage 4
 
KGB's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 227
Default Re: difuzoare si MP3 player

depinde ce inseamna la tine ieftin. si ce planuri ai de viitor. k poate acum vrei decat player + 4 boxe si peste cateva luni o sa vrei sa ai player + 4 boxe amplificate + woofer. k player iti recomand cu caldura Alpine CDA-9847R sau daca vrei mai ieftin Alpine CDA-9845RR.
aici http://www.**************/CDA_9847R-p344.html gasesti o promotie la Alpine CDA-9847R. L-am avut si e destul de bun. iar k boxe iti recomand niste DLS B6 pe fatza iar pe spate nu stiu ce iti trebuie , adica ovale sau rotunde. daca le pui pe placa din spate poti sa-ti iei niste ovale tot de la DLS iar daca le pui in usi iti recomand tot DLS B6 si pe usile din spate. asta e un exemplu nu e ceva batut in cuie, ti-am spus, depinde de ce vrei sa iti iei. oricum la playere iti recomand sa-ti iei alpine, pioneer sau clarion, cu un + pt. alpine, iar la boxe DLS, Infinity. eu am calculat acum in cazul in care nu vrei sa dai mai mult de 10 mil pe sistem. sfatul meu este sa te feresti de boxe sony, panasonic, kiar si pioneer. poti sa mergi linisitit pe DLS, infinity, JBL, in sensul k n-o sa te faci de ras. variante sunt multiple, depinde de bani si de gusturi. la boxe mai sunt si hertz care ai putea sa le gasesti la noi dar sunt ceva mai scumpe. sfatul meu e sa nu te grabesti.
__________________
Honda Concerto, 1.5l, 16v, 90hp
Renault Megane II Bicorp, 1.6l, 16v, 115hp
KGB is offline   Reply With Quote
Old 27-03-06, 19:52   #5
Marius_Gom

Stage 1
 
Marius_Gom's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 17
Default Re: difuzoare si MP3 player

Ai grija mare cu schimbatul difuzoarelor la Octavia...usa nu este deloc bine pregatita (antifonata)....si eu zic k o sa se auda mai bine...cu cele schimbate...dar nu te astepta la rezultate spectaculoase....unchimiu are o octavia....a schimbat boxele...si zdrangane k naiba fetele de usi...parerea mea k mai bine iei Mp3...si antifonezi usile cu ceva Dynamat sau ceva asemanator....
Marius_Gom is offline   Reply With Quote
Old 29-03-06, 13:17   #6
Geo-man

Stock
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 9
Default Re: difuzoare si MP3 player

Waw, multam fain de ajutor. Nu ma asteptam sa raspundeti atat de promp. Mai bine decat aia de la showroom. Nu vreau neaparat Sony, eu auzisem ca sunt bune, dar daca voi spuneti ca nu.... atunci nu. Pe spate ma dandeam sa pun ovale, iar pe mai tarziu nu credca pun amplificator ca nu voi ramen cu masina asta, dar chiar si asa, vreau ceva mai bun. Sunt din Sinaia, iar masina am luat-o din Brasov ca un prieten il stia pe tipul de la Skoda de acolo. Dar am inteles ca aia au mari probleme cu repratiile si la service sunt scumpi, mai rau ca aia din Bucuresti. Ma voi uita si siturile ce le-ati dat.
Geo-man is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -