Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Discutii generale

Reply
 
Thread Tools
Old 20-03-06, 16:58   #1
KGB

Stage 4
 
KGB's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 227
Default Poze cu produse DLS piratate! Atentie la ce cumparati !!!

Am intrat pe www.dls.se si am vazut in dreapta sus mare "WARNING! Read about DLS fake copies"

Since many years a lot of successful products and brands have been copied, and now also DLS products. There are fake DLS products produced that are similar to the real ones but they do not reach the DLS standard when it comes to reliability and sound quality.

These fake copies are mainly distributed in countries like Malaysia, Singapore, Indonesia, Thailand, South Korea, China, Hong.Kong, Japan, Taiwan R.O.C. and The Philippines.

The copied products are the speakers UR6S, UR36S, PS6, amplifier Ultimate A8 and probably Iridium 6.2.

- daca intrati la dls pe site o sa vedeti si poze in detaliu cu produse piratate. aveti aici link: http://www.dls.se/english/fake_products/fake_copies.htm

Ma gandesc k ar putea fii un argument de luat in seama pentru fanii DLS.

Toate bune impatimitilor de car audio!
__________________
Honda Concerto, 1.5l, 16v, 90hp
Renault Megane II Bicorp, 1.6l, 16v, 115hp

Last edited by KGB; 20-03-06 at 17:01.
KGB is offline   Reply With Quote
Old 20-03-06, 17:03   #2
steaua23
Opel Driver

Stage 5
 
steaua23's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 6,269
Member of:
[Opel]
[Colectionar Machete]
Default Re: Poze cu produse DLS piratate! Atentie la ce cumparati !!!

ce nasol ... eu ca necunoscator recunosc ca as putea sa iau o mare teapa.
vad ca in citatul pus de tine se refera si la alte firme
steaua23 is offline   Reply With Quote
Old 20-03-06, 17:07   #3
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Poze cu produse DLS piratate! Atentie la ce cumparati !!!

ce tare dar sincer sa fiu nu ma mai mira ninmik ... se fac si se copiaza adidashi televizoare .. de ce nuh si boxe .. o sa faca ashta in curand soi mashini .. fake
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 20-03-06, 17:12   #4
KGB

Stage 4
 
KGB's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 227
Default Re: Poze cu produse DLS piratate! Atentie la ce cumparati !!!

eu cred k romania este o piatza buna de desfacere pt. produsele piratate, incepand de la cd-uri, adidasi, haine, etc. nu m-as mira sa aflu k la noi in magazine se vinde asa ceva. cel putin la produsele DLS ar fi indicat sa scrie made in sweden si nu made in taiwan. o sa vedeti pozele in detaliu si o sa va ajute sa va dati seama de piraterii.
KGB is offline   Reply With Quote
Old 20-03-06, 17:16   #5
KGB

Stage 4
 
KGB's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 227
Default Re: Poze cu produse DLS piratate! Atentie la ce cumparati !!!

un pic de atentie si documentare inainte de a cumpara un produs nu strica niciodata. uneori ii mai aud pe cate unii k au bagat sute de euro in muzica de pe masina si sunt nemultumiti k suna ca dracu. pacat de toata munca pe care o depun unii dintre noi pt a face ceva de calitate pe masinile lor.
KGB is offline   Reply With Quote
Old 20-03-06, 21:06   #6
Swat-Cat

Stage 5
 
Swat-Cat's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 2,501
Member of:
[SEAT]
Default Re: Poze cu produse DLS piratate! Atentie la ce cumparati !!!

am dat de dracu.... .... la dls MS6 mi s-a parut ceva ciudat...la filtre.... in poza de la ei sunt 3 bobine si cativa condensatorii..... la mine sunt 2 bobine si alta ordine de piese..... bobina aia mica care e in poze e cea de-a 2 bobina.... sa fie asa de la mama lor....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Image1.jpg
Views:	105
Size:	11.1 KB
ID:	78058  
__________________
Chip tuning si Diagnoza Auto pt Wv,Audi,Seat si Skoda.....0745188592
Swat-Cat is offline   Reply With Quote
Old 20-03-06, 21:31   #7
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: Poze cu produse DLS piratate! Atentie la ce cumparati !!!

Quote:
Originally Posted by Swat-Cat
am dat de dracu.... .... la dls MS6 mi s-a parut ceva ciudat...la filtre.... in poza de la ei sunt 3 bobine si cativa condensatorii..... la mine sunt 2 bobine si alta ordine de piese..... bobina aia mica care e in poze e cea de-a 2 bobina.... sa fie asa de la mama lor....
Vezi sa nu fi inversat filtrele, poate te uiti la cel de inalte sau invers. Daca tot nu esti sigur trimte un mail la DLS, itzi vor raspunde garantat si eu le-am trimis niste poze cu ale mele ( PS6A aveam o nelamurire ) dar au zis ca sunt "genuine" . Le-ai montat? Nu se aud bine?
__________________
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 20-03-06, 21:53   #8
Swat-Cat

Stage 5
 
Swat-Cat's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 2,501
Member of:
[SEAT]
Default Re: Poze cu produse DLS piratate! Atentie la ce cumparati !!!

se aud bine.... dar cand le-am montat am vazut dif de filtre intre R6 si MS6....culme ca R6 aveau puterea mai mica decat MS6 dar ave o bobina serioasa........


si cum am zis..... in poza sunt 3 bobine....eu am doar 2 cu alte poziti pe placa
Swat-Cat is offline   Reply With Quote
Old 21-03-06, 08:26   #9
KGB

Stage 4
 
KGB's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 227
Default Re: Poze cu produse DLS piratate! Atentie la ce cumparati !!!

sunt foarte multi comercianti kre vand in romania produse piratate. si asta m-am convins singur. daca mai stie cineva astfel de magazine va rugam postati aici.
KGB is offline   Reply With Quote
Old 21-03-06, 08:31   #10
KGB

Stage 4
 
KGB's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 227
Default Re: Poze cu produse DLS piratate! Atentie la ce cumparati !!!

pt orice alta nelamurire ar fi o idee sa scrieti pe adresa de mail info@dls.se in engleza daca nu stiti suedeza.

swat-cat, fa niste poze in detaliu cu filtrele si eventual setul de boxe si cred k iti vor lamuri problema.
KGB is offline   Reply With Quote
Old 21-03-06, 09:17   #11
saxo

Stage 5
 
saxo's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,302
Member of:
[Moderators]
Default Re: Poze cu produse DLS piratate! Atentie la ce cumparati !!!

Parerea mea personala e ca trebuie sa stati linistiti . Atita timp cit in Ro exista un singur importator DLS , nu cred ca sunt sanse sa apara "fake"-uri curind .
E simplu sa va uitati pe garantia produselor si vedeti de cine e stampilata .
__________________
Quality first !
saxo is offline   Reply With Quote
Old 21-03-06, 09:20   #12
KGB

Stage 4
 
KGB's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 227
Default

pai si de ce am vazut pe multe produse "made in taiwan" si nu "made in sweden" ?

ce e mai usor sa aduca din asia centrala decat din nordul europei?

Last edited by ReLLaXX; 21-03-06 at 10:16.
KGB is offline   Reply With Quote
Old 21-03-06, 10:51   #13
saxo

Stage 5
 
saxo's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,302
Member of:
[Moderators]
Default Re: Poze cu produse DLS piratate! Atentie la ce cumparati !!!

Quote:
Originally Posted by KGB
pai si de ce am vazut pe multe produse "made in taiwan" si nu "made in sweden" ?

ce e mai usor sa aduca din asia centrala decat din nordul europei?

Simplu , pentru ca multe NU se mai fac in tara producatorului . Fabricile sunt cele din Asia de regula....
Uita-te la echipamentele IT de exemplu . Chiar daca sunt HP , etc.... tot in China se produc ....
In Europa mai exista fabrici pentru echipamente audio dar produsele sunt in mod evident mult mai scumpe decit cele fabricate in afara .
saxo is offline   Reply With Quote
Old 21-03-06, 11:45   #14
steaua23
Opel Driver

Stage 5
 
steaua23's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 6,269
Member of:
[Opel]
[Colectionar Machete]
Default Re: Poze cu produse DLS piratate! Atentie la ce cumparati !!!

doar boxe sau si statii se "pirateaza" ??
steaua23 is offline   Reply With Quote
Old 21-03-06, 13:19   #15
KGB

Stage 4
 
KGB's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 227
Default

toata gama dls! nu ai vazut poze si cu statii ? toti cei care vand dls la noi se bat cu pumnii in piept k nu sunt fake-uri, dar k oricine care vrea sa-si vanda marfa , ce poa sa zica ...

nu cred eu k tocmai in Romania nu se importa asa ceva. la noi e paradisul pirateriilor ...

Quote:
Originally Posted by saxo
Simplu , pentru ca multe NU se mai fac in tara producatorului . Fabricile sunt cele din Asia de regula....
Uita-te la echipamentele IT de exemplu . Chiar daca sunt HP , etc.... tot in China se produc ....
In Europa mai exista fabrici pentru echipamente audio dar produsele sunt in mod evident mult mai scumpe decit cele fabricate in afara .

preturile care le-am vazut pe site-urile din afara le-am vazut si la noi, deci nu vad eu unde se vand la noi "mult mai scump"

Last edited by ReLLaXX; 21-03-06 at 13:24.
KGB is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -