Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Accesorii si conectica

Accesorii si conectica alimentare si montaj

Reply
 
Thread Tools
Old 23-09-07, 21:45   #1
trigonul

Stock
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 4
Default iPod versiunea 2 pentru cd30 audio si nu numai

salut,
eram cu ochii pe un modulator FM pentru cd30ul audio din noul corsa (D) si am vazut pe youtube noul conector de iPod pentru masina. as dori sa stiu daca se poate conecta la CDul de pe noul corsa.

https://www.youtube.com/watch?v=gpvpp...elated&search=
iata ce am mai gasit pe net. trebuie mufa de intrare externa. nu stiu daca este asa ceva la CD deoarece nu am desfacut panoul.
iata o imagine despre instalare:


iar aici niste siteuri despre el:

http://www.theistore.com/ipod2car.html#
http://www.thegadgetlocker.com/produ...oducts_id/1203

se pare ca este compatibil cu multe cduri audio dar nu am gasit nimic despre cdurile de la opel.
astept un raspuns. mi se pare o alternativa interesanta de a asculta mp3 la cdurile audio din masina, stiind ca un modulator FM este slab.
trigonul is offline   Reply With Quote
Old 23-09-07, 22:16   #2
saxo

Stage 5
 
saxo's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,302
Member of:
[Moderators]
Default Re: iPod versiunea 2 pentru cd30 audio si nu numai

S-a mai discutat de nenumarate ori subiectul. Interfata respectiva trebuie sa fie "dedicata" HU-ului. Evident, numai daca HU-ul are intrare de CD-changer.
saxo is offline   Reply With Quote
Old 24-09-07, 00:04   #3
trigonul

Stock
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 4
Default Re: iPod versiunea 2 pentru cd30 audio si nu numai

asa este. asta am citit... intrebarea mea este daca cdurile audio de pe corsa D au aceasta intrare. asta ma intereseaza. mersi de reply
trigonul is offline   Reply With Quote
Old 25-09-07, 20:37   #4
bezz

Stage 5
 
bezz's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 869
Default Re: iPod versiunea 2 pentru cd30 audio si nu numai

incearca club opel sau club corsa ... noi nu lucram la opel
de ce nu intrebi direct la dealer? ca sa nu-ti spun ca 99% scrie in cartea tehnica a masinii (sau in brosura sistemului audio, eu la masina mea am primit asa ceva).

99,99% nu ai acea iesire sau nu se va potrivi mufa ... la alte masini s-a conectat I-pod-ul la HU OEM prin aux in (undeva in mufa din spatele aparatului).
__________________
Loud&Proud member of SQNLL Team
Music is my PASSION and CITROEN my LOVE



Last edited by bezz; 25-09-07 at 20:40.
bezz is offline   Reply With Quote
Old 27-09-07, 22:23   #5
trigonul

Stock
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 4
Default Re: iPod versiunea 2 pentru cd30 audio si nu numai

corsa D aparuta dupa aprilie 2006 se spune ca au aceasta mufa. in cartea tehnica scrie ca este dar nu poti sa stii exact ca sunt informatii comune si pentru cd30 cu mp3 iar astea cu mp3 au aceasta mufa. mersi de reply
trigonul is offline   Reply With Quote
Old 27-09-07, 23:11   #6
bezz

Stage 5
 
bezz's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 869
Default Re: iPod versiunea 2 pentru cd30 audio si nu numai

vorbeste cu alti posesori de corsa pe forumul vostru, imposibil sa nu mai fie cineva cu idei ca ale tale SAU discuta cu cineva priceput de la dealerul de unde ti-ai cumparat masina.
partea mai grea mi se pare cumpararea gadget-ului, pe la noi nu am vazut acest tip. bafta!
bezz is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -