Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Accesorii si conectica

Accesorii si conectica alimentare si montaj

Reply
 
Thread Tools
Old 10-04-05, 13:59   #1
steph

Stage 5
 
steph's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 510
Default layout tico

cum maine cred ca scap de break si iau un tico raman si fara muzica ... si daca tot dau iarasi bani pe alta sonorizare as vrea sa o fac odata sa nu mai am treaba cu ea ...

un mp3 alpine cu fata electrica... nu e prob se monteaza... boxe pe fata infinity de 16.5 90w rms plus tweeter se monteaza am inteles cu un inel de pal mochetat pe cant.

despre portbagaj m-am gandit la o pereche de boxe jbl de 25 cm 100w rms diametru ... pe care as vrea sa le montez in niste incinte din pal mochetate... sa e construiesc nu ar fi problema are cine sa ma ajute ... ma gandesc la o prisma difuzoarele sa fie orientata inspre haion in sus la 45 de grade si usor spre centru ... nu ma prea fac inteles cred dar revin cu un desen.

acum intrebare am loc in portbagaju` de tico sa el pun in pozitia asta .... si mai ales ce naiba fac cu roata de rezerva ??? parca e sub portbagaj ... oi avea loc sa ii las in mijloc???

sa stiu ce planuri imi fac.

multumesc anticipat

p.s. probabil nu o sa mai am bani de statie .... dar poate mai incolo o statie acre sa duca toate boxele si zic ca nu as mai avea nevoie de woofer la cat de mic e tico ajunge ... plus ca nu aj mai avea loc
steph is offline   Reply With Quote
Old 11-04-05, 16:52   #2
steph

Stage 5
 
steph's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 510
Default

nu i se face nimanui mila de mine??? o incinta in afara de pal mai antifonez sau mai bag ceva inauntru ? e bine sa ii fac o gaura sau nu ?
steph is offline   Reply With Quote
Old 12-04-05, 10:11   #3
B12ZMD

Stage 5
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 797
Default

te inseli amarnic ! in tico, orice boxe ai pune, tot se aude incredibil de prost. nu ai bass. eu am tico si daca opresc statia, am impresia ca ascult la radioul Gloria al lu' bunicu'. si nu pot sa zic ca nu am boxe ... mac audio component speakers 13cm ... tweetere ... dar boxele, in tico, nu au incinta k lumea. iti spun SIGUR ca fara woofer nu faci nimic !!!


acuma, dc vrei sa vezi ce am facut eu la tico, iti pot descrie intr-un pm, sau ne intalnim dc esti din bucuresti.
__________________
tractor u650 cu tempomat
B12ZMD is offline   Reply With Quote
Old 30-04-05, 19:22   #4
ALXutz

Stage 5
 
ALXutz's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 448
Member of:
[ALFA ROMEO]
Default

pai nu cred ca ai inteles... boxele jbl pe care le pune in portbagaj le pune in incinte din pal.. Asta da acelasi randament ca si la un woofer.. numai ca el o sa aiba 2.. normal ca daca pui boxe in tico fara incinte se aude prost pt ca masina nu este bine antifonata! Incintele schimba radical problema!
__________________

senza cuore saremmo solo macchine
ALXutz is offline   Reply With Quote
Old 04-05-05, 01:04   #5
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

nu vreau sa ma bag aiurea..dar ce model JBL de 25 cm ai vazut tu?? poate la pioneer, eu am de 20cm jbl..si stiu ca-s cele mai mari rotunde de la jbl
__________________
Is it \'cause they like my gangsta walk..Is it \'cause they like my gangsta talk...Is it cause they like my handsome face...Is it cause they like my gangsta way...PICTURE ME ROLLIN\'
LEXUS is offline   Reply With Quote
Old 04-05-05, 01:08   #6
steph

Stage 5
 
steph's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 510
Default

http://international.jbl.com/car/pro...nguage=ENGLISH

le-am vazut cu ochii mei pe drumu sarii la alarm service `96 cu vreo 3mil juma`
steph is offline   Reply With Quote
Old 04-05-05, 14:01   #7
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

da..my bad ..insa seria CS din cate stiu eu e cea mai de jos..mai bine incerci un gto de 20cm, sau powet series 6x9 adik astea: http://www.jbl.com/car/products/prod...er=POS&cat=MEL
sunt undeva pe la vreo 4.5 mil....cauta atent cand iti cumperi..sa nu-ti para rau dupa,..ai de unde alege.
LEXUS is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -