Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Accesorii si conectica

Accesorii si conectica alimentare si montaj

Reply
 
Thread Tools
Old 20-12-10, 22:54   #1
potasium

Stage 5
 
potasium's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 460
Member of:
[Competitor CNCA]
Default releu izolare

salut la toata lumea.as vrea sa imi prezinte cineva o schema cu un releu de izolare.in spate am un deep iar pe fata un bosch silver s5,ambele noi.daca se poate si ceva lamuriri suplimentare,cum anume se executa aceasta conexiune,compatibilitati sau incompatibilitati intre cele doua tipuri de acumulatori,de unde se poate cumpara acest tip de releu.masina in cauza-opel astra 1,7 dti,alternator de 120 amperi.multumesc anticipat pentru cei care vor sa ma lamureasca.
potasium is offline   Reply With Quote
Old 20-12-10, 23:18   #2
AlexBanu
VW Driver

Stage 5
 
AlexBanu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,777
Member of:
[VW]
[PARTICIPANT CURSE]
Exclamation Re: releu izolare

Quote:
Originally Posted by potasium View Post
salut la toata lumea.as vrea sa imi prezinte cineva o schema cu un releu de izolare.in spate am un deep iar pe fata un bosch silver s5,ambele noi.daca se poate si ceva lamuriri suplimentare,cum anume se executa aceasta conexiune,compatibilitati sau incompatibilitati intre cele doua tipuri de acumulatori,de unde se poate cumpara acest tip de releu.masina in cauza-opel astra 1,7 dti,alternator de 120 amperi.multumesc anticipat pentru cei care vor sa ma lamureasca.
Salutare,
Este cat se poate de simplu. Acesta vine pe cablul de plus care pleaca din bateria fata si ajunge la cea suplimentara in cazul tau (deep-cycle). Releul mai prezinta conectare la masa si un Remote/Plus contact.

Schema o gasesti aici: http://www.stingerelectronics.com/im...stallation.pdf

Daca te intereseaza un astfel de releu vorbim pe PM.
AlexBanu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -