Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Accesorii si conectica (https://forum.4tuning.ro/391-accesorii-conectica.html)
-   -   releu izolare (https://forum.4tuning.ro/391-accesorii-conectica/228567-releu-izolare.html)

potasium 20-12-10 22:54

releu izolare
 
salut la toata lumea.as vrea sa imi prezinte cineva o schema cu un releu de izolare.in spate am un deep iar pe fata un bosch silver s5,ambele noi.daca se poate si ceva lamuriri suplimentare,cum anume se executa aceasta conexiune,compatibilitati sau incompatibilitati intre cele doua tipuri de acumulatori,de unde se poate cumpara acest tip de releu.masina in cauza-opel astra 1,7 dti,alternator de 120 amperi.multumesc anticipat pentru cei care vor sa ma lamureasca.

AlexBanu 20-12-10 23:18

Re: releu izolare
 
Quote:

Originally Posted by potasium (Post 3915259)
salut la toata lumea.as vrea sa imi prezinte cineva o schema cu un releu de izolare.in spate am un deep iar pe fata un bosch silver s5,ambele noi.daca se poate si ceva lamuriri suplimentare,cum anume se executa aceasta conexiune,compatibilitati sau incompatibilitati intre cele doua tipuri de acumulatori,de unde se poate cumpara acest tip de releu.masina in cauza-opel astra 1,7 dti,alternator de 120 amperi.multumesc anticipat pentru cei care vor sa ma lamureasca.

Salutare,
Este cat se poate de simplu. Acesta vine pe cablul de plus care pleaca din bateria fata si ajunge la cea suplimentara in cazul tau (deep-cycle). Releul mai prezinta conectare la masa si un Remote/Plus contact.

Schema o gasesti aici: http://www.stingerelectronics.com/im...stallation.pdf

Daca te intereseaza un astfel de releu vorbim pe PM.


All times are GMT +2. The time now is 16:46.

- Copyright 2026 4Tuning