Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Accesorii si conectica

Accesorii si conectica alimentare si montaj

Reply
 
Thread Tools
Old 02-07-09, 15:05   #1
FireW@ll

Stage 2
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 40
Default Instalare audiostar D-4508

Salut,mai aveam un thread deschis pe aici in care am zis ca imi iau un JVC player.ei bine,am gasit pe Ebay un audiostar d-4508 la 200 euro si l-am luat bineinteles Azi mi-a sosit pachetul si nu prea reusesc sa imi dau seama care-i minusul,plusul si remote(firele) .Cu restul firelor ma descurc.Vreau sa ma asigur ca stiu care-i + si - fiindca nu doresc sa gresesc. Las o poza mai jos cu firele de la player.Daca se poate un raspuns rapid si scurt ..ma apuc in scurt timp sa-l pun sus.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	schita DVD.JPG
Views:	204
Size:	32.9 KB
ID:	991443  
FireW@ll is offline   Reply With Quote
Old 02-07-09, 18:13   #2
FireW@ll

Stage 2
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 40
Default Re: Instalare audiostar D-4508

Tocmai am terminat de montat.totul e ok legat de partea electrica/fire ale playerului.
Acum legat de antena TV.Firma de la care am cumparat produsul,mi-au oferit si o antena tv.Insa habar n-am unde sa i leg firele...are 2 fire si o mufa care intra in dvd-player.De asemenea,sunt curios unde vine montata antena ..in ce zona a masinii? Am vazut ca se pot lipi cele 2 brate ale ei..Unde anume?
poza mai jos

EDIT: Am un cablu care imi da de lucru,e vorba despre break parking! Nu pot sa vizionez filme,tv etc daca acel cablu nu e legat.Unde il leg?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	antena.JPG
Views:	98
Size:	8.1 KB
ID:	991947  

Last edited by FireW@ll; 02-07-09 at 18:42.
FireW@ll is offline   Reply With Quote
Old 02-07-09, 19:15   #3
saxo

Stage 5
 
saxo's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,302
Member of:
[Moderators]
Default Re: Instalare audiostar D-4508

La masa
saxo is offline   Reply With Quote
Old 04-07-09, 12:40   #4
FireW@ll

Stage 2
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 40
Default Re: Instalare audiostar D-4508

Quote:
Originally Posted by saxo View Post
La masa
Mersi Am legat la masa si imi functioneaza acum.Insa nu am sunet la TV..Aveti vreo idee? Ma uit prin manual sa vad pana una alta...
FireW@ll is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -