Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Subwoofere

Reply
 
Thread Tools
Old 10-06-05, 00:44   #1
Max

Stage 4
 
Max's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 268
Default Subwoofere

Vreau sa stiu pe unde gasesc si eu niste subwoofere free air si la cati bani cu putere de plecare 350w rms..
Max is offline   Reply With Quote
Old 10-06-05, 07:01   #2
viperu

Stage 5
 
viperu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 386
Member of:
[Moderators]
Default

ce marime sa fie subwoofer-ul ?
viperu is offline   Reply With Quote
Old 10-06-05, 07:04   #3
sfigmo

Stage 5
 
sfigmo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 908
Member of:
[Moderators]
[TIME SQUAD]
Default

pot sa iti recomand cu caldura HERTZ MILLE ML2500 sau ML3000...sunt testate si probate, suna foarte frumos si suporta puteri plecand de la 350W... http://www.hertzaudiovideo.com/file/pdf/Manuale_ML.pdf ...bafta
__________________

Uischi...I'll never forget you...
sfigmo is offline   Reply With Quote
Old 10-06-05, 17:04   #4
Max

Stage 4
 
Max's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 268
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"viperu\"
ce marime sa fie subwoofer-ul ?
Pey sa fie si de 250mm si de 300mm
Max is offline   Reply With Quote
Old 10-06-05, 17:12   #5
Max

Stage 4
 
Max's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 268
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"sfigmo\"
pot sa iti recomand cu caldura HERTZ MILLE ML2500 sau ML3000...sunt testate si probate, suna foarte frumos si suporta puteri plecand de la 350W... http://www.hertzaudiovideo.com/file/pdf/Manuale_ML.pdf ...bafta
Sunt misto, pe unde gasesc si la cati bani?
Max is offline   Reply With Quote
Old 10-06-05, 20:38   #6
sfigmo

Stage 5
 
sfigmo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 908
Member of:
[Moderators]
[TIME SQUAD]
Default

te rog da-mi un mesaj privat si spune-mi un pic despre sistemul tau audio...iti voi spune mai multe despre ele...mersi si bafta..
sfigmo is offline   Reply With Quote
Old 01-07-05, 17:24   #7
dracula

Stage 3
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 148
Default

dece neaparat free air? vreau sa mentionez ca free air ii tipu de woofer care suna cel mai prost. deci daca ai posibilitatea ea mai bine ceva cu incinta!
dracula is offline   Reply With Quote
Old 01-07-05, 22:55   #8
Max

Stage 4
 
Max's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 268
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"dracula\"
dece neaparat free air? vreau sa mentionez ca free air ii tipu de woofer care suna cel mai prost. deci daca ai posibilitatea ea mai bine ceva cu incinta!
Ma gandeam ca sa nu mai ocup atat de mult portbagajul...dar nu stiam ca sunt nasoale... deci pana la urma tot incinta e baza... ?
Max is offline   Reply With Quote
Old 01-07-05, 23:03   #9
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

depinde..am vazut acu ceva vreme pe net un lexus is300 cu 2 sug JBL GTI in puse cu difurile spre habitaclu , sa bata in bancheta..are si decupat putin..unde-i cotiera in spate.2 tevi etc..nu cred k se auzeau prost..pt ca era un sistem de cel putin cateva mii de euro bune..si complet...pe de-asupra..
si 80LEU avea pe celica lui un GTI de 15\" parca, cu difuzorul in incinta si se auzea demential
__________________
Is it \'cause they like my gangsta walk..Is it \'cause they like my gangsta talk...Is it cause they like my handsome face...Is it cause they like my gangsta way...PICTURE ME ROLLIN\'
LEXUS is offline   Reply With Quote
Old 02-07-05, 00:12   #10
dracula

Stage 3
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 148
Default

oricum o invarti si o faci, incinta tot timpul va fi mai bun.
sigur exista poate vreo un woofer free air mai bunisor, dar nici odata nu va ajunge la un woofer in incinta.
gandeste ca un woofer foloseste tot portbagaju ca \"incinta\" numai ca un portbagaj nu ii sigilat si nici calculat. un woofer suna bine daca are incinta calculata corecta. fiecare portbagaj are alta marima asa ca ii imposibil sa sune mai bine ca in o incinta.
Si o incinta inchis ( compresie ) nu are nevoie de mult loc, depinde de woofer.dar ii si cu mult mai incet ca o incinta cu reflex, dar suna si mult mai bine ( iara depinde de woofer )
Incinta este cel mai important lucru la un woofer si este o stiinta in sine.
Nu fiecare woofer ii potrivit pt orice incinta ...
Eu favorizez incinta cu compresie, cand ii vorba de calitate si ai wooferele potrivite nu se discuta, aicea pt mine numai incinta cu compresie se foloseste.
si sincer, cu 141.8 dB sunt si la volum destul de multumit
dracula is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -