Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Subwoofere

Reply
 
Thread Tools
Old 15-06-06, 15:48   #16
saxo

Stage 5
 
saxo's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,302
Member of:
[Moderators]
Default Re: Cel mai mic subwoofer ??????

Fiecare percepe "diferit" notiunea de ajutor.
Nu cred ca daca cineva vrea sa arunce cu banii pe ceva de foarte proasta calitate trebuie incurajat. Sau poate consideri ca era bine sa-l lasam sa-si ia orice, sa sune ca porcu, sa se arda in citeva zile, dupa care sa i se spuna ca daca lua ceva de calitate era mai bine ?
Evident ca va face ce vrea cu banii lui, dar trebuie sa stie la ce sa se astepte.
__________________
Quality first !
saxo is offline   Reply With Quote
Old 15-06-06, 16:01   #17
vpower16v

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 757
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Cel mai mic subwoofer ??????

mnc si sal sunt aur curat !!!! e mai bine asa??? cred SAXO a spus cam c trebuie ...
vpower16v is offline   Reply With Quote
Old 15-06-06, 17:37   #18
steaua23
Opel Driver

Stage 5
 
steaua23's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 6,269
Member of:
[Opel]
[Colectionar Machete]
Default Re: Cel mai mic subwoofer ??????

tare asta ca "suna ca porcu" ) =))
steaua23 is offline   Reply With Quote
Old 15-06-06, 20:48   #19
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Cel mai mic subwoofer ??????

Eu am avut un SAL pe masina.Este un subwoofer activ jenant ca putere audio si distorsiuni.Activ e un fel de a spune pentru ca are un amplificator build-in de aprox 2x18WRMS.Stiu multe casetofoane/cd/mp3 playere cu puteri mai mari de atat.Mai exista si un filtru low-pass pe nivel mic pasiva bineinteles .
Una peste alta:daca il tii pe scaunul din dreapta si asculti muzica nu foarte tare este foarte bun.
Acum am pe masina 2 subwoofere Infinity Basslink (pentru ca unu singur nu m-a satisfacut prea mult timp).Costa mai mult dar face.Mai bine iti iei un SH de firma decat un new no name.Sau poate a devenit SAL un nume mare...
Si inca ceva:ca dimensiuni cele doua Infinity unul langa altul sunt mai mici decat SAL-ul.+ca beneficiezi si de membrana pasiva pentru un randament mai bun.
Pana la urma tu decizi in functie de necesitati.
A, si inca ceva:SAL-ul chiar a fost o afacere buna pentru mine, l-am luat cu 4 mil si l-am dat dupa doua luni cu 5 mil.
__________________
Stock is for woosies
Smoking is for woosies

The best exhaust for a turbo is the least exhaust.
bluey is offline   Reply With Quote
Old 16-06-06, 08:26   #20
razvan911

Stage 4
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 194
Member of:
[AfterDark Racing]
Default Re: Cel mai mic subwoofer ??????

Quote:
Originally Posted by bluey
Eu am avut un SAL pe masina.Este un subwoofer activ jenant ca putere audio si distorsiuni.Activ e un fel de a spune pentru ca are un amplificator build-in de aprox 2x18WRMS.Stiu multe casetofoane/cd/mp3 playere cu puteri mai mari de atat.Mai exista si un filtru low-pass pe nivel mic pasiva bineinteles .
Una peste alta:daca il tii pe scaunul din dreapta si asculti muzica nu foarte tare este foarte bun.
Acum am pe masina 2 subwoofere Infinity Basslink (pentru ca unu singur nu m-a satisfacut prea mult timp).Costa mai mult dar face.Mai bine iti iei un SH de firma decat un new no name.Sau poate a devenit SAL un nume mare...
Si inca ceva:ca dimensiuni cele doua Infinity unul langa altul sunt mai mici decat SAL-ul.+ca beneficiezi si de membrana pasiva pentru un randament mai bun.
Pana la urma tu decizi in functie de necesitati.
A, si inca ceva:SAL-ul chiar a fost o afacere buna pentru mine, l-am luat cu 4 mil si l-am dat dupa doua luni cu 5 mil.

Toata lumea spune ca Sal e o marca proasta,

Asa ca imi voi lua ori ceva sh mai smeker dar care sa-mi pot permite ori poate MNC ul dupa ce il probez
razvan911 is offline   Reply With Quote
Old 16-06-06, 13:04   #21
dj81bas

Stage 5
 
dj81bas's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 877
Default Re: Cel mai mic subwoofer ??????

MNC-ul e mai prost decat SAL-ul. strange bani si cumpara ceva de calitate ca altfel o sa-ti plangi banii.
dj81bas is offline   Reply With Quote
Old 16-06-06, 20:43   #22
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Cel mai mic subwoofer ??????

Quote:
Originally Posted by razvan911
Toata lumea spune ca Sal e o marca proasta,

Asa ca imi voi lua ori ceva sh mai smeker dar care sa-mi pot permite ori poate MNC ul dupa ce il probez
Nu e o marca proasta.Este o marca ieftina.Deci nu poti sa ai pretentii de la un aparat pe care daca il iei piesa cu piesa si aduni preturile ajungi la un pret final mai mare decat cel cu care l-ai cumparat (fara sa punem la socoteala si manopera).
bluey is offline   Reply With Quote
Old 19-06-06, 09:56   #23
Opportunity

Stage 5
 
Opportunity's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,509
Member of:
[Moderators]
[SKODA]
[FOTO]
[Opel]
Default Re: Cel mai mic subwoofer ??????

am vazut pe youtube..avea unu 2 microwoofere parca..poti sa iti iei si tu desi nu stiu cat costa..o sa pun si filmuletu sa vedeti ce bass scoteau si aveau vreo 3-4cm in latime
Opportunity is offline   Reply With Quote
Old 13-09-06, 14:22   #24
flash3x45

Stock
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1
Default Re: Cel mai mic subwoofer ??????

Quote:
Originally Posted by razvan911 View Post
Toata lumea spune ca Sal e o marca proasta,

Asa ca imi voi lua ori ceva sh mai smeker dar care sa-mi pot permite ori poate MNC ul dupa ce il probez
inceark dif. domotec ptr bani putini obtii ceva bun recomand dak gasesti un sub. cu un domotec ms 800 dar nu stiu dak ai sa gasesti! iar la faza cu sal-urile baietii au dreptate!!!lasa multe semne d intrebare!
flash3x45 is offline   Reply With Quote
Old 08-06-07, 12:13   #25
alfa33

Stage 5
 
alfa33's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 354
Default Re: Cel mai mic subwoofer ??????

Imi cer scuze pentru ca intervin si eu in acest topic insa ma intereseaza subiectul si sper sa gasesc la voi niste idei.
Am nevoie de un subwoofer cu statie incorporata, care sa fie cat mai mic posibil si sa se auda destul de decent. Am la dispozitie un spatiu foarte mic, ceva mai mare decat o magazie de 12 CD-uri, deoarece masina mea este coupe iar portbagajul este foarte neprietenos pentru un boom boom respectabil . Am gasit un Infinity Basslink care s-ar incadra in spatiu dar ma gandesc ca ar trebui sa mai existe ceva alternativa si sa coste undeva pana in 200 euro. Va multumesc
__________________
Alfa Romeo 33 1.7 16V Quatrofoglio Verde
Alfa Romeo GTV V6 2.0 Turbo
alfa33 is offline   Reply With Quote
Old 08-06-07, 15:22   #26
bezz

Stage 5
 
bezz's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 869
Default Re: Cel mai mic subwoofer ??????

bomba de la Focal incape? e putin mai ieftina ca basslink-ul
mai sunt doua alpine-uri, iar prin germania am vazut si un panasonic, dar cam scump.
bezz is offline   Reply With Quote
Old 07-12-07, 16:52   #27
aditzu08

Stage 5
 
aditzu08's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 483
Member of:
[DACIA]
Default Re: Cel mai mic subwoofer ??????

Sa-mi spui si mie dupa ce o sati iei sub-ul cum se aude ca as vrea si eu....nu-mi trebuie dala la 5.000 de euro
aditzu08 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -