Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Timisoara

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 13-07-05, 13:14   #16
cioli17

Stage 5
 
cioli17's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,482
Member of:
[Moderators]
[RR]
Default

bah trompetzico ai facut troaca si nu ne zici nimic ?
cioli17 is offline  
Old 14-07-05, 01:21   #17
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default

io n-am trompeta, am o sirena, sper s-o pot monta curand

am revenit mai repede din pelerinaj si am cumparat un delco si aprinderea electronica si le-am incercat si n-a mers. Am incercat ce mi-a zis un Fordist de pe forum sa schimb bobina de inductie de V6 cu una normala de 4cil... si a luat-o din prima dar ghinion, speria copii si incepeau sa planga... flacari din carburator, motorul statea la \"ralanti\" doar in vo' 6000rpm adica pe la max de crapa.
Si a incercat moshu sa-i faca una, alta dar in final mi-a zis sa caut un carburatorist(the best one)

Adus moshu marti la fata locului, ca mi-a fost frica sa plec cu ea...si dupa un ghinion cu electromotrul a mesterit moshulica putin cu surubelnita, verificat parghiile si dat contact >> alta mancare de peste, mergea constant desi mai dadea rateuri din cauza evacuarii de doar 80-90cm
Mi-a anulat corpul 2 la carb pt ca lipsea un arculet, am bagat benzol in flacon si plecat acasa, si toata lumea sa uita la dracu ala de ragea pe drum si in statia de taxi, dat din 3 in 2 si talpaa cat despre haleala...ajuta-ma Doamne, am umplut de 4 ori flaconul(0.5L) pe jumate de la AEM in Soarelui si inapoi spre AEM, Buziasului, SUT, Soarelui

azi montat toata evacuarea de la Sierra dar sta ca naiba, ma jos nici ca se poate, dar pt chinul depus am zis ca o las provizoriu...definitiv pana mi-o rade o groapa, piatra ceva
florin_cars is offline  
Old 19-07-05, 11:11   #18
n0namee

Stage 5
 
n0namee's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,313
Default

azi de dimineata Flocea cu mecanicul prea priceput reparau de zor la masina ... in strada ... langa Banatu ... dar te mai uiti.

Invie mah pana la urma?
n0namee is offline  
Old 19-07-05, 11:56   #19
Corse

Stage 5
 
Corse's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,147
Member of:
[RR]
[Honda]
Default

pai a inviat, aseara era prezent magnificul Ford
Corse is offline  
Old 19-07-05, 18:54   #20
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default

ah nonamee..deci tu erai Dare Devilu' ala care a scartzait rotile pa akolo de a speriat lumea...

s-a reparat si corpul 2, merge bine, sper ca si consumul sa fie cat de cat OKI pt varsta si marimea motorului

desi nu face scartz din cauza cablului de ambreiaj, tre sa lucrez la el prin 29, 30 cand ma intorc.
pana atunci pauza
florin_cars is offline  
Old 01-08-05, 13:49   #21
soricelu

Stage 5
 
soricelu's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 691
Default

uite asta am facuto mai demult ... shi am uitat sa ti-o arat :P lasa ca fac una mai tarziu ... ca acuma am mai invatzat putzin
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	sor_206.jpg
Views:	117
Size:	188.9 KB
ID:	35653  
soricelu is offline  
Old 01-08-05, 16:09   #22
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default

God help me, I seen a MONSTER CAT
cool kompresorul ala, ma intreb dk voi avea vre-odata un mot cat de cat asemanator pe masina asta...

momentan am 101km cu 12 litri si masina inka merge, so I'm very happy with that..
florin_cars is offline  
Old 01-08-05, 16:32   #23
soricelu

Stage 5
 
soricelu's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 691
Default

:P
soricelu is offline  
Old 02-08-05, 09:54   #24
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default

dupa 2 cerculetze controlate sau mai putin dupa ultima incercare cand volanu fujea prin maini de nebun, si dupa alte iesiri prin oras am ajuns la fantastica cifra de 127km parcursi cu cei 12L de benzol de la pompa.
Akuma in loc sa fiu fericit k as putea avea un consum belea de sub 10l/100km in oras incep sa carcotesc si ma gandesc ..oare cati L mai aveam in rezervor de anul trecut ggrrr
eu ma gandeam k s-or fi evaporat..
florin_cars is offline  
Old 02-08-05, 17:32   #25
Sc0OTeR

Stage 5
 
Sc0OTeR's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 790
Member of:
[RR]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"florin_cars\"
dupa 2 cerculetze controlate
Esti un adevarat drifter
Sc0OTeR is offline  
Old 02-08-05, 19:53   #26
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default

ai incadrat exact ce ai vrut tu, aai

mersi, mersi, promit ca dk ma tzine pozonariu stiti ca tanjesc dupa un COSSIE 24V si atunci vai de mine k masina se tine ea..cred

cam astea ar fi rotzile de sacrificiu, adika vreau sa arat ca sunt super egale, perfecte, totu-i tzuz
cheia aia are si ea rolul ei, va dati voi seama ca dk roata nu sta singura vertical(ca cealalta) e belea... :P .de belit
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	rotile_pt_distrugere_127.jpg
Views:	77
Size:	122.7 KB
ID:	35823  
florin_cars is offline  
Old 04-08-05, 17:44   #27
soricelu

Stage 5
 
soricelu's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 691
Default

uite ca am mai facut ceva
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	gatza_772.jpg
Views:	151
Size:	114.0 KB
ID:	36047   Click image for larger version

Name:	pict0002_255.jpg
Views:	128
Size:	91.8 KB
ID:	36048  
soricelu is offline  
Old 04-08-05, 19:19   #28
TM-84-DMX

Stage 5
 
TM-84-DMX's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 724
Member of:
[RR]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"florin_cars\"
cam astea ar fi rotzile de sacrificiu, adika vreau sa arat ca sunt super egale, perfecte, totu-i tzuz
cheia aia are si ea rolul ei, va dati voi seama ca dk roata nu sta singura vertical(ca cealalta) e belea... :P .de belit
Florine,eu imaginez curtea casei tale k arata k cea d Junk yard Wars(Scrapheap )
TM-84-DMX is offline  
Old 04-08-05, 19:27   #29
Sc0OTeR

Stage 5
 
Sc0OTeR's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 790
Member of:
[RR]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"TM-84-DMX\"
Quote:
Originally Posted by \"florin_cars\"
cam astea ar fi rotzile de sacrificiu, adika vreau sa arat ca sunt super egale, perfecte, totu-i tzuz
cheia aia are si ea rolul ei, va dati voi seama ca dk roata nu sta singura vertical(ca cealalta) e belea... :P .de belit
Florine,eu imaginez curtea casei tale k arata k cea d Junk yard Wars(Scrapheap )
Curtea casei, adika garajul :P
Sc0OTeR is offline  
Old 04-08-05, 21:27   #30
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default

k adevar graiesti scOOter-e
stii tu ce stii, dar dk ai vedea acuma ce e acolo...

pai mai DMX-ule si eu mi-as dori sa vad o curte mare, mareee...sa vad masini, multe masiii...Muscle Cars Heaven Wave

mersi soricelu-le pt tuning, ce seamana poza aia cu una facuta de mine in Mahala acu un an..tot cu un Ford, Cortina rosu , oricum a iesit super suprapunerea layer-elor, mai ales k a mea ai facut-o in oglinda...si kompresorul...sa stii k totusi exista Kompresoare pe V6 k al meu din garaj...mi-a troznit si mie o idee k lui akimotot
florin_cars is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -