Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Timisoara

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 25-03-05, 10:43   #1
akimoto

Stage 5
 
akimoto's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,515
Member of:
[Moderators]
[RR]
Default Geamuuuuuuuuuuuu'

vriau sa multumesc minunatzilor mei prieteni care stiau ca imi las fatza de la mp3 in torpedou si m-au lasat fara ia si fara haparatu care l-am comandat din state ca sa vad cati armasari are tigaia

totodata vriau sa-i mai anunt ca imi voi cumpara alt casetofon pe care NU il voi mai lasa in masina, deci sa nu mai imi faca tzandari geamu dejaba

pt. cei care ma stie, va rog sa nu ma obositi cu telefoane de genu: \"ce bah, tzor spart masina ? da' unde? da' la ce ora ? da' de ce p**a mia n-ai parcat dincolo ? da' de ce tzai lasat fatza in masina ?\" etc

grandiosul eveniment s-a intamplat aznoapte pe la doispe in spate la brd, in complex

in inkeiere, as vrea sa ma felicit pentru inimaginabila intelighentza de care am dat dovada cand m-am gandit io ca n-are rost sa-mi fac casco si nici sa-mi pun alarma

va multumesc
akimoto is offline  
Old 25-03-05, 10:53   #2
Corse

Stage 5
 
Corse's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,147
Member of:
[RR]
[Honda]
Default

na aki, ca ti-a venit si tie randu pacat, ce sa zic.
oricum, nu stiu ei ce sa faca cu giteku, asa ca mai bine i-l lasau acolo.
ce naiba se intampla in orasu asta? incep hotii revolutia? ca deja e a nustiu cata masina care se sparge, si asta doar din cercu nostru de prieteni.

PS: tre sa am grija unde imi pun toagla
__________________
R 40510 - Cosmic Grey Ep3


hsnracing.blogspot.com
Corse is offline  
Old 25-03-05, 10:59   #3
akimoto

Stage 5
 
akimoto's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,515
Member of:
[Moderators]
[RR]
Default

mie mio venit primu randu...preludu mi lor spart prietenii zweimal
care este
akimoto is offline  
Old 25-03-05, 12:01   #4
n0namee

Stage 5
 
n0namee's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,313
Default

casco poate ... alarma m-am convins pe propria piele ca degeaba!!! si ca sfat ... nu va mai lasati fata de la CD,MP3,CAS whatever in masina. indiferent pe unde o lasi!
__________________
- Life is Either a Daring Adventure or Nothing At All -
n0namee is offline  
Old 25-03-05, 12:09   #5
cioli17

Stage 5
 
cioli17's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,482
Member of:
[Moderators]
[RR]
Default

ti-or luat giteku ala veki sau alt aparat ?
sa intelegem ca urmeaza o alarma ? Viper pot sa iti recomand
cioli17 is offline  
Old 25-03-05, 12:22   #6
Jeff

Stage 5
 
Jeff's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 888
Default

Felicitari!
Ia sa scriem noi aci niste sfaturi, poate le vor fi de folos unora:
- nu se lasa fatza in cas, sub scaun, in torpedou, etc nici daca parasesti 2 minute masinaria - am prieteni care au oprit sa ia un pachet de tigari si...
- nu se lasa la vedere genti, posete, borsete, plase si alte alea in masina, la fel...
- se monteaza alarma, ajuta cel putin la alertarea opiniei publice si sperie spargatorii mai putin versati. Se prefera o varianta cu telecomanda interactiva/pager (ca sa stii si TU ca-ti suna alarma), cu senzor de volum interior si cu baterie backup la sirena...
- se face full CASCO, mai ales daca esti agent de asigurari...
- se parcheaza in locuri vizibile, luminate si pe cat posibil sub ochii proprietarului - sau langa un butic non-stop, etc
- nu se etaleaza prin parcari basii si aparatura si nu se asculta muzica la maxim in apropierea destinatiei de calatorie
- nu se lasa in masina acte, bani, chei de rezerva - la furtul masinii, asigurarea iti cere talonul si toate cheile din dotare, altfel risti sa nu fii despagubit
- se anunta orice tentativa nereusita de efractie - subsemnatului i-a fost sustras un audi b4 din motive de proasta informare in acest sens (detalii live, pt curiosi)
- se posteaza orice alte idei avem, pentru asta sugerez schimbarea titlului acestui topic in ceva de genul \"sfaturi contra hoti\" or smthng
__________________
Romanian Dragracing Site
Jeff is offline  
Old 25-03-05, 12:32   #7
n0namee

Stage 5
 
n0namee's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,313
Default

bine acum un antifurt adevarat ar fi un pitbull lasat in masina sa doarma )
n0namee is offline  
Old 25-03-05, 13:09   #8
Sc0OTeR

Stage 5
 
Sc0OTeR's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 790
Member of:
[RR]
Default

Eu zic ca trebuie organizat un flagrant ca altfel astia nu ne dau pace si atunci
Sc0OTeR is offline  
Old 25-03-05, 20:41   #9
Øvi

Stage 4
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 287
Member of:
[RR]
Default

Minunat .. 'tu-le muma lor


Eu m-am saturat de metode din astea care se bazeaza pe bunul simtz al hotilor de genul \"parcheaza in locuri umblate\" etc ca vezi vai Doamne s-ar intimida ..... luni imi cumpar lantz si lacat si-mi prind portbagajul+bancheta sa nu se mai poata rabata.
Øvi is offline  
Old 26-03-05, 15:54   #10
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Contorizati-ma si pe mine in lista oameniilor cu geamuri sparte am'pulea mai ales ca la dacie deschizi cu shurubelnitza usa...groaznic e ca aveam geamuri cu nuantza verzui(nu folie) ce nu mai gasesc in ziua de azi,si peste toate astea nu au furat nimic...ah gresesc...CD-uri,poate'shi cumpara o clatita pe ele in piatza...fomishtii draq !
Condoleantze pt scula aia care ce-ti masoara calutzii din tigaie si pe care nu am apucat sa ti-o vad in actiune !
Sper sa te lipesti de alta !

Fa-ti omule casco,ca la neprevazut vi la mine si mai facem shmacherii...prietenii stiu de ce si cum !
__________________
Driving a race car is like sex,all men think they're good at it ! ... Jay Leno
tm8bnz is offline  
Old 29-04-05, 16:55   #11
akimoto

Stage 5
 
akimoto's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,515
Member of:
[Moderators]
[RR]
Default

jamu skimbat
alarma montat
casco rezolvat
topic terminat
akimoto is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -