Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Timisoara

Reply
 
Thread Tools
Old 15-04-07, 19:18   #1
alinmob

Stage 1
 
alinmob's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 24
Default Cine mai are probleme cu service Peugeot

Ma duc cu masina la revizie foarte ok si o iau de acolo tot mai defecta , anu trecut nu mi-au prins prezoanele la roti si era sa am accident la iesire ,nu stiu ce sa mai fac cu ei ca acolo e reprezentanta dar ei sunt de toata jena, cofetari cu toti
alinmob is offline   Reply With Quote
Old 16-04-07, 09:49   #2
TM-84-DMX

Stage 5
 
TM-84-DMX's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 724
Member of:
[RR]
Default Re: Cine mai are probleme cu service Peugeot

Si eu am fost saptamana trecuta cu 407-le.Am mers pt ceva de rutina,schimbat placuta de frana,schimbat aripa interioara dreapta k am prins un iepure ) ,si schimbat scutul de protectie de sub masina si mai presus de toate i-am spus lu idiotu ala sa noteze cu trei stelute acolo k trebuie skimbata pompa de servo k am pierderi de lichid si k am fost deja de 3 ori cu aceeasi problema.Cand ma duc sa ridic masina ,totul skimbat in afara de pompa ,cica au UITAT!!!Normal au skimbat tot ce era pe banii mei si unde trebuia sa intervina garantia au uitat!
__________________
RoadRunners - Never take sides against the family
TM-84-DMX is offline   Reply With Quote
Old 16-04-07, 10:12   #3
turbo_tudor

Stage 2
 
turbo_tudor's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 57
Member of:
[Moderators]
Default Re: Cine mai are probleme cu service Peugeot

Este ceva normal. Cand aveam peugeot mi-am schimbat distributia la ei si la 20.000 km s-a rupt.Au zis ca nu-i intereseaza pe motiv ca iesise ca timp din garantie. La fel cap de bara rupt dupa 1 an initial schimbat la ei. Deci ....no commnet
turbo_tudor is offline   Reply With Quote
Old 16-04-07, 10:18   #4
Z L R

Stage 5
 
Z L R's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 461
Thumbs down Re: Cine mai are probleme cu service Peugeot

frate, daca e sa povestesc fiecare problema cu peugeot service care am avut, ajungem la 60 de ani...ma rog...apropo scuza de romana stricat dar nu sunt roman, deci, sry....eu am un 206 2.0 hdi, de aproape 5 ani....masina a fost la service multe ori....din mai multe motive...accident, revizie si mai e...ma rog...si la probleme mai mici care puteam sa repar si eu cu mana mea sa stricat masina mai rau decat cum am lasat la iei....fiecare data cere masina curat, si da cu cacat inaintru..frate e logic..iei masina curat si dai inapoi curat...nu dupa ce da drumul elefantu inaintru....fiecare data strica caseta de directtie....tot umbla la mag de cd la portbagaj...nici nu spun cate multe chestii este furat de la masina in service....de examplu PEDALE...cum frate sa furi pedale? ma rog...tot timpu am platit gramada de bani de gheaba, si in loc sa fie repar macar putin, am ridicat masina mai rau......muncitor la peugeot nici nu cunoaste masinii...plm

si mama are un 407...am probleme la comp de bord...am fost 4 ori cauza asta nu sa reparat...am vrut sa ridic fata, ca e prea lung si jos, si iei in brate fiecare bordura si gropi cand conduci...cica nu exista asa ceva....

eu stiu ca sa traieste masina mai bine, motorul trebuie sa fie curat....macar sa arata ok...am intrebat dupa 4 ani de praf pe motor, domne ce fac sa curati pe aici? - poftim? - vreau sa spal motorul sa arata curat. - exista asa ceva? deci toti handicapati din bucuresti munceste la peugeot sa mor eu......

plus ca pentru o lovitura la parcare care daca trageam putin tare eu puneam la loc, a tinut masina o luna....ultimu accident, am rupt puncte la spate, am intrat la bordura cu 80 .... ( drifting la piatra cubica, dupa ce a ploat ) faza a fost sa schimba jenti si repara restul.....frate a tinut masina 2 luni si 1 saptamana, cica asteapta sistemul de abs de la franta, ca in romania nu exista...si mie a dat masina inapoi asa: acelasi jenti, nu mai ca a pus impreuna cumva, sa vede ca o sa sparge daca conduc 10 metri, masina nu avea absolut nimic la fata si acuma partea dreapta este distrus: distanta intre capota si farul e imens.....grila e spart.... si 35l motorina disparut....sa-m bag.... mie vine sa ma duc si bat pe iei pana moare....

fratilor, nu cumparati peugeot...eu am dorit un 206 foarte mult...masinii sunt superb pentru pretul, si fuge foarte bine, consuma foarte putin...dar cand are nevoie de medicamente si doctorul e handicapat nu ai ce sa faci cu masina.... nu mai aduceti masina la peugeot service, mergeti si reparati la alta parte......e un sfat de la un "prieten" care a avut destul de prostie de la iei...

in rest, o zi buna si bafta la curse cu politia asta dupa noi......
__________________

ZLR : Tyre Killer !!!

Proud Owner of :
BMW E36 325i Coupe '94
BMW e38 730 V8 '94
BMW E30 318i Touring '90
BMW E21 320i Coupe '77

BMW E36 Coupe\
BMW E30 Coupe/ DRIFT CARS


No Free Rides ! Gas or Ass !!!

FB: https://facebook.com/21zlr
Twitter: http://twitter.com/TheZLR
Z L R is offline   Reply With Quote
Old 16-04-07, 10:39   #5
TM-84-DMX

Stage 5
 
TM-84-DMX's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 724
Member of:
[RR]
Default Re: Cine mai are probleme cu service Peugeot

Eu nu am avut alte probleme in afara de asta cu pompa de servo si are 44.000 km masina.

Aveam la inceput ceva probl cu sonda Lambda,dar am mers la ei si mi-au skimbato fara nici o problema pe motiv k era ceva defect de fabricatie si suporta ei keltuielile.
Apoi am mai skimbat odata caseta de directie care era vreo 2000 de euro k era indoita toata si sparta..pe GARANTIE,si la asta consider totusi k a fost vina mea,k eu am indoito.Orikum daca ar fi sa spun un cuvant care sa-i caracterizeze pe aia de la service ar fi NESERIOSI.
TM-84-DMX is offline   Reply With Quote
Old 16-04-07, 14:22   #6
Z L R

Stage 5
 
Z L R's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 461
Cool Re: Cine mai are probleme cu service Peugeot

tu ai avut noroc frate....si al meu are 44.000km..are 5 ani...daca vezi zici ca e batran nou...nu stiu eu nu am fost multumit de loc niciodata cu service de la peugeot...
Z L R is offline   Reply With Quote
Old 16-04-07, 15:46   #7
bunilla

Stage 4
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 237
Default Re: Cine mai are probleme cu service Peugeot

HAHA inca cineva... nu ca as fi crezut ca sunt singurul...

mergi la dumnu' MUIA (nu am injuarat, asa il cheama) cu scandalu si se rezolva...

serviceul a fost pt mine una din cele mai mari probleme la un 406 nou ! asta a fost una din principalele cauze pt care am vandut masina...

in cateva cuvinte: PROST si SCUMP !
bunilla is offline   Reply With Quote
Old 16-04-07, 17:21   #8
alinmob

Stage 1
 
alinmob's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 24
Default Re: Cine mai are probleme cu service Peugeot

Cum plm sa nu puna prezoanele la roti asa ceva este incredibil , masina era ok da astia mi-au distrus-o , eram multumit de masina dar acuma chiar o urasc imi sta pe creier .
alinmob is offline   Reply With Quote
Old 16-04-07, 17:23   #9
alinmob

Stage 1
 
alinmob's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 24
Default Re: Cine mai are probleme cu service Peugeot

spuneti-mi unde imi pun folii omologate ieftine ca nu pot sa ies cu masina pe stazi.
alinmob is offline   Reply With Quote
Old 16-04-07, 19:46   #10
FICu'

Stage 3
 
FICu''s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 124
Default Re: Cine mai are probleme cu service Peugeot

la peugeot am fost si eu cu o peretena cu un 307 ceva probleme la abs. si tot asa pana nu am facut scandal la muia, tiberiu muia nu miscau nimic. da dupa au fost forte ok. a stat el personal cu ea.
FICu' is offline   Reply With Quote
Old 15-02-08, 11:33   #11
iulya

Stock
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1
Default Re: Cine mai are probleme cu service Peugeot

eu am lasat la eurial Pantelimon aproape 1500 de euro, pentru un 206 si m-am trezit cu deflectorul de pietre pe jos in pasaj la Obor in ziua in cal-am scos din service
iar cand am avut accidentul cu masina mi-au fajcut devizul de daune de 12000 euro....dauna totala pt o masina care costa 10000
............orice numai nu Eurial
iulya is offline   Reply With Quote
Old 19-02-08, 14:09   #12
ViRgO

Stage 3
 
ViRgO's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 75
Default Re: Cine mai are probleme cu service Peugeot

un coleg a mers cu un 206 aici pe Aradului la revizia de 20.000 KM. avea masina 1 an jumate. M-am dus cu el sa o ia de acolo. 35 milioane. Am inceput sa ma cert cu ei si sa imi dea socoteala de ce atat de mult si mi-au zis ca au schimbat distributia.. la masina de 20k km si 1 an jumate... M-am linistit cand mi-am dat seama ca numai eu ma certam cu ei iar proprietarul masinii numara linistit la bani :P I-am intrebat cum au putut sa schimbe transmisia fara sa intrebe si mi-a zis ca au vazut ei ca nu mai era prea ok :P Eu nu i-as fi lasat asa... Daca trebuia ajungeam si la judecata dar nu le dadeam atatia bani!
ViRgO is offline   Reply With Quote
Old 21-02-08, 15:29   #13
FICu'

Stage 3
 
FICu''s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 124
Default Re: Cine mai are probleme cu service Peugeot

bah da ce scandalagiu esti tu! ai vazut daca ai prieteni cu bani?! platesc si tac
FICu' is offline   Reply With Quote
Old 24-02-08, 11:02   #14
TM-84-DMX

Stage 5
 
TM-84-DMX's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 724
Member of:
[RR]
Default Re: Cine mai are probleme cu service Peugeot

Fratele meu ... masina mea este in "garantie"dar am renuntat la ideea de a mai merge cu ea la reviziile lor de ***.Saptamana asta am avut ceva probleme cu electromotorul ,am mers la ProMotor,foarte de treaba oamenii de acolo am scapat cu 250 de lei ,nu zic neaparat ieftin(dar totusi problema rezolvata);daca mergeam la reprezentanta sunt sigur k m-ar fi incarcat cu vreo 10 bulioane,sigur un electromotor nou,daca nu si alte inflorituri de-ale lor... asa ca... mai bine imi fac service'ul singur!
TM-84-DMX is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 23:54   #15
AdyHouse
Peugeot Driver

Stage 2
 
AdyHouse's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 61
Member of:
[PEUGEOT]
[MERCEDES]
Default Re: Cine mai are probleme cu service Peugeot

Salut,am si eu un Peugeot 307,de 2 ani,50500 km,am avut cateva probleme care s-au rezolvat f usor,problema la climatronic(sa rezolvat in garantie),la faru din stanga se totea instalatia (sa rezolvat in garantie),sa nu mai punem la socoteala capul de bara si bielete (tot in garantie ),cu revizile a fost ok nu am avut de ce sa fac scandal,in rest masinuta merge perfect nu am de ce sa ma plang service-ul peugeot merita 10.
AdyHouse is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -