Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Timisoara

Reply
 
Thread Tools
Old 20-05-10, 13:20   #16
Orvo

Stage 2
 
Orvo's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 39
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Recomandare vopsitorie

Am fost si eu la Udi acum 1 an cu un coupe lovit putin pe dreapta la semnalizare. Vopseaua a reusit-o perfect, in schimb linia n-a scos-o cum trebuie ... La fel cum spunea si un coleg mai sus, nu mi-a inspirat de loc profesionalism stilul de lucru de acolo ... tiganeala mare in atelier ... dar dupa cum spuneam, aripa a fost vopsita bine, din pacate tinichigeria a lasat de dorit ...
Orvo is offline   Reply With Quote
Old 20-05-10, 15:22   #17
totel

Stage 5
 
totel's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 617
Default Re: Recomandare vopsitorie

Eu am masina vopsita complet la woody in cabina, intradevar de alt vopsitor care mai inchiriaza cabina noaptea de la woody.A iesit super bine chiar fara sa fie nevoie de polishat deloc dupa aceea.Masina e un Volvo S60 din 2002.Deci chiar daca arata mai ciudat cabina, merge fara probleme.Si vopsitorul e foarte bun, cine vrea pot sa ii dau numarul pe PM
__________________
Mercedes C220 cdi
totel is offline   Reply With Quote
Old 26-05-10, 22:54   #18
TM-16-DUP

Stock
 
Join Date: May 2010
Posts: 5
Post Re: Recomandare vopsitorie

nush cine este acest udi dar unde miam vopsit eu toata masina( acum 1an si ceva) baieti fac treba buna si vopseaua tine foarte bine nu am nici o problema cu ea...
TM-16-DUP is offline   Reply With Quote
Old 25-12-11, 23:46   #19
Lebeljique

Stock
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 2
Unhappy Re: Recomandare vopsitorie

am fost si eu pe la mai multe servisuri inclusiv la acest Udi (dupa sfaturile postate pe acest forum) si la Cibatex de pe str.Horia si la AutoDaris de pe Ion Ionescu de la Brad, si la reprezentante: la BMW si altele. M-am informat mult inainte, si la tipurile de vopsele ce le folosesc fiecare(ca-s pe baza de apa sau acrilice) si la materialele ce le folosesc (ca-s de la 3M sau de Body) si m-am uitat la servisurile si la conditiile in care se repara masinile. Am intrebat multa lume pana am ajuns sa iau o hotarare, devenise aproape un hoby sa aflu si sa gasesc servisul unde imi voi repara masina. Chiar nu am mai avut chef sa ma cert pe banii mei sa-i conving ca nu e bine reparata si ca numai eu vad diferenta de culoare sau valurile de pe piesele reparate, sau vopseaua de pe chederele negre de pe la geamuri sau mizeria din vopsea. Spun toate astea ca am avut cateva masini reparate si experiente mai putin placute pe care numai cu scandal le-am rezolvat si cu timp in plus cand am ramas fara masina Si ca sa fiu si la subiect, masina care trebuia sa o repar era un BMW din 2005 seria 5 cu laterala frecata pe autostrada de parapet si trebuia sa o vand inapoi in Germania ceea ce trebuia sa rezulte o reparatie impecabila din toate punctele de vedere si fara lipsuri. Intamplator din om in om, am ajuns sa gasesc un servis nou deschis (abia din vara lui 2011) intr-o locatie mai veche din cate am inteles, cu o echipa de meseriasi, unde in sfarsit am avut senzatia ca masina mea este singurul lucru la care se acorda toata atentia, si nu se grabesc sa o scoata pe poarta afara si sa-mi ia banii, care pana la urma nici nu au fost asa de multi pt cate am avut de reparat la masina (300eur). RECOMAND CU INCREDERE si la altii cu masini lovite http://www.foxpaint.ro
Lebeljique is offline   Reply With Quote
Old 12-01-12, 00:30   #20
civic fan

Stage 5
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 354
Member of:
[Honda]
Default Re: Recomandare vopsitorie

dute la biba la toiota
civic fan is offline   Reply With Quote
Old 12-01-12, 11:23   #21
OctavianAlexandruPop

Stock
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 5
Default Re: Recomandare vopsitorie

Quote:
Originally Posted by civic fan View Post
dute la biba la toiota
Biba mi prieten, si da, e un pregatitor foarte bun, dar pt servicii complete??? adica si vopsirea masinii care e un lucru final si important???
raman la Fox Paint mersi
OctavianAlexandruPop is offline   Reply With Quote
Old 19-01-12, 01:35   #22
zepolikahhh_

Stage 5
 
zepolikahhh_'s Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 753
Default Re: Recomandare vopsitorie

deja suna a reclama ...
zepolikahhh_ is offline   Reply With Quote
Old 04-07-12, 13:36   #23
Dmmnn

Stock
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 2
Default Re: Recomandare vopsitorie

Salut,
reinvii topicul in speranta gasirii un service de tinichigerie/vopsitorie auto decent, cu preturi rezonabile.
am de vopsit spoilerul la o skoda octavia I si de strans nitel in suruburi
exclus Procar-ul, au niste preturi de-i bufnesc si pe ei rasul cand le zic
am vazut "du-te la Biba la toyota" -> mai multe detalii please? sau alternative modeste?
Apreciez orice ajutor
Dmmnn is offline   Reply With Quote
Old 05-07-12, 11:13   #24
Dmmnn

Stock
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 2
Default Re: Recomandare vopsitorie

nimeni?
Dmmnn is offline   Reply With Quote
Old 30-07-12, 10:48   #25
ioio_number1

Stock
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 2
Thumbs up Recomandare vopsitorie

Sincer fara vreo intentie de a face reclama, Udi este un profesionist.Mi-am vopsit 3 masini( Opel Vectra C, Renault Laguna II,Toyota Avensis) pana acum la el si pot spune ca au iesit perfect.Pentru reparatii de tinichigerie il recomand pe Mela, e un om super si lucreaza foarte bine. Am vazut Audi A4, BMW 525 facut de el si dupa ce a fost gata nu putea sa spuna nimeni ca masinnile alea au fost lovite.
Mela lucreaza la preturi acceptabile chiar ieftin pot sa spun.
Udi are preturi cam standard daca vrei sa vopsesti o anumita parte din masina e 50€/ piesa, iar daca vrei sa vopsesti toata masina e intre 1800 si 2100 Ron.
ioio_number1 is offline   Reply With Quote
Old 26-12-12, 11:06   #26
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Recomandare vopsitorie

Quote:
Originally Posted by ioio_number1 View Post
Sincer fara vreo intentie de a face reclama, Udi este un profesionist.Mi-am vopsit 3 masini( Opel Vectra C, Renault Laguna II,Toyota Avensis) pana acum la el si pot spune ca au iesit perfect.Pentru reparatii de tinichigerie il recomand pe Mela, e un om super si lucreaza foarte bine. Am vazut Audi A4, BMW 525 facut de el si dupa ce a fost gata nu putea sa spuna nimeni ca masinnile alea au fost lovite.
Mela lucreaza la preturi acceptabile chiar ieftin pot sa spun.
Udi are preturi cam standard daca vrei sa vopsesti o anumita parte din masina e 50€/ piesa, iar daca vrei sa vopsesti toata masina e intre 1800 si 2100 Ron.
da niste adrese te rog sau numere de telefoane daca se poate...sa discut cu oamenii...

mersi
soosy is offline   Reply With Quote
Old 26-12-12, 15:54   #27
TM 27 LMT

Stage 2
 
TM 27 LMT's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 67
Default Re: Recomandare vopsitorie

Si pe mine m-ar interesa numarul lu acest Mela...
TM 27 LMT is offline   Reply With Quote
Old 16-01-13, 21:11   #28
Simona Ionescu

Stock
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 3
Default Re: Recomandare vopsitorie

Salutare baieti,
Dupa ce am cautat pe mai multe forumuri recomandari despre ateliere am reusit in final sa-mi repar masina si sunt foarte fericita Spre ghinionul meu cu venirea primei zapezi in acel week-end m-a prins si pe mine pe nepregatite fara anvelope de iarna si bine-nteles ca mi-am trosnit BMW-ul 325i destul de rau - adica si in fata si pe lateral (ca sa fie bine). Si pentru ca nu ma dau banii afara din casa m-am pus cu "burta pe internet" si mi-am gasit cea mai buna varianta adica un service care sa-mi poata gasi piesele necesare si la un pret surprinzator de bun (mai originale, mai aftermarket). Inainte sa o repar, m-am dus si "pe teren" sa conspectez piata, la Autodaris, Cibatex, Saverox, Udi din curba de la CFR, etc - in urma recomandarilor vizualizate pe forumuri - si reprezentanta BMW cu preturile piperate. Intr-un final, m-am hotarat sa mi-o repar la service-ul Foxpaint, pentru ca mi-au facut o oferta de pret foarte buna, mi-au dat un timp scurt de executie si acolo unde multe service-uri mi-au spus ca piesele trebuie schimbate, caci nu se pot repara, ei m-au asigurat ca le repara si "nici n-o sa se vada c-au fost lovite". Totul a decurs asa cum mi-au promis, mai mult de-atat prietenul meu nici nu a crezut ca am reparat usile si aripile, si nu le-am inlocuit. M-am facut membru pe forum in ideea de a ajuta alte persoane care au nevoie de un sfat bun, o indrumare benefica in "criza financiara" Service-ul il gasiti pe vvv.foxpaint.ro
Simona Ionescu is offline   Reply With Quote
Old 16-01-13, 21:12   #29
Simona Ionescu

Stock
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 3
Default Re: Recomandare vopsitorie

Quote:
Originally Posted by TM 27 LMT View Post
Si pe mine m-ar interesa numarul lu acest Mela...
Bafta la reparat
Simona Ionescu is offline   Reply With Quote
Old 16-01-13, 21:13   #30
Simona Ionescu

Stock
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 3
Default Re: Recomandare vopsitorie

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
da niste adrese te rog sau numere de telefoane daca se poate...sa discut cu oamenii...

mersi
Sper sa te ajute experienta mea
Simona Ionescu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -