Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Timisoara

Reply
 
Thread Tools
Old 26-07-06, 22:14   #1
lsn_ro

Stock
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 7
Unhappy Aceasta firma nu este serioasa!

Anul trecut mi-am cumparat masina noua.
"Mi-am dus" (a fost dusa de eveman "eveman.ro") masina la LOGimaetics sa-mi monteze o alarma Prestige cu senzor de geam spart "BONUS".
Acum o luna am avut ocazia sa constat ca nu am montat senzorul de geam spart.
Pentru mine este o firma lipsita de seriozitate.
MORALA:
Daca mergi cu masina la LOGimaetics verifica la sange ceea ce ti-au facut.
lsn_ro is offline   Reply With Quote
Old 26-07-06, 22:32   #2
Zuky

Stage 5
 
Zuky's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 505
Default Re: Aceasta firma nu este serioasa!

E o rushine...dar ce sa mai...traim in Romania...la ce sa te ashteptzi??
Zuky is offline   Reply With Quote
Old 28-07-06, 16:22   #3
XtenSion

Stage 4
 
XtenSion's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 251
Default Re: Aceasta firma nu este serioasa!

De ce nu ai merge la OPC?
XtenSion is offline   Reply With Quote
Old 30-07-06, 19:26   #4
akimoto

Stage 5
 
akimoto's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,515
Member of:
[Moderators]
[RR]
Default Re: Aceasta firma nu este serioasa!

incredibil ce se poate intampla
incredibil
akimoto is offline   Reply With Quote
Old 31-07-06, 10:37   #5
lsn_ro

Stock
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 7
Unhappy Re: Aceasta firma nu este serioasa!

Quote:
Originally Posted by XtenSion
De ce nu ai merge la OPC?
Nu merita.
lsn_ro is offline   Reply With Quote
Old 06-08-06, 09:55   #6
aByS
Banned

Stage 4
 
aByS's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 240
Default Re: Aceasta firma nu este serioasa!

Da,

Din pacate, fara cuvinte. Regretabila treaba.

Deci, cei de la CITROEN au zis ca s-a montat o alarma cu senzor de geam spart si de fapt acesta lipseste?

Vreau neaparat sa treci pe la sediul de pe Liviu Rebreanu 4 sa vedem cum s-a ajuns la asta.

Intamplator eu lucrez acolo, si pot sa zic ca nu mi-a ajuns la urechi nici o problema de genul asta. SI pot sa-ti spun ca de obicei noi nu lasam clientii sa plece nemultumiti de la noi. Chiar daca in anumite situatii pierdem timp si bani. Pentru noi clientul este foarte important.
Din pacate se mai intampla din cand in cand si erori de marcaj. Dar acestea ni le asumam, si le reglementam cu maxim de operativitate.

Tocmai de aceea te rog sa treci, daca poti, pe la sediul nostru si sa cauti pe unul Adi. Care arata cam ca mine.

Referitor la seriozitate, daca eram o firma cum zici tu, neserioasa, nu implineam anul asta 13 ani de functionare. Din pacate in functionarea unei firme cateodata, nu merge totul ca ceasul, mai apar si scapari. Dar acestea sunt exceptii si trebuie solutionate rapid. Si nu ca trebuie, chiar sunt solutionate operativ.

In conluzie, nu pot sa zic decat, ca te astept pe la noi, sa vedem care a fost problema si sa o reglementam
aByS is offline   Reply With Quote
Old 25-08-06, 15:43   #7
aByS
Banned

Stage 4
 
aByS's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 240
Default Re: Aceasta firma nu este serioasa!

Se pare ca nici cei de la Eveman, dealer-ul Citroen, nimeni nu cunoaste problema.
Pe langa asta nici pe la noi, oficial nu a existat nici o reclamatie de genul acesta.
Interesul meu este sa rezolv problema. In cazul in care nici noi (LOGAUTO) si nici cei de la Eveman nu cunosc nici un detaliu despre problema, este greu sa gasim o solutie.
Asta in cazul, in care, cu adevarat a existat o problema de genul asta.

Asa ca "lsn_ro" astept un semn de la tine. Ti-am trimis si un mail dar nu mi-ai raspuns.
aByS is offline   Reply With Quote
Old 25-08-06, 16:12   #8
lsn_ro

Stock
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 7
Thumbs down Re: Aceasta firma nu este serioasa!

Hai sa dezvoltam....
Sa-ti explic cum am ajuns sa-mi dau seama de lipsa senzorului.
Acum ceva vreme (max. 2luni) am sunat la LOG pentru montare senzor de perimetru.
Am fost programat in X (nu-mi mai aduc aminte ziua exact) ziua.
Am fost in ziua si ora stabilita de catre domnita dar cum se zice am mers bo* si am venit "vac*".
Mi-a zis domnita ceva de genul "nu putem sa va montam senzorul pentru ca nu avem loc" (sa nu uitam am fost programat).
Si am plecat la alta firma care mi-a fost recomandata de catre un prieten.
Dupa ce mi-au montat senzorul (AS 23).
Am vorbit putin despre alarma ce are si ce nu are.
Si cand eu am zis ca am si senzor de geam spart .... am fost corectat "NU aveti".....
Si de acolo toata supararea mea.


Quote:
Originally Posted by aByS View Post
Se pare ca nici cei de la Eveman, dealer-ul Citroen, nimeni nu cunoaste problema.
Pe langa asta nici pe la noi, oficial nu a existat nici o reclamatie de genul acesta.
Interesul meu este sa rezolv problema. In cazul in care nici noi (LOGAUTO) si nici cei de la Eveman nu cunosc nici un detaliu despre problema, este greu sa gasim o solutie.
Asta in cazul, in care, cu adevarat a existat o problema de genul asta.

Asa ca "lsn_ro" astept un semn de la tine. Ti-am trimis si un mail dar nu mi-ai raspuns.
lsn_ro is offline   Reply With Quote
Old 29-08-06, 13:35   #9
aByS
Banned

Stage 4
 
aByS's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 240
Default Re: Aceasta firma nu este serioasa!

Da e nasol ca fost o combinatie de 2 lucruri naspa, la tine.
Problema este ca, referitor la senzorii de geam spart, am nevoie de mai multe date. Ca sa trag o concluzie.
Referitor la programare, din pacate, tinand seama ca in permanenta avem programari cu cateva zile inainte, in pofida faptului ca avem mai multi instalatori, se mai intampla situatii, cand nu poti sa faci o lucrare la un anumit moment. Doar ca in aceste cazuri se ofera clientului anumite compensatii, care de regula iau forma unor discount-uri suplimentare.
Indiferent, daca o sa mai vrei sau nu, sa colaborezi cu noi, in viitor, te rog, daca poti, sa-mi dai un mail, cu detalii de la instalarea alarmei. M-ar ajuta mult.
aByS is offline   Reply With Quote
Old 05-02-08, 08:45   #10
superlumar

Stock
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5
Default Re: Aceasta firma nu este serioasa!

pt cei care cred ca tot ce zboara se maninca ,LONGIMETIC SRL MAI ARE NEVOIE DE MULTI CAI PUTERE SA FIE LA STANDARDELE EU ,AI DREPTATE ..... ATENTIE MARE BAIETI ///////
superlumar is offline   Reply With Quote
Old 05-02-08, 15:09   #11
aByS
Banned

Stage 4
 
aByS's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 240
Smile Re: Aceasta firma nu este serioasa!

Quote:
Originally Posted by superlumar View Post
pt cei care cred ca tot ce zboara se maninca ,LONGIMETIC SRL MAI ARE NEVOIE DE MULTI CAI PUTERE SA FIE LA STANDARDELE EU ,AI DREPTATE ..... ATENTIE MARE BAIETI ///////
Nu stiu cum e LONGIMETIC SRL, dar LOGIMAETICS chiar tinde sa ajunga la standarde europene. . Mai precis LOGauto si LOGtuning.

Referitor la caii putere necesari, poate nu avem multi, dar cu siguranta sunt bine antrenati si pregatiti sa ne apropie de EU sau UE.

Tocmai de aceea, acordam o mare atentie, eventualilor clienti nemultumiti ( care in paranteza fie spus sunt pe cale de disparitie ... incet .... incet dar siguuuuur ). Asa ca Domnule Groza... spuneti-ne si noua care este supararea Dumneavoastra. Am vrut sa va contactez pe messenger, dar ati dat un ID gresit.

P.S. Si de ce numai "ATENTIE MARE BAIETI" si nu ATENTIE MARE BAIETI si FETE ?. Nu-i corect
aByS is offline   Reply With Quote
Old 05-02-08, 16:21   #12
laurentiu_tim

Stage 5
 
laurentiu_tim's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,043
Member of:
[SKODA]
Default Re: Aceasta firma nu este serioasa!

Quote:
Originally Posted by Zuky View Post
E o rushine...dar ce sa mai...traim in Romania...la ce sa te ashteptzi??
nu te lua dupa ce se zice aici,asta cred k este un caz la 100 si daca i adevarat at de ce nu merge la OPC???
laurentiu_tim is offline   Reply With Quote
Old 07-02-08, 13:16   #13
ViRgO

Stage 3
 
ViRgO's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 75
Default Re: Aceasta firma nu este serioasa!

sincer nu am avut niciodata vre-o afacere cu Logimaetics dar imi place reactia lui aByS spre deosebire de alte firme despre care au fost discutii si au reactionat cu "papagalule" sau alte apelative. Atitudinea "hai sa discutam intre 4 ochi sa vedem ce s-a intamplat" e cea mai ok. Parera mea
ViRgO is offline   Reply With Quote
Old 08-02-08, 23:22   #14
adrianTNT

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 56
Default Re: Aceasta firma nu este serioasa!

Sper sa va rezolvati problema, eu referitor la Logimaetics pot doar sa va spun ca am montat geamuri electrice la ei si nu am avut vreo problema dupa doi ani, nici nu s-a vazut pe unde au umblat (fetze usi, suruburi, cleme, etc).
Chestia e ca peste tot "se intampla neprevazuturi" si cel mai bine oriunde mergi sa stai langa masina.
adrianTNT is offline   Reply With Quote
Old 09-02-08, 08:02   #15
WARN

Stage 2
 
WARN's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 27
Talking Re: Aceasta firma nu este serioasa!

Referitor la LOGIMAETICS@LOGTUNING-LOGAUTO eu pot sa spun ca sunt ok si cred sunt singurii din TIMISOARA care pot sa ti aduca repede si la preturi bune, cam tot ce vrei legat de styling & tuning la masina. Spun asta deoarece in ultimii ani am cautat la multi (cu reclama mare pe net, prin ziare) piese de tuning si a ramas peste tot ca o sa te sunam, incercam sa aducem, nu importam de la firma aia, dar va putem aduce ceva asemanator,nu aducem jante pe 19-20 ca nu prea se cauta etc. sau mai ciudat sunau la LOGTUNING si isi puneau ceva adaus( de o ciorba). Cei de la LOGTUNING au spus altceva, zi ce vrei dam un tel. in GERMANIA si se rezolva. Si rezultatul se vede, in 2 saptamini am avut toate piesele de tuning de la vreo 5-6 firme diferite din EUROPA aici in TIMISOARA si chiar la preturi bune.As vrea sa nu se inteleaga gresit, nu am treaba cu ei, nu le fac reclama, doar ca sunt un client multumit si apreciez ca vor sa faca ceva pentru cei care vor sa si aranjeze masina cu adevarat. Mai era ceva de adaugat, era cineva aici, un domn( nu dau nume) care urla in gura mare ca cei de la LOGTUNING....vreau sa spun ca am pus la el anul trecut in primavara folie pe toata masina "autorizata LUMMAR" si in toamna arata ca ceaiul, iar eu nu iam spus nimic

Last edited by WARN; 09-02-08 at 08:05.
WARN is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -