Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Amplificatoare mono si multicanal

Reply
 
Thread Tools
Old 30-10-07, 05:26   #1
Virtual

Stage 3
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 121
Default Probleme amplificator Pioneer

Am un Amplificator Pioneer care-l folosesc exclusiv pt subwooferul din portbagaj, in urma cu ceva timp am observat ca bass-ul nu mai are acelasi ton si am inceput sa vad de ce exact, am observat in prima faza ca atunci cand misc putin mufele in amplificator isi revine la puterea si claritatea initiala dar acest lucru dispare dupa scurt timp de condus si uitandu-ma iar crezand ca sunt mufele ce intra in amplificator am scos o mufa si m-am trezit cu mufa mama (cea care e practic din amplifcator) ramasa prinsa de mufa tata cand am scoso pe aceasta. Acum dupa aceasta explicatie plictisitoare intreb, aceasta problema se poate remedia sau ma cac direct pe el amplificator, pot sa desfac amplificatorul si sa lipsesc inapoi mufele acelea ?(deoarece e clar ca asta e problema, s-au dezlipit pt ca si dupa ce am bagat inapoi mufa am aceeasi problema, cand misc putin revine, cand misc iarasi moare ca si cum nu face contact bine).
__________________
BMW 318i 2.0 - 143 CP- 2006 - negru
Virtual is offline   Reply With Quote
Old 30-10-07, 05:32   #2
manolica76

Stage 5
 
manolica76's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 451
Default Re: Probleme amplificator Pioneer

cred ca lucrarea a fost una de mantuiala... nu cred ca vei avea mari dureri pt reparatie,,,incearca la cei care monteaza cass si componente pe auto..numai de bine..
manolica76 is offline   Reply With Quote
Old 30-10-07, 05:39   #3
Virtual

Stage 3
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 121
Default Re: Probleme amplificator Pioneer

sunt de acord, amplificatorul nu a fost prins de nimic cum sunt normal prinse in suruburi cu scuza ca nu are unde sa-l prinda si nici eu nu m-am gandit ca daca se misca prin portbagaj pot aparea probleme, totodata am cumparat amplificatorul second si poate... era o problema mai veche desi a mers o perioada buna fara probleme.
mers pt raspunsul prompt, sti cumva un asemenea loc in timisoara?
Virtual is offline   Reply With Quote
Old 30-10-07, 07:07   #4
saxo

Stage 5
 
saxo's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,302
Member of:
[Moderators]
Default Re: Probleme amplificator Pioneer

Incearca la Logauto. Sunt foarte seriosi si lucreaza bine.
saxo is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -