Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Unitati de bord si surse

Unitati de bord si surse HU, iPOD, MP3, etc

Reply
 
Thread Tools
Old 25-10-05, 00:35   #1
GYM

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 933
Default Head Unit...??

In viitorul apropiat vreau sa imi schimb HU. In prezent am un 7600MP, model bun si care ofera mult pt banii pe care ii dai,cred... As vrea sa va dati si voi cu parerea, as merge pe Alpine sau Clarion, numai Pioneer nu pt ca m-am saturat de ele Vreau ceva in limita a 400-450E
GYM is offline   Reply With Quote
Old 25-10-05, 00:40   #2
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default

go ///Alpine or go home ®
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 25-10-05, 00:42   #3
GYM

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 933
Default

De la Dadi numai la asa ceva puteam sa ma astept... Mai vreau pareri, modele si preturi
GYM is offline   Reply With Quote
Old 25-10-05, 00:49   #4
NILS_BUCURESTI
Midnight Racers Member

Stage 5
 
NILS_BUCURESTI's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 757
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
Default

Mie i mi plac Pioneer urile si Alpine urile.Cum de Pioneer te ai saturat ..se intelege raspunsul meu Model...nu am nimic acum in cap dar o sa arunc un ochi pe net sa vad ce mai e nou :P sa i mi pot da cu parerea in cunostinta de cauza (actualizata :P )dar la banii astia...ai de unde alege
BAFTA !
NILS_BUCURESTI is offline   Reply With Quote
Old 25-10-05, 02:24   #5
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default

Exista o vorba inteleapta: Reteta verificata nu se schimba. Gandeste-te.

Am inteles ca ai avut o tentativa la db Drag. Imi pare rau ca nu am apucat acolo sa vorbim. Am vrut sa-ti aud masina. Dar probabil ca pana acum te-ai convins si tu ca nu e asa simplu cum parea. Daca esti pasionat de SPL ramai la Pioneer si incearca sa ajungi la un 8600. Stiu unde este asa ceva nou la 450EU. Dar poate gasesti si alte surse. Sunt multe argumente care-l recomanda ca fiind un player foarte potrivit pt astfel de montaje.
__________________
www.melodix.ro
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 25-10-05, 19:16   #6
TAZ

Stage 5
 
TAZ's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 607
Member of:
[Competitor CNCA]
Default

Stai ca eu nu mai inteleg, ce poate aduce in avantaj un HU pentru SPL?
Pt SQ inteleg: claritate, posibilitatea de setare a distantei dintre dif (electronic) etc...
Intreb mai ales ca si eu am un Pioneer si vreau sa imi iau Clarion 958, o sa ma dezavantajeze la un posibil DbDrag?
__________________
TAZ is offline   Reply With Quote
Old 25-10-05, 19:29   #7
Corbu`

Stage 5
 
Corbu`'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 253
Default

Gymule nu shtiu cum draq te'ai saturat de muzica din mashina ca se aude BETON!!!! in fine........bafta la gasirea unor noi scule care sa rupa tot!!!!
Corbu` is offline   Reply With Quote
Old 25-10-05, 20:05   #8
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default

Control excelent pe iesirile (plural) de subwoofer, 7,5V pe iesire. Multi stiu ca Pioneer are un \"bas aparte\".

Un Clarion nu o sa te dezavantajeze cu absolut nimic. Dar un Pioneer s-ar putea sa te ajute. :P
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 25-10-05, 21:19   #9
GYM

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 933
Default

Nu caut un HU special pt SPL, caut un HU bun, care sa sune frumos si sa aibe lista de functii generoasa
ReLLax, stiu si eu despre acele Pioneer (sursa), dar pacat ca nu merge radio-ul pe ele - din cate stiu eu.... Iau box de la batranu' daca nu merge radio :P ; oricum ramane o optiune.
Oricum de dB Drag ma las pana cand imi voi lua o masina adecvata pt asa ceva (probabil la anu'); masina cu care am venit era a unui prieten si voi regreta pana la batranete ca am venit cu ea si nu am venit cu a mea, pt ca se auzea MULT mai bine in a mea, dar asta e...invatam. Iar acum, dupa ce am bus bat DeepCycle se aude mult mai bine ...oricum si inainte se auzea mai bine decat in Fiat.
GYM is offline   Reply With Quote
Old 26-10-05, 17:19   #10
Corbu`

Stage 5
 
Corbu`'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 253
Default

Gymule.....daca itzi iei la anu' mashina am incredere in tine ca o sa faci show cu muzica!!!!
Corbu` is offline   Reply With Quote
Old 26-10-05, 17:34   #11
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default

GYM...pt cultura generala, la Pioneer de la seria 7XXX in sus treapta de cautare pe frecventele radio se seteaza din sub-meniul aparatului, care se acceseaza cand acesta e oprit. Merge si in State, merge si aici. Merg unde vrei tu, pe ce post de radio vrei tu.

PS: De ce vinzi Pioneer-ul (difuzorul)?
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 26-10-05, 23:28   #12
GYM

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 933
Default

Il vand pt ca pur si simplu vreau altceva, m-am saturat de el; nu are nika, merge perfect si merge f bine pt banii astia (garantez ca scoate cel putin 137-138 pus bine). Mai pe romaneste, vreau sa imi fac toata linia Hertz...
Apropo, eu am auzit ca nu merge radio-ul pe ele pt ca ar fii din state, de aceea si pretul mic, dar...cum zici
GYM is offline   Reply With Quote
Old 27-10-05, 01:00   #13
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default

Spune celui care ti-a spus ca nu merg, sa se documenteze si ca momentan vorbeste prostii. Sunt cativa useri de pe forumul acesta care au playere 8600 (de State).... Si culmea, le merge si radio-ul. :P

Bafta cu sistemul Hertz. Sa te auzim TARE pe la competitii!
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 05-11-05, 17:11   #14
GYM

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 933
Default

Mi-am luat un Alpine 9851R (SwingFace)...pana acum toate bune.
GYM is offline   Reply With Quote
Old 05-11-05, 18:28   #15
Swat-Cat

Stage 5
 
Swat-Cat's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 2,501
Member of:
[SEAT]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"GYM\"
Mi-am luat un Alpine 9851R (SwingFace)...pana acum toate bune.
...dc.... un pioneer 7600 era din vis.....
Swat-Cat is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -