Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Unitati de bord si surse

Unitati de bord si surse HU, iPOD, MP3, etc

Reply
 
Thread Tools
Old 22-08-14, 00:35   #1
alecspc

Stage 3
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 158
Default Schimbare player

Salut, am un pioneer deh x3600ui, e ok nu am multe plangeri la adresa lui decat ca trebuie mare atentie la ce setari fac pe el pt ca imi cam rupe difuzoarele, inainte aveam un player 2din stock (chevy aveO) pe care i-am pus 2 jbl gto938 si se auzea f pe gustul meu basul , il dadeam la maxim si suna extrem de bine chiar si la 3 sferturi de volum, aveam un bass extrem de profund se cutremuraa toata masina/ acum insa tre sa merg cu totul mai pe flat ca sa zic asa..doar un pic am ridicat basul, deoarece..chiar si la volum mic parca nu prea imi place tipul de bass pe care il scoate pioneer... e ok nu zic ca e rau sau ca suna oribil dar mai degraba suna a bass lovit si doar pe unele melodii e profund cum imi place mie.si totusi nu e ca atunci cand aveam player stock.. daca ridic basul la 6 nu pot urca deloc in volum, acum il tin la 4 cu restul flat si fara loudnes si alte prostii care degeaba le-au pus astia ca oricum nu tre folosite, deci de ce le-au mai pus?
si mai e si chestia ca nu-s invatat cu 1 din. de aceea as vrea sa merg pe alpine dar mi-e sa nu dau de ceva care chiar sa nu0mi placa , pio e ok dar treb atentie la setari,,.in rest suna corect si clar. insa am ceva cu basul. ar merita sa vand pio si sa iau ALPINE CDE-W233R? e 2din si nu conteaza ca are un pre out pt ca oricum nu cred ca voi folosi vreodata amp. am auzit ca alpine e mai nervos din fire dar sunt curios cum sta cu basul..ce tip de bass are, castig ceva daca merg pe alpine?

Last edited by alecspc; 22-08-14 at 00:39.
alecspc is offline   Reply With Quote
Old 23-08-14, 01:34   #2
razvan!

Stage 2
 
razvan!'s Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 62
Default Re: Schimbare player

deh x3500ui am eu, si e destul de asemanator daca nu identic, lasa lowdness-ul la low si basboos-ul foloseste-l cand o sa iti pui subwoofer, eu asa am facut, nu-i mare teorie de bass da se aude mai bine din cate observ eu.

de alpine nu stiu ce sa-ti zic, oricum spre marca asta cred ca tind si eu e viitor...
razvan! is offline   Reply With Quote
Old 26-08-14, 08:16   #3
alecspc

Stage 3
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 158
Default Re: Schimbare player

Alte pareri? Deci castig ceva pe partea de sunet daca schimb pio deh x3600ui cu alpine cde w233r? Nu voi folosi amp,doar puterea hu-ului, am auzit ca alpine ar avea amplificarea mai puernica. Sau nu e diferenta sesizabila de putere intre cele doua?
Am mai auzit ca din 2010 alpine e defapt panasonic cu sigla alpine..e adevarat? Ar fi cam trist.
alecspc is offline   Reply With Quote
Old 26-08-14, 10:19   #4
smarautz

Stage 2
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 46
Default Re: Schimbare player

Ciao,eu am un 2din,nou ,marca eonon D2202,daca te intereseaza,
smarautz is offline   Reply With Quote
Old 26-08-14, 14:49   #5
alecspc

Stage 3
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 158
Default Re: Schimbare player

Nu cunosc nimic despre marca asta, la un player ma intereseaza mai mult partea de procesare sunet decat multimedia. 2din vreau pt a umple locul gol si pt ca asa sunt invatat, butoane mari..aspect. informativ ce pret ceri pe el? garantie?
alecspc is offline   Reply With Quote
Old 26-08-14, 19:05   #6
smarautz

Stage 2
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 46
Default Re: Schimbare player

Sal,daca nu folosesti amplificatoare e cam greu sa scoti reglaje pe frecvente,oricum cd-radio-ul are iesire 4x60(30wrms)watt,iesiri pt.amplificatoare,intrare camera marsalier,sd-card,usb,aux in audio-video,tv,blutooth,pret 220e,garantia de la producator,adica 1luna,daca nu este montat de un instalator autorizat care poate sati dea garantie pt.l1an.
smarautz is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -