Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Unitati de bord si surse

Unitati de bord si surse HU, iPOD, MP3, etc

Reply
 
Thread Tools
Old 17-10-09, 12:07   #1
cosmin-tuning

Stage 3
 
cosmin-tuning's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 115
Default Transformare conexiune ipod in conexiune usb

Dcupa cum spune si titlul ma intereseaza daca cablul KCE-422i se poate modifica ca sa pot pune in loc de ipod care nu prea ma incanta un stik usb? Hu pe care va fi montata aceasta conexiune este alpine 9883r.Eu nu ma pricep fff bine la asa ceva dar m-am gandit ca as putea taia mufa de ipod de la cablu KCE-422i si luand alt cablu de transfer date pt ipod care are la un capat mufa usb sa o tai ( mufa usb) si sa o conectez la ce a mai ramas din cablul KCE-422i . Ce parere aveti? Va functiona aceasta conexiune .Va vedea Hu stik-ul
Astept un raspun de la cineva care a folosit conexunea ipod.multumesc anticipat
__________________
WV Passat Variant TDI 2005 131CP 6 Speed
cosmin-tuning is offline   Reply With Quote
Old 20-10-09, 19:30   #2
dns_dns

Stage 4
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 195
Default Re: Transformare conexiune ipod in conexiune usb

hu nu are intrare usb?
dns_dns is offline   Reply With Quote
Old 20-10-09, 19:47   #3
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: Transformare conexiune ipod in conexiune usb

nu prea se poate, e vorba de interfata, softul aparatului etc
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 20-10-09, 19:55   #4
dns_dns

Stage 4
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 195
Default Re: Transformare conexiune ipod in conexiune usb

nu am inteles prea bine ce vrei sa faci. in orice caz nu va functiona. singur lucru pe care il poti face e sa schimbi player'ul iar in cazul in care are intrare usb(in spate) poti cumpara un cablu cu care sa il prelungesti (o mufa de intrare la un capat si una de iesire la celalalt capat).
dns_dns is offline   Reply With Quote
Old 20-10-09, 20:10   #5
dj_luchian

Stage 3
 
Join Date: May 2009
Posts: 118
Default Re: Transformare conexiune ipod in conexiune usb

Quote:
Originally Posted by cosmin-tuning View Post
Dcupa cum spune si titlul ma intereseaza daca cablul KCE-422i se poate modifica ca sa pot pune in loc de ipod care nu prea ma incanta un stik usb? Hu pe care va fi montata aceasta conexiune este alpine 9883r.Eu nu ma pricep fff bine la asa ceva dar m-am gandit ca as putea taia mufa de ipod de la cablu KCE-422i si luand alt cablu de transfer date pt ipod care are la un capat mufa usb sa o tai ( mufa usb) si sa o conectez la ce a mai ramas din cablul KCE-422i . Ce parere aveti? Va functiona aceasta conexiune .Va vedea Hu stik-ul
Astept un raspun de la cineva care a folosit conexunea ipod.multumesc anticipat
si ghicesti care fir pt ce e? asta cand il tai
dj_luchian is offline   Reply With Quote
Old 22-10-09, 20:05   #6
cosmin-tuning

Stage 3
 
cosmin-tuning's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 115
Default Re: Transformare conexiune ipod in conexiune usb

Da hu nu are intrare USB are doar conexiune ipod. Dar mi-a fost explicat de catre cineva si dupa cum spune un coleg aici , chiar daca as fi reusit mufatul acelui cablu care este un lucru greu dar nu imposbil softul hu nu-mi va vedea stik-ul drept urmare as fi muncit degeaba.Firele nu le "giceam", se masurau si identificam ce face fiecare fir dupa cum am spus imi dadea ceva de lucru.problema a fsot rezolvata prin cumpararea unui ipod de 20gb
cosmin-tuning is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -