Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Unitati de bord si surse

Unitati de bord si surse HU, iPOD, MP3, etc

Reply
 
Thread Tools
Old 02-11-08, 12:53   #1
nk_12321

Stage 4
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 176
Talking Pioneer DEH-4000UB

L'am vazut pe mai multe siteuri de specialitate..... Mie personal mi'a placut ca are USB-ul frontal.... ceia ce nu prea am mai vazut la Pioneer... este frumos desenat...

Ash vrea sa achizitionez... un exemplar.... dar vreau sa va intreb pe voi ce parere avetzi.... daca este cineva care l'a vazut montat pe mashina... shi mai important a vazut cum merge.... rog sa'shi spuna parerea...

Parerea voastra conteaza...

Ms anticipat.
nk_12321 is offline   Reply With Quote
Old 09-11-08, 09:34   #2
herren

Stage 3
 
herren's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 139
Default Re: Pioneer DEH-4000UB

Il aveau in media galaxy, mergi si asculta-l sa vezi daca iti place.Mie personal mi-a placut destul de mult cum suna.
herren is offline   Reply With Quote
Old 12-11-08, 19:18   #3
HesseLinK

Stock
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 9
Default Re: Pioneer DEH-4000UB

detin eu asa ceva ... are reglaje destule .... decoamdata am niste boxe praf ... dar care se aud f bine cu acest mp3 (bineinteles la volum moderat spre mic ... boxele sunt deteriorate rau ...). Joystickul de unde realizezi toate ajustarile inclusiv volumul este f usor de folosit ... dupa ce te obisnuiesti cu el ... in rest ... nu stiu ce sa spun .... astept si eu sa platesc taxa de prima inmatriculare ... si dupaia trebuie neaparat sa iau niste boxe.
HesseLinK is offline   Reply With Quote
Old 13-11-08, 18:35   #4
nk_12321

Stage 4
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 176
Default Re: Pioneer DEH-4000UB

Multumesc mult pt raspunsuri....
nk_12321 is offline   Reply With Quote
Old 13-11-08, 20:33   #5
gbry_el_05-RSG
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
gbry_el_05-RSG's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Pioneer DEH-4000UB

sunt foarte multumit de acest model...il am de 4 luni. reglaje multe,sunet clar, mai greu cu reglajele dar dupa ce te obijnuiesti e simplu. ma declar foate multumit! decat sony sau alte chinezarii..
__________________
GR-02-ZMN Oltcit Club Rally Car
OT-56-MAG Opel Vectra A SFI Stance edition
DJ-10-BID VW GOLF III Daily driven
gbry_el_05-RSG is offline   Reply With Quote
Old 27-11-08, 05:39   #6
Zaheyu

Stage 3
 
Zaheyu's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 167
Default Re: Pioneer DEH-4000UB

Cat e Media Galaxy? L-am vazut la MediaMarkt cu 99E.
E 499 ron.

Se poate sterge.
Zaheyu is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 05:12   #7
Zaheyu

Stage 3
 
Zaheyu's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 167
Default Re: Pioneer DEH-4000UB

L-am luat si l-am montat. Se aude bine, dar la fel ca vechiul alpine se incalzeste destul de tare. As vrea sa montez statia, sa-l scutesc de efortul de amplificare dar am o nelamurire. La Alpine aveam o setare care oprea amplificatorul intern cand era legat la o statie. La asta n-am gasit asa ceva. Se prinde singur ca nu mai sunt boxe legate si opreste amplificarea?
Zaheyu is offline   Reply With Quote
Old 05-01-09, 11:40   #8
LexSanea

Stage 2
 
LexSanea's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 46
Wink Re: Pioneer DEH-4000UB

Quote:
Originally Posted by Zaheyu View Post
Se prinde singur ca nu mai sunt boxe legate si opreste amplificarea?
Poate se prinde, dar nu cred ca conteaza asta, indata ce nu mai ai un consumator la iesire nu mai are de ce sa se incalzeasca. Caldura vine de la tranzistoarele amplificatorului intern prin care trece pina la 100Volti, iar daca nu ai rezistenta nu ai nici curent, nenea Ohm ne spune I=U/R, deci curentul la volum maxim = 100/infinit = 0 , deci nu ai curent - nu ai caldura
LexSanea is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -