Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Arata-ti sunetul! > Sistemul Audio de pe Masina Mea

Sistemul Audio de pe Masina Mea Sistemul Audio de pe Masina Mea

Reply
 
Thread Tools
Old 20-07-08, 23:56   #31
margineanu ovidiu

Stage 5
 
margineanu ovidiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 849
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Fiat Bravo SQL

Quote:
Originally Posted by Lil' D View Post
Jooooooos de tot
Apropo, un bass reflex pentru midbassi nu a intrat in calcul ?
naaaa,nici vorba,desi la cum sufla aerul pe la geam cand e lasat jos as putea spune ca e br
cat despre etalonul cat ar trebui sa coboare usile nu stiu ce sa zic si cu 63hz poti sa misti pantalonul destul de bine nu trebuie sa cobori mai jos pentru asta,dar odata ce ai coborat si suna bine daca reusesti sa faci sa tina usile la ce ai acolo e ceva....mai altfel,mai ales pentru ureche care percepe ca basul ala tare din portbagaj se imbina perfect cu usile si zici ca vine din ele poate nu e sq dar canta clar(corect) tare si jos sistemul si noi asta urmarim)
__________________
TEAM SQNLL
DIY Mobile Audio
7ch active,audison&soundstream&u dimension
scanspeak D2904/7100,15M ,21W/8554-00,jl12w7,d511r,h701,400bt,2xhollywood spv20,2xspv45

Last edited by margineanu ovidiu; 21-07-08 at 00:07.
margineanu ovidiu is offline   Reply With Quote
Old 21-07-08, 00:21   #32
Lil' D

Stage 5
 
Lil' D's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 2,016
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Fiat Bravo SQL

Quote:
Originally Posted by margineanu ovidiu View Post
dar odata ce ai coborat si suna bine daca reusesti sa faci sa tina usile la ce ai acolo e ceva....
Intr-adevar, e multa energie acolo jos
Cu >13v pe baterie simt cum chinezariile mele misca panoul de usa
Lil' D is offline   Reply With Quote
Old 21-07-08, 03:18   #33
civic_ex

Stage 5
 
civic_ex's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,087
Member of:
[Moderators]
[Honda]
Default Re: Fiat Bravo SQL

Asteptam cu nerabdare masina sa vina acasa, Domnul Tony.
Sant foarte curios de fetele alea de usi...
civic_ex is offline   Reply With Quote
Old 21-07-08, 09:13   #34
margineanu ovidiu

Stage 5
 
margineanu ovidiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 849
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Fiat Bravo SQL

Quote:
Originally Posted by IM View Post
Tony a investit timp de 2 ani in achizitionarea acestor echipamente si merita mai mult !
si dupa ce si le-a luat le-a avut pe mobila acasa cam 6 luni(si-a facut cutii la ele sa le mai asculte cate o ora la mine in masina,mi-a dat mie basul lui sa il pun intr-un sealed numai de dragul de al mai auzi si el cateodata) ca i-a luat masina intai la femeie si apoi a reusit sa isi ia lui si la o saptamana dupa ce a luat-o deja s-a dus spre voi cu portbagajul.respect man pentru pasiunea si eforturile pe care le-ai facut si tu pentru a reusi sa iti satisfaci setea de muzica,eu stiu ce astepti tu de la ea si sunt convins ca va suna asa pentru ca am schimbat prea multe experiente impreuna si stiu ca nu te lasi pana nu suna cum vrei tu cu orice sacrificiu.felicitari

Last edited by margineanu ovidiu; 21-07-08 at 09:16.
margineanu ovidiu is offline   Reply With Quote
Old 21-07-08, 09:41   #35
iosala

Stage 3
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 87
Default Re: Fiat Bravo SQL

Pe langa indeplinirea dorintelor, am mai primit niste PRIETENI ADEVARATI!!!!!!!!!!!!!!!!!!! VA MULTUMESC BAIETI!!!!!!!!!!!!!!!


Acuma m-am trezit, , si terbuie sa fug cu masina muierii pana in servis, cand vin inapoi il sun pe Radu sa imi trimita poze cu fetele, va dati seama ca si eu sunt curios, ca nu le-am vazut de joi, si am sa le postez aici
iosala is offline   Reply With Quote
Old 21-07-08, 17:54   #36
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Fiat Bravo SQL

Acest topic are legatura cu masina, proiectul unui pasionat. Aveti grija sa ramana asa, macar din respect pentru el..

Acest topic nu este despre marci, produse si instalatii, despre arbitrii EMMA, rezultate si marturii miraculoase. Le apreciem pe toate, cand si daca e cazul.

Exista gusturi si gusturi, fara discutii. Incercati sa le si respectati..

Sandu... ai scris post-uri lungi, pacat ca le-am sters. Dar ramane topicul omului curat, si asta e mai important.


Spor la munca tuturor! In loc sa pierdeti vremea cu discutii inutile mai bine urmati exemplul omului. Un topic serios unde sa va prezentati realizarea. Uneori aici o imagine face mai mult decat o mie de posturi.

Bafta!

PS: Daca mai sunt posturi de sters utilizam si avertismente.
__________________
www.melodix.ro
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 21-07-08, 19:14   #37
iosala

Stage 3
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 87
Default Re: Fiat Bravo SQL

Acuma am ajuns acasa.... dupa o zi foarte grea... dar asta este.


Nu am reusit sa ii prind pe baieti la lucru, asa ca pozele vor ramane pe dimineata
iosala is offline   Reply With Quote
Old 21-07-08, 23:09   #38
BlackTuning

Stock
 
BlackTuning's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4
Default Re: Fiat Bravo SQL

Toni stai Flexat ok. usile sunt date in fibra maine dimineatza ar trebuii sa ne apucam sa le finisam si over ce zici hai te salut. Blacky
BlackTuning is offline   Reply With Quote
Old 22-07-08, 23:39   #39
AlexBanu
VW Driver

Stage 5
 
AlexBanu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,777
Member of:
[VW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Fiat Bravo SQL

poze cu usile....
AlexBanu is offline   Reply With Quote
Old 26-07-08, 14:53   #40
civic_ex

Stage 5
 
civic_ex's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,087
Member of:
[Moderators]
[Honda]
Default Re: Fiat Bravo SQL

Tony, poze noi??
civic_ex is offline   Reply With Quote
Old 26-07-08, 15:28   #41
margineanu ovidiu

Stage 5
 
margineanu ovidiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 849
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Fiat Bravo SQL

acum o ansambleaza si e in drum spre casa deci poze doar mai spre seara daca il lasa femeia ca de ieri e la arad si trage tare,oricum asteptam sa ajunga si te sunam sa vii sa iti dai si tu cu parerea maestre
margineanu ovidiu is offline   Reply With Quote
Old 28-07-08, 16:46   #42
AlexBanu
VW Driver

Stage 5
 
AlexBanu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,777
Member of:
[VW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Fiat Bravo SQL

Cred ca nu l-a lasat femeia....ca pozele inca nu au aparut...
AlexBanu is offline   Reply With Quote
Old 28-07-08, 19:33   #43
margineanu ovidiu

Stage 5
 
margineanu ovidiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 849
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Fiat Bravo SQL

crede-ma ca numai cu insistente majore am reusit si noi sa ascultam 15 min sistemul ieri seara).astept sa puna tony poze,cat despre impresia facuta inca nu ma pronunt deoarece inca mai sunt multe setari de facut dar oricum pe partea de sunet e ceva deosebit,cu designul nu prea ma impac dar vorba lui tony au facut sq fara nici un sacrificiu pentru partea de design,asteptam sa puna poze,dar e o masina care cu peste 100W pe kick si fara subsonic nu are nici cea mai mica rezonanta,parca nici nu ar canta nimic in usa respectiva,iar inaltele alea(,taiate la 1250hz sunt ceva deosebit.sa-l stapanesti sanatos tony si cum spuneam de la basul ala nu iti dau mai mult de o luna la masina)
margineanu ovidiu is offline   Reply With Quote
Old 31-07-08, 23:18   #44
V.Roberto

Stage 5
 
V.Roberto's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,405
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
[Competitor CNCA]
Default Re: Fiat Bravo SQL

In sfarsit am reusit astazi sa ascult un pic vreo doua trei minute dar.....saraca masina......,tot respectul pt ce ai realizat pana acuma si si pt planurile pe viitor ca vad ca nu te lasi pana nu suna cum vrea inima ta ,pt mine e tooooo much ,basu ala nu iarta nici o alarma iar difurile din fata valoreaza cat cotetu meusi suna de imi vin lacrimi in ochi.....,iti doresc un sase la loto sa iti termini masina cat mai repede ,bafta
V.Roberto is offline   Reply With Quote
Old 03-08-08, 23:50   #45
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: Fiat Bravo SQL

Quote:
Originally Posted by ReLLaXX View Post
Acest topic are legatura cu masina, proiectul unui pasionat. Aveti grija sa ramana asa, macar din respect pentru el..

Acest topic nu este despre marci, produse si instalatii, despre arbitrii EMMA, rezultate si marturii miraculoase. Le apreciem pe toate, cand si daca e cazul.

Exista gusturi si gusturi, fara discutii. Incercati sa le si respectati..

Sandu... ai scris post-uri lungi, pacat ca le-am sters. Dar ramane topicul omului curat, si asta e mai important.


Spor la munca tuturor! In loc sa pierdeti vremea cu discutii inutile mai bine urmati exemplul omului. Un topic serios unde sa va prezentati realizarea. Uneori aici o imagine face mai mult decat o mie de posturi.

PS: Daca mai sunt posturi de sters utilizam si avertismente.
baaa gras mare ce esti
daca nu vrei sa iti fiu cosmaru tau nu mai imi sterge posturile....nu degeaba scriu ca bou aici sa ma stergi...lasi postul omului curat/?????????nu-i pocait nu se oftica stai flex ca ma stie...nu ca tu nu mai stii...nu mai ma sterge ca sa mopr de nu cand ne intalnim te scuip si dupa aia te salut.....punct....urasc cand cineva e amic dar e si suprem ................fleach...nu am injurat pe nimeni nu am zis nimic obscen....gras ce esti...

Bafta!
__________________

AUTO HI-FI&TUNING CENTER STR.ADY ENDRE NR 45/A VANZARI REPARATII DECODARI SI INSTALARI AUDIO VIDEO
PERSONALIZAM INSTALATII AUDIO CONSTRUIM MASINI DE EXPOZITII SI CONCURSURI LA STANDARDE COMPETENTE
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -