Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Arata-ti sunetul! > Sistemul Audio de pe Masina Mea

Sistemul Audio de pe Masina Mea Sistemul Audio de pe Masina Mea

Reply
 
Thread Tools
Old 21-04-13, 23:18   #16
groowe

Stage 5
 
groowe's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 304
Member of:
[CITROEN]
[Competitor CNCA]
Default Re: Skoda Octavia-sq

Quote:
Originally Posted by raresvintea View Post
De incercat si varianta propusa de tine, cu toate ca pierzi mult din eficienta. Mi-ar fi teama la o configuratie IB sa nu dea capat de cursa prea rapid, de rest nu mi-as pune probleme.
Pai da, da aia-i chestia, variezi Qts-ul ca sa lucreze bine in IB. Dar pierzi masiv din eficienta si din power handling electric din moment ce folosesti o singura bobina.
Ar fi interesant de incercat.
__________________


Current: Android JB Tab | Audison bit one | PPI Phantom 900.4 | Helix HXA20X | Mach 5 MLI-65 | Faital 3FE20 Fullrange | JBL W10GTI | SilentCoat (Civic)

"Pseudoscience is often characterized by the use of vague, exaggerated or unprovable claims, an over-reliance on confirmation rather than rigorous attempts at refutation, a lack of openness to evaluation by other experts and a general absence of systematic processes to rationally develop theories."
groowe is offline   Reply With Quote
Old 21-04-13, 23:44   #17
Lil' D

Stage 5
 
Lil' D's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 2,016
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Skoda Octavia-sq

IB intr-un hatchback?
un 10 sau un 12 in IB mai mult ca sigur nu o sa sune suficient de tare. 2 de 12, 2 de 15, deja mai vorbim de ceva calumea.

Dar IB intr-un hatchback, mai bine renunti complet la portbagaj.
__________________
Team SQNLL
Lil' D is offline   Reply With Quote
Old 21-04-13, 23:53   #18
groowe

Stage 5
 
groowe's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 304
Member of:
[CITROEN]
[Competitor CNCA]
Default Re: Skoda Octavia-sq

Quote:
Originally Posted by Lil' D View Post
IB intr-un hatchback?
un 10 sau un 12 in IB mai mult ca sigur nu o sa sune suficient de tare. 2 de 12, 2 de 15, deja mai vorbim de ceva calumea.

Dar IB intr-un hatchback, mai bine renunti complet la portbagaj.
Drept, ca-i hatch... nu m-am gandit la chestia asta...plus ca ii distractie sa prinzi difuzoarele...
groowe is offline   Reply With Quote
Old 22-04-13, 12:37   #19
Lil' D

Stage 5
 
Lil' D's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 2,016
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Skoda Octavia-sq

Sa zicem ca e ok sa pui mdf de 25mm peste tot portbagajul. Apoi trebuie sustinunt pe lateral. Apoi daca ai treaba in portbagaj, trebuie sa ridici toata magaoaia. Se poate, dar e de munca si sacrifici utilitatea
Lil' D is offline   Reply With Quote
Old 22-04-13, 16:11   #20
raresvintea

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 717
Member of:
[SKODA]
Default Re: Skoda Octavia-sq

Acuma vb ipotestic se poate face ca placa spate sa se "rupa" in 2 bucati si doar una sa se deschisa odata cu haionul si cea de-a doua doar daca doesti, asa cum e la noua Octavie. Sau prefer sa mai astept un timp si sa o fac masina doar de mers ocazional la cumparaturi si o incinta mare si gata

Astazi mi-am dat seama cat de tare si de urat pot sa sune panourile de usi fata si mai am niste rezonante din stalp si cred ca si din usa spate.... Mai am un pachet de silent coat si sa vad ce pot face...
raresvintea is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -