Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Arata-ti sunetul! > Sistemul Audio de pe Masina Mea

Sistemul Audio de pe Masina Mea Sistemul Audio de pe Masina Mea

Reply
 
Thread Tools
Old 07-06-12, 05:54   #91
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Vauxhall Astra G

Quote:
Originally Posted by alex_bmw1992 View Post
las k le schimb dustcapu cu DD'uri sa fiu luat in seama dar treaba e ca, crek e mai scumpe decat difurile
)) am ras pentru pret !!!
(( sunt trist pentru faptul ca nu este corect ce spui .... daca ai domotec nu te-a primit nimeni in competitie? eu zic ca nu e asa .... fiecare face ce poate ....serios si tu chiar faci bine ... ai luat niste difuri de 2 lei si faci treaba cu ele ... bravo tie
__________________
mai bine intrebi decat sa mori prost si sa mai ai si pretentia ca le stii pe toate ...

eu intreb!!! voi ????
ludo_ludovic2003 is offline   Reply With Quote
Old 07-06-12, 08:42   #92
alex_bmw1992

Stage 5
 
alex_bmw1992's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 999
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Vauxhall Astra G

Quote:
Originally Posted by ludo_ludovic2003 View Post
)) am ras pentru pret !!!
(( sunt trist pentru faptul ca nu este corect ce spui .... daca ai domotec nu te-a primit nimeni in competitie? eu zic ca nu e asa .... fiecare face ce poate ....serios si tu chiar faci bine ... ai luat niste difuri de 2 lei si faci treaba cu ele ... bravo tie
de pret nu cred ca sunt departe ) cat costa un dustcap DD si un dif SAL.
In momentul de fata tot nu sunt convins de DD ca stie sa faca treaba deloc, parerea unora care nu sunt legati de un brand anume isi spune cuvantul, din ce am ascultat si eu pana acum SPL Dynamics imi pare mai bun la raport pret/ce stie sa faca. Asta sa nu mai spun de alte branduri unele modele, ca de exemplu Magnat ADR300 pretu de lista aprox lafel cu DD512, si nu se compara nicidecum orice ar mai zice cineva (nu stiu si nu ma bag la claritate), sa vina cu practica la mine so vad si pasta sil pup.
Si hai sa "promovez" si firma "mea". Sunt dispus de o comparatie SAL XPRO2580 vs DD510 sa vedem cu cat e mai presus DD'ul, scor si sus si jos, ascultare indelungata la putere, pareri ale spectatorilor(fara a se arata cine canta), dupa care tragem linia si in final vedem pretul de lista pentru fiecare.
__________________
got hairtrick ?
alex_bmw1992 is offline   Reply With Quote
Old 07-06-12, 08:56   #93
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Vauxhall Astra G

Quote:
Originally Posted by alex_bmw1992 View Post
In momentul de fata tot nu sunt convins de DD ca stie sa faca treaba deloc, parerea unora care nu sunt legati de un brand anume isi spune cuvantul, din ce am ascultat si eu pana acum SPL Dynamics imi pare mai bun la raport pret/ce stie sa faca. Asta sa nu mai spun de alte branduri unele modele, ca de exemplu Magnat ADR300 pretu de lista aprox lafel cu DD512, si nu se compara nicidecum orice ar mai zice cineva (nu stiu si nu ma bag la claritate), sa vina cu practica la mine so vad si pasta sil pup.
Si hai sa "promovez" si firma "mea". Sunt dispus de o comparatie SAL XPRO2580 vs DD510 sa vedem cu cat e mai presus DD'ul, scor si sus si jos, ascultare indelungata la putere, pareri ale spectatorilor(fara a se arata cine canta), dupa care tragem linia si in final vedem pretul de lista pentru fiecare.
nu stiu ce discutie deschizi???? eu am spus ceva si tu ma iei ca nu esti sigur de DD ... vom vedea anul asta ... am vazut anul trecut ... vom vedea ani viitori....oricum daca ar fi sa iau exclusiv pe firma .... m-as certa cu tine si nu vreau sa am discutii din astea cu tine pe forum
ludo_ludovic2003 is offline   Reply With Quote
Old 07-06-12, 08:58   #94
alex_bmw1992

Stage 5
 
alex_bmw1992's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 999
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Vauxhall Astra G

Quote:
Originally Posted by ludo_ludovic2003 View Post
nu stiu ce discutie deschizi???? eu am spus ceva si tu ma iei ca nu esti sigur de DD ... vom vedea anul asta ... am vazut anul trecut ... vom vedea ani viitori....oricum daca ar fi sa iau exclusiv pe firma .... m-as certa cu tine si nu vreau sa am discutii din astea cu tine pe forum
nu te.am luat pe tine, daor ti.am dat quote pt treaba cu pretul > Dupa ce am zis a fost separat ca sa zic asa
alex_bmw1992 is offline   Reply With Quote
Old 07-06-12, 10:03   #95
Marius-MSC

Stage 5
 
Marius-MSC's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 318
Member of:
[Competitor CNCA]
[VW]
Default Re: Vauxhall Astra G

Quote:
Originally Posted by alex_bmw1992 View Post
de pret nu cred ca sunt departe ) cat costa un dustcap DD si un dif SAL.
In momentul de fata tot nu sunt convins de DD ca stie sa faca treaba deloc, parerea unora care nu sunt legati de un brand anume isi spune cuvantul, din ce am ascultat si eu pana acum SPL Dynamics imi pare mai bun la raport pret/ce stie sa faca. Asta sa nu mai spun de alte branduri unele modele, ca de exemplu Magnat ADR300 pretu de lista aprox lafel cu DD512, si nu se compara nicidecum orice ar mai zice cineva (nu stiu si nu ma bag la claritate), sa vina cu practica la mine so vad si pasta sil pup.
Si hai sa "promovez" si firma "mea". Sunt dispus de o comparatie SAL XPRO2580 vs DD510 sa vedem cu cat e mai presus DD'ul, scor si sus si jos, ascultare indelungata la putere, pareri ale spectatorilor(fara a se arata cine canta), dupa care tragem linia si in final vedem pretul de lista pentru fiecare.
Da da,pe scurt,sunt mult mai multe difuzoare care sunt la fel sau mult mai bune decat "DDomotec" la un pret mult mai mic....
Marius-MSC is offline   Reply With Quote
Old 07-06-12, 12:46   #96
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: Vauxhall Astra G

Imi permit sa coborati cu picioarele pe pamanant, fara nici o suparare
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 07-06-12, 16:19   #97
alex_bmw1992

Stage 5
 
alex_bmw1992's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 999
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Vauxhall Astra G

Quote:
Originally Posted by Bigu View Post
Imi permit sa coborati cu picioarele pe pamanant, fara nici o suparare
daca erai importator brandul "x" mai era the best DD ?
Nu are rost sa te mai intreb daca te.ai "jucat" vreodata cu un ADR sau niciatat sal xpro sa te dai cu parerea, pentru ca oricum ar fi e normal sa spui ca DD e mai bun. Si eu daca aveam tangente cu un anumit brand poate incercam sa.l promovez cum ca ar fi mai bun chair daca nu as fi sigur ca intradevar chiar e . Umpic va inteleg, dar putin mai limitat totusi.
alex_bmw1992 is offline   Reply With Quote
Old 07-06-12, 16:50   #98
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Vauxhall Astra G

Quote:
Originally Posted by alex_bmw1992 View Post
daca erai importator brandul "x" mai era the best DD ?
Nu are rost sa te mai intreb daca te.ai "jucat" vreodata cu un ADR sau niciatat sal xpro sa te dai cu parerea, pentru ca oricum ar fi e normal sa spui ca DD e mai bun. Si eu daca aveam tangente cu un anumit brand poate incercam sa.l promovez cum ca ar fi mai bun chair daca nu as fi sigur ca intradevar chiar e . Umpic va inteleg, dar putin mai limitat totusi.
Imi aduc aminte de mine acum 5-6 ani cand ma jucam cu SAL. Avem rabdare... mai cresti... o sa intelegi pana la urma. Sper sa stai destul in domeniu.

Nu e deloc greu sa depasesti numeric si cantitativ cu produse slabe un produs bun, in acelasi buget. S-a mai facut, imi pare rau sa te dezamagesc, chiar nu esti primul. Brandul nu tine loc de suprafata de con, de numar de bobine si de litri in incinta.

Dar ce te faci cand nu poti face asta? Cand nu ai loc, sau nu-ti doresti dulapul cu difuzoare in spate? Aici e alta discutie. Cat despre comparatia cu ADR si SPL Dynamics pot sa-ti spun doar atat. Mai ai rabdare, mai asculta... poate nu-i tocmai asa. Sa faci un "subwoofer" care misca aer, flexeaza si canta la 0.5 Hz nu-i mare inginerie. Sa-l faci sa cante MUZICA... si sa cante tare... nu-i la fel de usor. Acum, fiecare se multumeste cu lucruri diferite. Asta nu e un lucru rau. Tot cu 20 Hz am inceput si eu. Poate iti trece in timp si... evoluezi.

Important e ca esti multumit de sistemul tau. Restul ar trebui sa fie un detaliu irelevant pentru tine.

PS: Un dustcap DD este 6 EU. Poti sa dormi linistit, ai difuzoare mai scumpe.
__________________
www.melodix.ro
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 07-06-12, 18:50   #99
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: Vauxhall Astra G

Quote:
Originally Posted by alex_bmw1992 View Post
daca erai importator brandul "x" mai era the best DD ?
Nu are rost sa te mai intreb daca te.ai "jucat" vreodata cu un ADR sau niciatat sal xpro sa te dai cu parerea, pentru ca oricum ar fi e normal sa spui ca DD e mai bun. Si eu daca aveam tangente cu un anumit brand poate incercam sa.l promovez cum ca ar fi mai bun chair daca nu as fi sigur ca intradevar chiar e . Umpic va inteleg, dar putin mai limitat totusi.
O prima mare greseala pe care o faci e ca ma bagi in aceeasi oala cu cei care doresc numai sa vanda .
Nu ma fi 100% sigur pe ce am pus mana sau ce am facut! Primul meu woofer a fost SAL beast si eram mega excitat de cum scutura tabla si ... Cam atat.
Nu e normal sa zic ca DD e mai bun, nu e normal sa manc maro ca e mai bun ca xyz . Dar e normal sa compar locurile ocupate prin competitii, nu?
Acum sa inteleg ca , cu un buget restrans ai reusit sa misti niste aer si ca ai impresia ca te 3.14shi pe restu, ii cale lunga, dupa cum spunea si Rellaxx, ai timp sa inveti! Pacat ca si tu, ca si mine si ca marea majoritate cheltuiesc foarte multi bani ca sa ajunga la ce cautau defapt. Spor si putere de munca !
__________________
Y!M dbig.sounds
Dealer Autorizat pentru toata gama de produse Digital Designs si PowerCell
S-A DESCHIS
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 07-06-12, 18:54   #100
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Wink Re: Vauxhall Astra G

Quote:
Originally Posted by Bigu View Post
O prima mare greseala pe care o faci e ca ma bagi in aceeasi oala cu cei care doresc numai sa vanda .
Nu ma fi 100% sigur pe ce am pus mana sau ce am facut! Primul meu woofer a fost SAL beast si eram mega excitat de cum scutura tabla si ... Cam atat.
Nu e normal sa zic ca DD e mai bun, nu e normal sa manc maro ca e mai bun ca xyz . Dar e normal sa compar locurile ocupate prin competitii, nu?
Acum sa inteleg ca , cu un buget restrans ai reusit sa misti niste aer si ca ai impresia ca te 3.14shi pe restu, ii cale lunga, dupa cum spunea si Rellaxx, ai timp sa inveti! Pacat ca si tu, ca si mine si ca marea majoritate cheltuiesc foarte multi bani ca sa ajunga la ce cautau defapt. Spor si putere de munca !
ma numar si eu printre cei care au cheltuit mult sa ajung la duba.
urmatorul proiect bag 58 difuzoare de 10 SAL
ludo_ludovic2003 is offline   Reply With Quote
Old 07-06-12, 19:21   #101
dydy-andrey
VW Driver

Stage 5
 
dydy-andrey's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,240
Member of:
[VW]
[Hyundai]
[2 Roti]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
Default Re: Vauxhall Astra G

Quote:
Originally Posted by ludo_ludovic2003 View Post
ma numar si eu printre cei care au cheltuit mult sa ajung la duba.
urmatorul proiect bag 58 difuzoare de 10 SAL
ca sa fi mai exact, luand preturile oficiale de pe internet, in loc de 12 dd-uri, puteai lua exact 160 de SAL xpro 2580 )
lasand gluma la o parte...
alex, eu nu stiu de ce te agiti atat... pana la urma tu nu esti ajutat de niciun SAL ca sa ii faci reclama... asa ca nu ii mai lua "apararea" si nu o mai ridica asa in slavi, pt ca nu ai niciun sponsor in spate... sa le fie rusine astora cu SAL, nu stiu ce planuri aveai tu cu stema imensa SAL pe capota si pe lateralele masinii
hai bafta si te astept la craiova sa vad ce poti...
sti vechea intelegere...
tu cu 6 x 10" si eu cu 2 x 12"
dydy-andrey is offline   Reply With Quote
Old 07-06-12, 22:58   #102
alex_bmw1992

Stage 5
 
alex_bmw1992's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 999
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Vauxhall Astra G

un mic update astazi... + bucata de masa de la bateria fata-caroserie de 50mm2.
Tot azi m.am pus putin si pe usi sa le bag mai in interior, am pierdut "linia" masinii si se vede urat insa am castigat pe partea de sunet. Numai flexeaza asa rau. Maine sa vad si hayonul daca il pot strange mai rau...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Photo001.jpg
Views:	83
Size:	718.6 KB
ID:	2459474   Click image for larger version

Name:	Photo002.jpg
Views:	61
Size:	641.8 KB
ID:	2459475  
alex_bmw1992 is offline   Reply With Quote
Old 08-06-12, 14:35   #103
alex_bmw1992

Stage 5
 
alex_bmw1992's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 999
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Vauxhall Astra G

astazi le.am legat si in 3ohm sa vedem cum sta treaba si probabil asa vor ramane, cel putin pana mai rezolv ceva cu, curentul. Se aude ceva mai incet insa consumul de curent e muuult mai mic
https://www.youtube.com/watch?v=IHiGZHtHbKQ
alex_bmw1992 is offline   Reply With Quote
Old 08-06-12, 19:25   #104
lorentziu
Banned

Stage 3
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 136
Default Re: Vauxhall Astra G

nu ma pot abtine..am citit si rad si acum...si pisica si tigrul sunt feline..dar cam aici se termina asemanarilenumai in romania se putea vb de asa ceva..auzi S.A.L..vs D.D...sau nu am inteles eu dar iesi mai scump cu lucruri ieftine cum bine zicea cineva''..am inteles fiecare isi lauda lucrurile dar sa te si faci de ras asa grav..hii hii..da-o incolo mai bine investesti macar 1.000 eur intr-un sub si un amplif de doamne asta cu cabluri si incinta cu tot si nu mai esti de toata jena..vb lui relaxu'..peste ceva vreme ai sa vezi singur care e treaba....strange money si ia ceva calumea..bafta!..off ce face invidia asta din ..''om''.!
lorentziu is offline   Reply With Quote
Old 08-06-12, 20:56   #105
alex_bmw1992

Stage 5
 
alex_bmw1992's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 999
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Vauxhall Astra G

Quote:
Originally Posted by lorentziu View Post
nu ma pot abtine..am citit si rad si acum...si pisica si tigrul sunt feline..dar cam aici se termina asemanarilenumai in romania se putea vb de asa ceva..auzi S.A.L..vs D.D...sau nu am inteles eu dar iesi mai scump cu lucruri ieftine cum bine zicea cineva''..am inteles fiecare isi lauda lucrurile dar sa te si faci de ras asa grav..hii hii..da-o incolo mai bine investesti macar 1.000 eur intr-un sub si un amplif de doamne asta cu cabluri si incinta cu tot si nu mai esti de toata jena..vb lui relaxu'..peste ceva vreme ai sa vezi singur care e treaba....strange money si ia ceva calumea..bafta!..off ce face invidia asta din ..''om''.!
in sfarsit a sosit si ideea de baza "nu poti compara SAL cu DD"
Ai ascultat masina sa te dai cu parerea ? Macar relax,bigu au vazut o ceva la bucuresti la Cora sa comenteze...
Sfat: gandeste cu capu si citeste cu ochii inainte sa vorbesti

Last edited by alex_bmw1992; 08-06-12 at 21:00.
alex_bmw1992 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -