Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Arata-ti sunetul! > Sistemul Audio de pe Masina Mea

Sistemul Audio de pe Masina Mea Sistemul Audio de pe Masina Mea

Reply
 
Thread Tools
Old 25-02-13, 01:34   #91
ELNA

Stage 4
 
ELNA's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 265
Default Re: Megane 2

intradevar arata urat da sincer nici cu alcantara si plafon gri nu arata prea bine
ELNA is offline   Reply With Quote
Old 25-02-13, 10:22   #92
florinstancu

Stage 3
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 161
Default Re: Megane 2

Quote:
Originally Posted by ELNA View Post
intradevar arata urat da sincer nici cu alcantara si plafon gri nu arata prea bine
ce vorbesti? Alcantara +plastic+panza+bord negru cauciucat=asortare!!!

MGM, sincer pe masina aia arata mai bine o vopsea gen MOLOZ, pe gri daca se gasea. sau chiar negru avand in vedere ca baza(bordul) e pe negru.

Mi se pare cea mai mare tziganie o masina plina de plastic si textil, dar cu 2 elemente alcantara. fa-o toata daca tot o faci. daca nu, moloz frate. plasticu ala ordinar e mai sus decat molozu ?
florinstancu is offline   Reply With Quote
Old 25-02-13, 10:36   #93
MH-79-TUN

Stage 4
 
MH-79-TUN's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 204
Default Re: Megane 2

Quote:
Originally Posted by florinstancu View Post
ce vorbesti? Alcantara +plastic+panza+bord negru cauciucat=asortare!!!

MGM, sincer pe masina aia arata mai bine o vopsea gen MOLOZ, pe gri daca se gasea. sau chiar negru avand in vedere ca baza(bordul) e pe negru.

Mi se pare cea mai mare tziganie o masina plina de plastic si textil, dar cu 2 elemente alcantara. fa-o toata daca tot o faci. daca nu, moloz frate. plasticu ala ordinar e mai sus decat molozu ?
Am gasit acel spray si pe gri,dar clar nu aceeasi nuanta pe care o am in masina si am renuntat..
Am posibilitatea sa ii imbrac cu EXACT acelasi material ca tapiteria plafonului,dar nu ma chef si nici nervi s-o fac acuma...plus de asta nu-mi place sa stau cu masina luni de zile demonatat,poate chiar si fara muzica ,nu am alocat buget mare pt asa ceva,o fac din pasiune pe langa alte pasiuni costisitoare si ce e mai important o fac pentru mine.
__________________
MOTO SAPIENS DROBETA TURNU SEVERIN
MH-79-TUN is offline   Reply With Quote
Old 25-02-13, 11:09   #94
Lil' D

Stage 5
 
Lil' D's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 2,016
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Megane 2

Quote:
Originally Posted by florinstancu View Post
ce vorbesti? Alcantara +plastic+panza+bord negru cauciucat=asortare!!!

MGM, sincer pe masina aia arata mai bine o vopsea gen MOLOZ, pe gri daca se gasea. sau chiar negru avand in vedere ca baza(bordul) e pe negru.

Mi se pare cea mai mare tziganie o masina plina de plastic si textil, dar cu 2 elemente alcantara. fa-o toata daca tot o faci. daca nu, moloz frate. plasticu ala ordinar e mai sus decat molozu ?
Asteptam sa vedem finisaje si asortari facute de tine

Spray-uri texturate clare se gasesc. Si chiar cu textura fina
Lil' D is offline   Reply With Quote
Old 25-02-13, 12:28   #95
M_G_M

Stage 2
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 50
Default Re: Megane 2

Intre moloz si alcantara verde, maro si cea care este acum am ales ce este acum.
Daca te urci in masina nu o sa vezi trecerea de la gri la negru ca nu ai cum sa o vezi (ca doar nu ai privirea superwide), vezi doar " negru in fata ochilor " si anume bordul, stalpii si zona de sus a fetelor de usa care iarasi sunt negre, mai sunt negre si suportii de tw.
Imbracarea stalpilor nu am facut-o eu ci altcineva care consider ca se pricepe, si mi-a explicat ca e mai bine sa fie la noanta bordului, fetelor de usi, suportului de tw decit sa pun o culoare aproiata de cea a tapiterie dar sa nu fie identice. si stii de ce? pt ca as fi avut foarte multe noante care nu aveau treaba una cu alta.
M_G_M is offline   Reply With Quote
Old 25-02-13, 13:08   #96
florinstancu

Stage 3
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 161
Default Re: Megane 2

Quote:
Originally Posted by Lil' D View Post
Asteptam sa vedem finisaje si asortari facute de tine

Spray-uri texturate clare se gasesc. Si chiar cu textura fina
nu vreau să te dezamagesc dar la mine se lucrează din greu pt ca aspectul să ramana cāt mai stock. Aşa īmi place mie: rabla care te uimeşte(plăcut, sper) şi buget minim

Quote:
Originally Posted by M_G_M View Post
Intre moloz si alcantara verde, maro si cea care este acum am ales ce este acum.
Daca te urci in masina nu o sa vezi trecerea de la gri la negru ca nu ai cum sa o vezi (ca doar nu ai privirea superwide), vezi doar " negru in fata ochilor " si anume bordul, stalpii si zona de sus a fetelor de usa care iarasi sunt negre, mai sunt negre si suportii de tw.
Imbracarea stalpilor nu am facut-o eu ci altcineva care consider ca se pricepe, si mi-a explicat ca e mai bine sa fie la noanta bordului, fetelor de usi, suportului de tw decit sa pun o culoare aproiata de cea a tapiterie dar sa nu fie identice. si stii de ce? pt ca as fi avut foarte multe noante care nu aveau treaba una cu alta.
nu contestă nimeni priceperea. Noi ne exprimăm părerile prin prisma gusturilor şi prin prisma pozelor ce le vedem. Ştim cu toţii că īn poze poate să nu dea prea ok dar īn realitate sa-ti cadă faţa. Şi invers.
Eu vă felicit pe toţi pt efort şi cel mai important e să fiţi voi mulţumiţi de ce v-a ieşit
florinstancu is offline   Reply With Quote
Old 25-02-13, 14:32   #97
MH-79-TUN

Stage 4
 
MH-79-TUN's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 204
Default Re: Megane 2

Vedeti ca se poate discuta si civilizat,pe subiect si binenteles constructiv,fara mistocareala ieftina care nu aduce nimic bun. si nici nu-si are rostul.
Nu zic ca alcantara nu-si avea rostul acolo..dar stiu pretul unei asemenea lucrari si nu sunt dispus sa platesc,punct.
Apreciez munca,apreciez sacrificiile majoritatii si chiar daca nu-mi place ce-a iesit,o spun la un nod care sa nu deranjeze.
Haideti sa vorbim despre variante ,aratati diferite spray-uri ,cu diferite culor si texturi,eu v-am zis ce-am folosit si ii stiu calitatea folosindu-l in conditii grele,acum ca unii rad de el,poate ca l-au testat mai riguros,asta este,eu l-am folosit la un cadru de motocicleta si nici dupa 3 ani nu are probleme de nici un fel acea vopsea.
Hai sa vorbim de alcantara si imitatie de alcantara..preturi..avantaje si dezavantaje,buget pt.asa ceva si multe altele..
Pun in discutie si chitul folosit la finisaje care este foarte important datorita faptului ca,suportul(plasticul in general) pe care se aplica lucreaza sau in montat,demontat si in utilizarea de zi cu zi pot aparea fisuri sau chiar dezlipirea de pe suprafata pe care s-a folosit,..deci sunt multe de discutat ,doar trebuie sa vrem s-o facem...
MH-79-TUN is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -