Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Arata-ti sunetul! > Sistemul Audio de pe Masina Mea

Sistemul Audio de pe Masina Mea Sistemul Audio de pe Masina Mea

Reply
 
Thread Tools
Old 11-02-07, 04:50   #16
Baban_San

Stage 5
 
Baban_San's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 591
Default Re: Jeep 100% Hertz-Audison

hm incercam sa i explic ca si bass reflexul se foloseste la fel de mult ca si compresia si dupa parerea mea este mult mai greu sa faci o incinta in bass refelx decat una in compresie, de asemea poti sa obtii dupa parerea mea si un bass scurt sau unul pufos sau un bass cu un atac rapid folosind un bass relfex. Am dreptate sau nu ??
Baban_San is offline   Reply With Quote
Old 11-02-07, 07:14   #17
saxo

Stage 5
 
saxo's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,302
Member of:
[Moderators]
Default Re: Jeep 100% Hertz-Audison

Quote:
Originally Posted by Baban_San View Post
hm incercam sa i explic ca si bass reflexul se foloseste la fel de mult ca si compresia si dupa parerea mea este mult mai greu sa faci o incinta in bass refelx decat una in compresie, de asemea poti sa obtii dupa parerea mea si un bass scurt sau unul pufos sau un bass cu un atac rapid folosind un bass relfex. Am dreptate sau nu ??
Ai dreptate

Last edited by saxo; 11-02-07 at 07:42.
saxo is offline   Reply With Quote
Old 11-02-07, 09:43   #18
Baban_San

Stage 5
 
Baban_San's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 591
Default Re: Jeep 100% Hertz-Audison

scuze de off topic
Baban_San is offline   Reply With Quote
Old 12-02-07, 23:15   #19
civic_ex

Stage 5
 
civic_ex's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,087
Member of:
[Moderators]
[Honda]
Default Re: Jeep 100% Hertz-Audison

Quote:
Originally Posted by Baban_San View Post
hm incercam sa i explic ca si bass reflexul se foloseste la fel de mult ca si compresia si dupa parerea mea este mult mai greu sa faci o incinta in bass refelx decat una in compresie, de asemea poti sa obtii dupa parerea mea si un bass scurt sau unul pufos sau un bass cu un atac rapid folosind un bass relfex. Am dreptate sau nu ??



Aveam si eu fixurile mele mai demult, in legatura cu incintele. Oricum, momentan am si eu Bass reflex in masina, dar asta nu e relevant.
Iar ce zici tu de concerte, e complet anapoda. Acolo vorbesti de aer liber, noi vorbim de interiorul unei masini.
civic_ex is offline   Reply With Quote
Old 12-02-07, 23:18   #20
Baban_San

Stage 5
 
Baban_San's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 591
Default Re: Jeep 100% Hertz-Audison

am dat doar un exemplu de utilizare de bass reflex si de asceea daca ai citi am scis in ultumul meu post scuze de off topic
Baban_San is offline   Reply With Quote
Old 21-07-07, 17:24   #21
darkm4n

Stage 3
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 154
Default Re: Jeep 100% Hertz-Audison

Nu stiu ce zici tu acolo ... da pana acum nu am vazut concert cu bass reflex ) poate doar showuri dalea de saraci unde au doua boxe acolo .
La concerte / evenimente in aer liber se folosesc hornuri care sunt total diferite de bass reflex .
darkm4n is offline   Reply With Quote
Old 21-07-07, 18:12   #22
vpower16v

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 757
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Jeep 100% Hertz-Audison

nu fi tu asa sigur..mai cauta pe gugle neste bufare d alea cu teava sa vezi la ce sunt bune
vpower16v is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -