Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Arata-ti sunetul! > Sistemul Audio de pe Masina Mea

Sistemul Audio de pe Masina Mea Sistemul Audio de pe Masina Mea

Reply
 
Thread Tools
Old 29-01-09, 21:54   #1
noobsound

Stage 1
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 17
Default sistem modest VW van

Va salut.
sistemul meu este compus din:
Hu: Navi plus mfd VW
difuzoare fata DLS ms6 16,5 cm
tweetere DLS up1c
amplif pentru difuzoarele din fata pioneer gm 3100t
Pe viitor ma gandesc la un subwoofer.. am confectionat pentru amici subwoofere si cred ca voi alege ori varianta unui type R de 15" sau 2x12" pioneer tsw.. alea eftine.

va prezint cateva poze facute astazi in timp ce am montat unul din difuzoare












zilele urmatoare o sa montez si celalalt difuzor, amplificatorul si tweeterele
noobsound is offline   Reply With Quote
Old 30-01-09, 00:05   #2
Bogdan YBR
Opel Driver

Stage 5
 
Bogdan YBR's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 2,066
Member of:
[Opel]
Default Re: sistem modest VW van

sa le stapanesti sanatos si sa te bucuri de ele.
de curiozitate ..de unde ai cumparat difuzoarele ?
Bogdan YBR is offline   Reply With Quote
Old 30-01-09, 00:42   #3
noobsound

Stage 1
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 17
Default Re: sistem modest VW van

de la ANDRY din brasov.. daca bine stiu eu au fost ale tale
noobsound is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 13:09   #4
Bogdan YBR
Opel Driver

Stage 5
 
Bogdan YBR's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 2,066
Member of:
[Opel]
Default Re: sistem modest VW van

pai de asta intreb. ma bucur ca au ajuns la tine. sunt super difuzoare la banii aia dar eu m-as uita la un amplfi mai bunicel.
parerea mea
Bogdan YBR is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 15:18   #5
noobsound

Stage 1
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 17
Default Re: sistem modest VW van

maine intentionez sa cumpar acest amplificator.
http://ampguts.realmofexcursion.com/Alpine_MRV-1000/

dar nu ma gandesc sa il pun pe aceste difuzoare

nu stiu in ce masura o sa imi aduca un plus de calitate un amplificator mai bun.. usile mele sunt un dezastru.. am o incinta foarte mica in care lucreaza difuzoarele.. pe deasupra nu e nici prea rigida.. as fii pus un inel de mdf direct pe panoul de tabla al usii dar nu as fii rezolvat nimik.. panoul interior de tabla are decupaje foarte mari.. ar trebuii sudat eventual tabla ca sa pot pune peste el ceva insonorizant.
m-am demoralizat destul de tare si pentru faptul ca nu am reusit sa dau panoul usii jos sub nici o forma..
noobsound is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 15:43   #6
Lil' D

Stage 5
 
Lil' D's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 2,016
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: sistem modest VW van

Quote:
Originally Posted by noobsound View Post
maine intentionez sa cumpar acest amplificator.
http://ampguts.realmofexcursion.com/Alpine_MRV-1000/

dar nu ma gandesc sa il pun pe aceste difuzoare

nu stiu in ce masura o sa imi aduca un plus de calitate un amplificator mai bun.. usile mele sunt un dezastru.. am o incinta foarte mica in care lucreaza difuzoarele.. pe deasupra nu e nici prea rigida.. as fii pus un inel de mdf direct pe panoul de tabla al usii dar nu as fii rezolvat nimik.. panoul interior de tabla are decupaje foarte mari.. ar trebuii sudat eventual tabla ca sa pot pune peste el ceva insonorizant.
m-am demoralizat destul de tare si pentru faptul ca nu am reusit sa dau panoul usii jos sub nici o forma..

Of, la asa probleme te lasi, ca nu poti sa dai jos panoul ?
Hai pe la atelier la mine intr-o zi si se rezolva panourile, se inchid decupajele, astea sunt probleme minore
Merita o instalare mai buna difuzoarele alea si diferentele o sa se simta sigur.
__________________
Team SQNLL

Last edited by Lil' D; 31-01-09 at 15:45.
Lil' D is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 15:55   #7
noobsound

Stage 1
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 17
Default Re: sistem modest VW van

nu pot sa il dau jos pur si simplu.. am trass de el din toate partzile si nu se clinteste. se vede clar cum ar trebuii sa se dea jos si totusi nu vrea.

lil'D mersi de oferta dar sunt cam lefter.. am luat masina, taxa auto, revizii + niste investitii in domeniu pro-audio ( ma ocup de sonorizari) m-au lasat fara bani. Nu imi permit acum operatii de genul ( inchis decupaje, insonorizat, si alte cele) la astea ma pricep si eu dar nu pot da jos nenorocitul ala de panou.. probabil si de la frig e casant plasticul
si ca sa vin al tine la atelier doar sa imi dai panourile jos nu cred ca se merita deranjul tau
noobsound is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 16:38   #8
Lil' D

Stage 5
 
Lil' D's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 2,016
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: sistem modest VW van

Nu e mare deranj cu panourile, dar ai dreptate cu frigul si cu plasticul. Vii cand poti face usile cap-coada, sa nu desfaci de mai multe ori panourile

[offtopic]
Ziceai ca te ocupi mai mult cu pro-sound...il cunosti cumva pe Flaviu de la Gadget Store ?
[/offtopic]
Lil' D is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 17:08   #9
noobsound

Stage 1
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 17
Default Re: sistem modest VW van

Nu nu il cunosc.. din ce comercializeaza gadget store nu folosesc decat un EQ phonic pe 2x31 benzi. Daca ai ceva eveniment de sonorizat sau vreo nedumerire in domeniul pro poti sa imi lasi un pm cu o adresa de mess. Sunt bun in asa ceva
noobsound is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -