Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Intreaba si afla ce vrei sa stii

Reply
 
Thread Tools
Old 26-09-08, 16:55   #1
ElCidNebunel

Stock
 
ElCidNebunel's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6
Default Diferenta dintre x,y si z

Incep acest topic in speranta ca ma puteti ajuta si pe mine sa pot deosibii mai multe lucruri intre ele.
Am vazut pe site ca multi si-ar pune in masina sateliti, tun de bass,tweeter (sau ceva de genu asta,nu prea am retinut cum se scrie),difuzoare coaxiale, subwoofer,amplificatoare,si cd-playere care mai de care si mai era inca ceva pt bass dar nu imi scapa si cred ca diferente intre ele sunt destule dar nu imi pot da seama care sunt acelea si care ar fi rolul fiecaruia.S-au cum iti poti da seama ce ar trebui sa iti iei pentru masina ta sa sune bine (nu neaparat sa auda si vecinu de la 4 cand treci cu masina prin fata blocului cu melodia 40km/h).
Multumesc anticipat pt cei care raspund.
ElCidNebunel is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 20:06   #2
_vrx_

Stage 4
 
_vrx_'s Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 299
Member of:
[Moderators]
[Competitor CNCA]
Default Re: Diferenta dintre x,y si z

Cea mai buna varianta ar fi o vizita la 4 tuning festival ai gasi acolo multi pasionati cu masini expuse pentru a fi ascultate si ai putea beneficia gratis de multe sfaturi .
Ca si raspuns la obiect ...pentru o configuratie ti-as recomanda un sistem 2 cai pentru usile din fata, un amplificator4 canale ,un subwoofer si antifonare .
Deasemenea iti mai recomand sa citesti pe forum pentru ca sunt destule materiale didactice .
_vrx_ is offline   Reply With Quote
Old 01-10-08, 06:56   #3
ElCidNebunel

Stock
 
ElCidNebunel's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6
Default Re: Diferenta dintre x,y si z

Mersi pentru raspuns.Cat despre festivalul tuning nu cred ca pot ajunge eu sunt tocmai din botosani.Oricum multumesc mult pentru sfat.
ElCidNebunel is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -