Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Intreaba si afla ce vrei sa stii

Reply
 
Thread Tools
Old 26-07-08, 00:13   #1
icerw

Stage 3
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 81
Default un amplificator sau doua?

deci o ultima intrebare si ma apuc de masina :d
pe fatza vreau sami pun difuri 125 w rms si inalte kit de la hertz in spate 2 sub de 600 sau unu de 900 pt astea am nevoie de 2 statii neaparat aici mi sa recomandat la alea 2 de 600 w 2 statii sau la ala de 900 w statie cu 4 canale 200 w rms pe canal sau alta cu 100 w rms pe canal va rog sa ma lamuriti ca sa pus prafu pe bani de cand astept sai cheltui
si era sa uit la sub astea imi trebuie o baterie mai mare am una de 45amp

Last edited by icerw; 26-07-08 at 00:18.
icerw is offline   Reply With Quote
Old 26-07-08, 12:21   #2
AlexBanu
VW Driver

Stage 5
 
AlexBanu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,777
Member of:
[VW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: un amplificator sau doua?

Quote:
Originally Posted by icerw View Post
deci o ultima intrebare si ma apuc de masina :d
pe fatza vreau sami pun difuri 125 w rms si inalte kit de la hertz in spate 2 sub de 600 sau unu de 900 pt astea am nevoie de 2 statii neaparat aici mi sa recomandat la alea 2 de 600 w 2 statii sau la ala de 900 w statie cu 4 canale 200 w rms pe canal sau alta cu 100 w rms pe canal va rog sa ma lamuriti ca sa pus prafu pe bani de cand astept sai cheltui
si era sa uit la sub astea imi trebuie o baterie mai mare am una de 45amp
Poti sa faci o amplificare independenta cu un amplif de 4 canale pentru componenetele fata si sa folosesti un amplif cu o putere mare pentru cele 2 subw. Nu e neaparata folosirea a 2 amplif-uri pt subw
AlexBanu is offline   Reply With Quote
Old 27-07-08, 00:01   #3
icerw

Stage 3
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 81
Default Re: un amplificator sau doua?

ok maestre si daca imi iau 2 ampli trebuie sa schimb si bateria si alternatoru?
icerw is offline   Reply With Quote
Old 28-07-08, 16:04   #4
AlexBanu
VW Driver

Stage 5
 
AlexBanu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,777
Member of:
[VW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: un amplificator sau doua?

La puterea aia ar fi binevenita o baterie suplimentara un deep cycle.
AlexBanu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -