Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Intreaba si afla ce vrei sa stii

Reply
 
Thread Tools
Old 03-06-13, 21:29   #1
Enai

Stock
 
Enai's Avatar
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 1
Default Problema dvd player auto

Salut, ma confrunt cu o dilema: am schimbat de curand playerul auto cu un Majestic DVX408.
Am urmatoarea configuratie: 4x difuzoare (fata+spate), subwoofer si statie. Inainte de schimbarea asta, totul mergea perfect la cd, usb, sd card si aux.
Cd playerul vechi avea doar 2 iesiri RCA la care conectam subwooferul dar la Majestic`ul asta are o multime de iesiri. In cele din urma am reusit sa setez tot cum trebuie si urma o proba.
La DVD , USB, SD Card, Radio merge perfect...dar cand conectez Ipod`ul sau telefonul la AUX, adio subwoofer, functioneaza doar cele 4 difuzoare.
Sa fie de la player sau mai trebuie facut ceva in plus? Am ramas in pana de idei.

Am atasat niste poze cu iesirile dvd`ului: unde am incercuit sunt conectate cele 2 rca`uri de la subwoofer.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC_0009.jpg
Views:	40
Size:	1.06 MB
ID:	2790410   Click image for larger version

Name:	DSC_0008.jpg
Views:	38
Size:	877.3 KB
ID:	2790411  
Enai is offline   Reply With Quote
Old 22-07-13, 19:45   #2
Sega

Stage 3
 
Sega's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 138
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Problema dvd player auto

Quote:
Originally Posted by Enai View Post
Salut, ma confrunt cu o dilema: am schimbat de curand playerul auto cu un Majestic DVX408....
Posibil sa fie din setari. La mine setarile de bass, treble, subwoofer, etc sunt pentru fiecare mod in parte(Radio/CD/Usb). Incearca sa pedalezi prin setari...sau cauta un manual si vezi daca e vreun meniu de care nu ti-ai dat seama pana acum.
Sega is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -