Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Intreaba si afla ce vrei sa stii

Reply
 
Thread Tools
Old 18-05-13, 13:03   #1
Edd

Stage 5
 
Edd's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 320
Default Reparatie boxa

Salut, nu stiu daca sunt unde trebuie, nu am gasit ceva similar si nu stiu unde sa ma adresez in alta parte.
Am un amic care vinde 4 boxe simpatice, puternice, in schimb una din ele are membrana dezilipita de pe cercul de metal (nu sunt foarte in tema cu termenii). As vrea sa le cumpar totusi ca e cam singura scapare de la o investitie mult mai mare, care actualmente nu se merita.
Am citit pe internet ca as putea face ceva cu un lipici pe baza de cauciuc (traducere motamo) in schimb am mai citit ca e indicat sa fac singur o chestie de genul (adica o reparatie) daca e dezlipita doar in cateva locuri ... si boxa in cauza are cam jumatate de membrana dezlipita(se auda un barait grav la volum mare); Daca e dezlipita cum ar fi aceasta am itneles ca ar fi nevoie de o noua echilibrare, lucru care m-a cam racit.
Acuma sincer astea sunt informatii adunate din mai multe locuri si as vrea un raspuns definitiv de la cineva care stie, daca intradevar pot face o reparatie de genul sau intradevar ar trebui reechilibrata... Mersi pentru cine se complica
Edd is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 12:51   #2
Edd

Stage 5
 
Edd's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 320
Default Re: Reparatie boxa

n-are nimeni nici o idee?...
Edd is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -