Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Intreaba si afla ce vrei sa stii

Reply
 
Thread Tools
Old 30-10-12, 23:44   #1
Radu2109

Stock
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 2
Default Sistem audio golf 4 break

Salutare! As dori sa-mi recomandati un sistem audio, 4 boxe (si subwoofer, dar nu neaparat) pe un golf 4 break incadrat intre 1300ron si 1700ron. As dori ceva care sa se auda clar si cu bass, fiindca ascult underground, dnb, tehno, trance in majoritatea timpului... Nu m-am gandit decat la HU si anume un jvc kw-xr 411 si la boxe pioneer sau helix 62, dar nu cred "ca se pupa"... Sunt deschis si astept pareri.

Last edited by Radu2109; 31-10-12 at 00:06.
Radu2109 is offline   Reply With Quote
Old 01-11-12, 13:52   #2
tody87

Stage 3
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 74
Default Re: Sistem audio golf 4 break

iti recomand un sistem helix esprit e 62c,un dls r6a ,mb quart discus dsh 216 sau focal access
toate au pretul in jur de 600 ron.
ti-as recomanda si un amplificator(sh daca nu ai bani de nou).
cel mai bine asculta-le daca poti innainte de a cumpara.
bafta!
tody87 is offline   Reply With Quote
Old 01-11-12, 19:51   #3
Dragster

Stage 5
 
Dragster's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 788
Member of:
[Racing Syndicate]
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: Sistem audio golf 4 break

Quote:
Originally Posted by Radu2109 View Post
Salutare! As dori sa-mi recomandati un sistem audio, 4 boxe (si subwoofer, dar nu neaparat) pe un golf 4 break incadrat intre 1300ron si 1700ron. As dori ceva care sa se auda clar si cu bass, fiindca ascult underground, dnb, tehno, trance in majoritatea timpului... Nu m-am gandit decat la HU si anume un jvc kw-xr 411 si la boxe pioneer sau helix 62, dar nu cred "ca se pupa"... Sunt deschis si astept pareri.

La HU singurele soluti bune sant Alpine,Kenwood, Pioneer, restul Sony, JVC si restul firmelor care fac masini de spalat si mai stiu eu ce nu le lua in calcul pt ca nu sunt bune de nimica! Boxele Helix sant super ok dar din cate stiu nu se mai importa de ceva vreme!, daca mai gasesti pe undeva in stoc nu ezita ca o sa faci o alegere buna. Variante la difuzoare mai sant destul de multe, dar majoritatea au nevoie sa fie amplificate ca sa isi faca treaba bine, eu nu as da foarte multi bani pe o pereche de difuzoare si sa fie montate pe player ca tot nu vei fi multumit. Variante de difuzoare ar mai fi Focal, Hertz, U-dimension, Powerbass,etc. Cea mai buna solutie ar fi sa cauti pe cineva aproape de tine si sa asculti cateva variante!!! Daca nu e posibil o sa te ajutam cumva noi, ca sa fie alegerea cat mai buna!! Aproape de tine este Bigu si Pigoo, si sant sigur ca la ei o sa gasesti solutia optima pt masina ta!!
__________________
Dragster is offline   Reply With Quote
Old 02-11-12, 13:49   #4
Radu2109

Stock
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 2
Default Re: Sistem audio golf 4 break

Baieti multumesc frumos pentru sfaturi si apreciez timpul acordat. Am vrut doar sa-mi fac o parere pana-mi strang banii, momentan am prea putini. Cand voi avea macar 500 Euro o sa apelez la "garajele" voastre. Tot respectul si o zi cat mai buna si spor la vanzari.
Radu2109 is offline   Reply With Quote
Old 02-11-12, 15:55   #5
Dragster

Stage 5
 
Dragster's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 788
Member of:
[Racing Syndicate]
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: Sistem audio golf 4 break

Quote:
Originally Posted by Radu2109 View Post
Baieti multumesc frumos pentru sfaturi si apreciez timpul acordat. Am vrut doar sa-mi fac o parere pana-mi strang banii, momentan am prea putini. Cand voi avea macar 500 Euro o sa apelez la "garajele" voastre. Tot respectul si o zi cat mai buna si spor la vanzari.
Nu este vorba de a apela la garajul cuiva de pe forum, dar daca putem sa te ajutam sa nu iti cheltui bani aiurea o facem cu mare placere. Spor la adunat bani!!)
Dragster is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -