La condensatorul meu, odata tin minte ca l-am legat gresit + la -, si - la +, si scria pe el ca are protectie la scurt circuit, si legare inversa...
Cum s-a manifestat? Simplu... are inauntru un buzzer ca facea tot beep-beep, si pe display apareau 3 liniute... In momentul ala protectia era activata si condensatorul nu se mai incarca.
Daca l-ai dat jos, verifica sa nu fi montat gresit firele la condensator sau la statie, si sa nu faca vreun scurt...
Atata pot sa zic, pentru ca la mine era problema de neatentie(22 noaptea), si doar atata s-a intamplat, ca norocul... ca daca nu era condensatorul asa inteligent, se putea intampla chiar ceva foarte rau !