Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Intreaba si afla ce vrei sa stii

Reply
 
Thread Tools
Old 15-02-11, 20:33   #1
razvy_91

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,595
Member of:
[Fiat]
[Nissan]
[VW]
Default Intrebare sony xplod CDX-GT540UI

Salutare . Am si eu o intrebare . Cum as putea sa fac sa imi apara melodiile in ordine crescatoare (dupa nume , de la a la z) ? La fel si folderele . Am bagat stick-ul in calculator si toate melodiile sunt sortate de la a la z iar cand bag in cd player , mi le arata imprastiat . Am incercat sa resetez cd player-ul insa degeaba . Sunt o multime de setari in cd player . Sa fie de acolo problema ? Multumesc !
razvy_91 is offline   Reply With Quote
Old 16-02-11, 18:07   #2
e36_boy

Stage 5
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 530
Default Re: Intrebare sony xplod CDX-GT540UI

Quote:
Originally Posted by razvy_91 View Post
Salutare . Am si eu o intrebare . Cum as putea sa fac sa imi apara melodiile in ordine crescatoare (dupa nume , de la a la z) ? La fel si folderele . Am bagat stick-ul in calculator si toate melodiile sunt sortate de la a la z iar cand bag in cd player , mi le arata imprastiat . Am incercat sa resetez cd player-ul insa degeaba . Sunt o multime de setari in cd player . Sa fie de acolo problema ? Multumesc !
vezi sa nu fie pe shuffle pus cd playeru ,adica sa sara peste melodii
e36_boy is offline   Reply With Quote
Old 16-02-11, 22:54   #3
razvy_91

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,595
Member of:
[Fiat]
[Nissan]
[VW]
Default Re: Intrebare sony xplod CDX-GT540UI

Nu sare peste melodii . Melodiile merg normal de la 1 la 90 (de exemplu) doar ca nu sunt asezate in ordine alfabetica
razvy_91 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-11, 09:41   #4
cynegeticos

Stage 5
 
Join Date: May 2010
Posts: 661
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Intrebare sony xplod CDX-GT540UI

Nici nu cred ca ai ce sa-i faci... Si eu am avut un Sony 430u si exact aceeasi chestia era. Cat despre setari, nu cred ca are vreo optiune sa le aranjeze cum trebuie, cel putin eu nu am descoperit.
cynegeticos is offline   Reply With Quote
Old 17-02-11, 09:52   #5
Stage1

Stage 5
 
Stage1's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 551
Default Re: Intrebare sony xplod CDX-GT540UI

Sunteti aici, cititi comentariile despre diferite produse bune/proaste si tot la sony apelati...
Stage1 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-11, 10:09   #6
razvy_91

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,595
Member of:
[Fiat]
[Nissan]
[VW]
Default Re: Intrebare sony xplod CDX-GT540UI

Vrei sa zici ca sunt proaste cd playerele sony ? Nu prea urmaream sectiunea asta ...
razvy_91 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-11, 10:09   #7
cynegeticos

Stage 5
 
Join Date: May 2010
Posts: 661
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Intrebare sony xplod CDX-GT540UI

Quote:
Originally Posted by Stage1 View Post
Sunteti aici, cititi comentariile despre diferite produse bune/proaste si tot la sony apelati...

Am citit si eu seci/sute de reclamatii vizavi de Sony, dar aceste pareri sunt date de oameni "avizati", care pot sa faca aceste diferente intre playere...
Eu am avut un Sony 430u de care am fost foarte multumit, sunetul destul de bun pentru o ureche neantrenata cum am eu, iar bass-ul acela specific Sony m-a atras cel mai mult.
Am mai avut Alpine 9885 si 9812 pentru o perioada scurta de timp de care nu prea am fost multumit ca si claritate(cel putin asa mi s-a parut mie), in schimb de cand am 9815 ma simt TOTAL multumit de el.
In concluzie pentru cei care nu vor sa faca performanta in masina, playere-le Sony sunt destul de bunicele, totul depinde de gustul fiecaruia...
cynegeticos is offline   Reply With Quote
Old 24-09-11, 14:00   #8
razvy_91

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,595
Member of:
[Fiat]
[Nissan]
[VW]
Default Re: Intrebare sony xplod CDX-GT540UI

Problema rezolvata . I-am gasit smecheria
razvy_91 is offline   Reply With Quote
Old 25-09-11, 03:07   #9
PUIU 82

Stage 3
 
PUIU 82's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 161
Default Re: Intrebare sony xplod CDX-GT540UI

Frumos ar fi sa spui si 'smecheria' pe care ai gasit-o........poate o cauta si altii...
Bafta!
PUIU 82 is offline   Reply With Quote
Old 25-09-11, 10:39   #10
razvy_91

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,595
Member of:
[Fiat]
[Nissan]
[VW]
Default Re: Intrebare sony xplod CDX-GT540UI

Da , scuze . De exemplu ai pe stick un folder selectii , in care ai toate melodiile. Adaugi melodii si le baga ori la sfarsit , ori imprastiat . Ideea ii sa copiezi folderul selectii undeva pe desktop , il stergi de pe stick si il bagi inapoi pe stick si gata , sunt in ordine alfabetica melodiile . Chestia asta trebuie de fiecare data cand adaugi melodii noi
razvy_91 is offline   Reply With Quote
Old 02-10-11, 09:27   #11
vwvento

Stage 4
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 240
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Intrebare sony xplod CDX-GT540UI

Quote:
Originally Posted by cynegeticos View Post
Am citit si eu seci/sute de reclamatii vizavi de Sony, dar aceste pareri sunt date de oameni "avizati", care pot sa faca aceste diferente intre playere...
Eu am avut un Sony 430u de care am fost foarte multumit, sunetul destul de bun pentru o ureche neantrenata cum am eu, iar bass-ul acela specific Sony m-a atras cel mai mult.
Am mai avut Alpine 9885 si 9812 pentru o perioada scurta de timp de care nu prea am fost multumit ca si claritate(cel putin asa mi s-a parut mie), in schimb de cand am 9815 ma simt TOTAL multumit de el.
In concluzie pentru cei care nu vor sa faca performanta in masina, playere-le Sony sunt destul de bunicele, totul depinde de gustul fiecaruia...
,,Bass-ul specific sony''? poate ai vrut sa zici bubiala ca nici ritmul nu il tin cum trebuie.
vwvento is offline   Reply With Quote
Old 02-10-11, 22:59   #12
cynegeticos

Stage 5
 
Join Date: May 2010
Posts: 661
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Intrebare sony xplod CDX-GT540UI

Quote:
Originally Posted by vwvento View Post
,,Bass-ul specific sony''? poate ai vrut sa zici bubiala ca nici ritmul nu il tin cum trebuie.
Da, mi se pare diferit fata de alte playere, bubuiala aia sau cum vrei sa-i spui tu, la momentul acela(chiar si acum) pentru mine era mai mult decat suficient...
Chiar am avut ocazia sa aud "bass-ul specific Sony" weekend-ul acesta la Brasov pe 2 type-r in cutie acordata la 30 hz si pot sa spun ca se auzea foarte, foarte bine si culmea, chiar tinea ritmul destul de bine!
Toate cele bune!
cynegeticos is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -