mai alex ce probleme ai si tu,nu puteai sa dai un buzz ca-ti spuneam ce si cum
daca pui remote-ul de la statie pe masa nu se intampla nimic,daca in schimb pui remote-ul de la player fie se arde cablajul de pe placa playerului,fie tranzistorul care comanda firul de remote,in ambele cazuri este reparabil defectul;siguranta nu stiu daca merita sa pui pe el,in principiu e de ajuns sa ai grija pe unde il tragi,dar daca vrei sa pui totusi,pune una mica de maxim 0.5A , sau un pui la iesirea din player un releu care sa comande mai departe orice fel de circuit,si astfel nu se mai arde nimic la player in caz de scurt circuit