Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Intreaba si afla ce vrei sa stii

Reply
 
Thread Tools
Old 04-02-11, 16:13   #1
murderer27
Opel Driver

Stage 3
 
murderer27's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 117
Member of:
[Opel]
Default Opel Astra G cablu alimentare

Buna ziua,am si eu o problema si va rog sa ma ajutati cat de iute puteti,daca vreti desigur.Cei care au Opel Astra G sau cunosc,puteti sa-mi spuneti pe unde as putea trage cablul de alimentare de la baterie spre portbagaj,exista vreun locas pe unde as putea trage cablul de + de la baterie? Va multumesc
murderer27 is offline   Reply With Quote
Old 04-02-11, 19:52   #2
cynegeticos

Stage 5
 
Join Date: May 2010
Posts: 661
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Opel Astra G cablu alimentare

Salut!
Din ce am vazut la un prieten care are Astra G am vazut ca si-a dat jos bordul si l-a bagat, dar nu stiu exact pe unde.
Incearca sa dai jos bordul si poate se vede ceva pe acolo...
cynegeticos is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 23:48   #3
khrysty@n

Stage 5
 
khrysty@n's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 667
Wink Re: Opel Astra G cablu alimentare

Nu trebuie dat nici un bord jos...

La Astra nu stiu unde e exact locasul pentru care separa habitaclul de compartimentul motor... Dar la Corsa C, e in dreptul bidonasului cu lichidul de frana... E un firewall(presutupa) care separa cele 2 compartimente, si pe acolo daca nu ma insel trec toate cablurile dintre motor si habitaclu... Incape cu usurinta un cablu de 35mm2.

Incearca ca poate si la Astra e acolo, doar e tot Opel!
__________________
P E U G E O T 206 R C
khrysty@n is offline   Reply With Quote
Old 06-02-11, 15:27   #4
murderer27
Opel Driver

Stage 3
 
murderer27's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 117
Member of:
[Opel]
Default Re: Opel Astra G cablu alimentare

Da am gasit in stanga botcanului cu lichid de frana am avut o gaura f mare si a ajuns direct inauntru,oricum de dat jos bordul nu aveam de gand,mai bine gauream ceva ) oricum am gasit si a venit direct sub pedale nu a fost problema,multumesc pentru stafuri.
murderer27 is offline   Reply With Quote
Old 06-02-11, 21:58   #5
khrysty@n

Stage 5
 
khrysty@n's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 667
Red face Re: Opel Astra G cablu alimentare

Poze cu statia instalata, nu pui cand e gata?

Sa vedem la cat am contribuit si noi...
khrysty@n is offline   Reply With Quote
Old 06-02-11, 22:01   #6
cynegeticos

Stage 5
 
Join Date: May 2010
Posts: 661
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Opel Astra G cablu alimentare

Quote:
Originally Posted by cynegeticos View Post
Salut!
Din ce am vazut la un prieten care are Astra G am vazut ca si-a dat jos bordul si l-a bagat, dar nu stiu exact pe unde.
Incearca sa dai jos bordul si poate se vede ceva pe acolo...

Da, acum am vazut si eu ce am scris...
Cand am scris bord ma refeream la torpedou!
Scuze ca te-am indus in eroare!
cynegeticos is offline   Reply With Quote
Old 07-02-11, 14:32   #7
murderer27
Opel Driver

Stage 3
 
murderer27's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 117
Member of:
[Opel]
Default Re: Opel Astra G cablu alimentare

Quote:
Originally Posted by cynegeticos View Post
Da, acum am vazut si eu ce am scris...
Cand am scris bord ma refeream la torpedou!
Scuze ca te-am indus in eroare!
Stai linistit ca nu-i nimic,macar am scos-o la capat

@khrysty@n o sa pun si niste poze cand o sa o scot din service ca am avut probleme cu instalatia aia de incalzire,ca am tot gasit presul ud fiindca a curs pe undeva,si o sa pun niste poze,dar mai exact ce ai vrea sa vezi,doar poza cu statia din portbagaj si cablurile,si mai ce altceva?
murderer27 is offline   Reply With Quote
Old 07-02-11, 16:05   #8
khrysty@n

Stage 5
 
khrysty@n's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 667
Default Re: Opel Astra G cablu alimentare

Eeee... nu cer o galerie foto...

Numai sa vedem si noi cum ai scos-o la capat cu amplif-ul.
khrysty@n is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -