![]() |
Opel Astra G cablu alimentare
Buna ziua,am si eu o problema si va rog sa ma ajutati cat de iute puteti,daca vreti desigur.Cei care au Opel Astra G sau cunosc,puteti sa-mi spuneti pe unde as putea trage cablul de alimentare de la baterie spre portbagaj,exista vreun locas pe unde as putea trage cablul de + de la baterie? Va multumesc:-)
|
Re: Opel Astra G cablu alimentare
Salut!
Din ce am vazut la un prieten care are Astra G am vazut ca si-a dat jos bordul si l-a bagat, dar nu stiu exact pe unde. Incearca sa dai jos bordul si poate se vede ceva pe acolo... |
Re: Opel Astra G cablu alimentare
Nu trebuie dat nici un bord jos...
La Astra nu stiu unde e exact locasul pentru care separa habitaclul de compartimentul motor... Dar la Corsa C, e in dreptul bidonasului cu lichidul de frana... E un firewall(presutupa) care separa cele 2 compartimente, si pe acolo daca nu ma insel trec toate cablurile dintre motor si habitaclu... Incape cu usurinta un cablu de 35mm2.:-P Incearca ca poate si la Astra e acolo, doar e tot Opel!;) |
Re: Opel Astra G cablu alimentare
Da am gasit in stanga botcanului cu lichid de frana am avut o gaura f mare si a ajuns direct inauntru,oricum de dat jos bordul nu aveam de gand,mai bine gauream ceva :)) oricum am gasit si a venit direct sub pedale nu a fost problema,multumesc pentru stafuri.
|
Re: Opel Astra G cablu alimentare
Poze cu statia instalata, nu pui cand e gata?
Sa vedem la cat am contribuit si noi...:lol: |
Re: Opel Astra G cablu alimentare
Quote:
Da, acum am vazut si eu ce am scris... :oops: Cand am scris bord ma refeream la torpedou! Scuze ca te-am indus in eroare! |
Re: Opel Astra G cablu alimentare
Quote:
@khrysty@n o sa pun si niste poze cand o sa o scot din service ca am avut probleme cu instalatia aia de incalzire,ca am tot gasit presul ud fiindca a curs pe undeva,si o sa pun niste poze,dar mai exact ce ai vrea sa vezi,doar poza cu statia din portbagaj si cablurile,si mai ce altceva? :-) |
Re: Opel Astra G cablu alimentare
Eeee... nu cer o galerie foto...:oops:
Numai sa vedem si noi cum ai scos-o la capat cu amplif-ul.:-P |
| All times are GMT +2. The time now is 23:38. |
- Copyright 2026 4Tuning