Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Intreaba si afla ce vrei sa stii

Reply
 
Thread Tools
Old 18-09-10, 10:38   #1
zvvbmw

Stage 2
 
zvvbmw's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 29
Default sistem audio bmw e90

buna !

Am deschis acest topic deoarece am mare nevoie de ajutor.
Am un bmw seria 3 e90 navi mic sistem audio basic. Suna acceptabil.
Nu cu mult timp in urma m-am interesat despre un upgrade la sistemul audio pentru masina mea si din pacate am ramas dezamagit. Foarte multe persoane mi-au spus ca nu se poate monta sistem audio aftermarket pt ca nu imi recunoaste consola centrala sistemul.

Eu vroiam 2 subz sa pun in masina. Difuzoarele sunt bune in schimb bass-ul e nesatisfacator.

1. Daca chiar ii adevarata toata treaba asta cu consola centrala care este solutia ?
2. Ce propuneri aveti ?

Multumesc
zvvbmw is offline   Reply With Quote
Old 18-09-10, 17:13   #2
Loop

Stage 5
 
Loop's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 513
Default Re: sistem audio bmw e90

Eu nu vad de ce nu ar merge. Iei un adaptor high-low, iei semnal de la difuzoarele spate si legi subwooferele.

Asta cu nu recunoaste consola centrala sistemul ma depaseste. Nu au dat si o explicatie ?
__________________
Sounds so good it hertz !
Loop is offline   Reply With Quote
Old 21-09-10, 20:41   #3
ralphmandl

Stage 5
 
ralphmandl's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 842
Member of:
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: sistem audio bmw e90

legi playeru direct de la baterie si te p**i pe ea de consola)
astfel playeru nu va mai avea treaba cu consola si cu masina. atentie sa pui o siguranta pe fir neaparat. nu vrei sa iti ia foc BMW-ul ca un pom de craciun nuh?
__________________
CNCA 2011 @ Expo ARAD International (Stok Open): 143.05db (Record National!)
CNCA 2012 @ Expo ARAD International (Mini 1000): 139.4db
CNCA 2012 @ ERA ORADEA Shopping Center (Maxi 5000): 141.7db
CNCA 2012 @ Galleria Mall ARAD (Maxi 5000): 141.19db


https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...2-visiniu.html
ralphmandl is offline   Reply With Quote
Old 21-09-10, 21:39   #4
zvvbmw

Stage 2
 
zvvbmw's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 29
Default Re: sistem audio bmw e90

bn...e o idee...dar atunci cum o sa pot "naviga" printre melodii daca nu fac legatura cu consola centrala ? sau va merge si asa ?

@Loop nu am primit un raspuns concret. Am fost la o persoana care se ocupa cu sisteme audio si chiar mi-a spus ca aveau un proiect (in acel moment) pe un 118d, consola centrala NU RECUNOSTEA/VEDEA boxele. Cu alte cuvinte nu se auzea nici un sunet. Toate legaturile au fost facute si verificate de mai multe ori. Au mai spus ca o alta persoana care se ocupa cu asta a avut aceeasi problema la un seria 5 e60...

Explicatia lor a fost consola centrala. Sa fiu sincer nu prea m-am mai interesat de la alti specialisti in domeniu...(asta daca ii pot numi specialisti) insa m-am gandit ca aici pot gasi mai multe explicatii.
zvvbmw is offline   Reply With Quote
Old 22-09-10, 14:32   #5
ralphmandl

Stage 5
 
ralphmandl's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 842
Member of:
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: sistem audio bmw e90

eu ma gandesc ca daca legi firele direct la player(toate firele) fara sa ai dea face cu consola centrala a masinii, cred ca poti naviga printre melodii din player. nu? ca la o masina fara console centrale si tot felu de alte porcarii )
ralphmandl is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -