salz vroiam sa mai stiu o informatie.. am gasit un amplif asa mai ieftior, un Blaupunkt GTA 260.. acum pe mine ma intereseaza sa iau si un subwoofer.. si as dori ca amplificatorul sa il leg pt cele 2 boxe mari pe care le am in spate si la subwoofer
la detalii tehnici a amplificatorului GTA 260 asta care vreau sa iau zice asa:
# amplificator 2 canale
# putere maxima 400W
# putere RMS:
# 2 x 60W (4 ohmi)
# 1 x 180W (4 ohmi, punte)
# 2 x 90W (2 ohmi)
vroiam sa stiu daca il pot lega si la cele 2 boxe din spate si la subwoofer in acelasi timp.. adica sa mearga la sub si sa prinda si boxele.. e bun pt asa ceva ? ar merge ?
si mai vroiam sa stiu prin ce se refera cand zice punte la 1 x 180w
ms