Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Intreaba si afla ce vrei sa stii

Reply
 
Thread Tools
Old 03-09-09, 12:51   #16
adyre

Stage 2
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 74
Default Re: Sonorizare Golf 3 (dif bord + usi)

Da, e vorba de 50 de lei in plus, ceea ce pot sustine, insa nu stiu cat e un montaj de asemenea fel si unde anume il pot face. E un shop online (nu dau numele insa destul de cunoscut in domeniul audio auto) care asigura instalarea in august... inca au ramas cu promotia respectiva chiar daca suntem in septembrie.

Vad ca tu ai, cred, aceleasi difuzoare sau cel putin in poza care mi-ai dat-o ca exemplu pentru midd-bass ceea ce inseamna ca stii exact rezultatele lor asa ca voi merge pe mana ta, insa, acum, sa vad cum anume voi stabili bugetul si cat de repede voi lua masuri pentru a realiza aceasta investitie.

Multumesc mult pentru lamurire si sfaturi.
adyre is offline   Reply With Quote
Old 03-09-09, 13:06   #17
animalutz
VW Driver

Stage 5
 
animalutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,203
Member of:
[Street Gambler]
[VW]
[Competitor CNCA]
[AUDI]
Default Re: Sonorizare Golf 3 (dif bord + usi)

Nu am aceleasi difuzoare. Eu nu am G3, aia am gasit pe vwvortex ( unul din cele mai mari forum-uri dedicate VW ). Eu am VW Passat, vezi semnatura mea si thread-ul creat la "Sistemul meu audio" de pe acest forum. . Legat de montaj, ai private message.
__________________
///Alpine DVA-9965 , Micro-Precision 7.28MKIII , Micro Precision Z-170 MKIII , Brax Matrix X2400.2 Graphic Edition Chrome ,Phase Aliante SI 12 Limited, Brax X2000.2 Graphic Edition Platinum , Brax PowerCap , Aurix , STP , Dynamat , Exide PowerCell - VW Passat B6
AUDIOPIL - Echipamente Car-Audio.
[URL="http://www.audiopil.ro"]
animalutz is offline   Reply With Quote
Old 05-09-09, 16:32   #18
adyre

Stage 2
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 74
Default Re: Sonorizare Golf 3 (dif bord + usi)

Din pacate am patit o boacana... Acel H.U. Kenwood pe care tocmai il procurasem s-a dus... mi-a topit firele din bord si acum incerc sa gasesc pe cineva sa il repare.

Tocmai din acest motiv mi-am procurat un set de Helix DB 6.1 Dark Blue, care, intr-adevar se pi*a de la distanta pe Pioneerurile pe care le aveam insa nu cred ca inca le-am vazut adevarata performanta datorita H.U. Panasonic CQ-C1400N pe care il am temporar (care e mai slab decat Kenwood-ul ars).

Acum am si dovada clara ca Helix-ul e ceva si luna viitoare voi merge pe sistemul Helix recomandat de "animalutz" si pe cele curente le voi instala in spate.

Sper ca voi putea reveni cu detalii cat de curand. Daca aveti idee de cineva ce se ocupa de reparat H.U. va rog dati PM.

Multumesc inca o data pentru recomandari. (Se pare ca tweeterele cele vechi isi fac treaba cu noile difuzoare)
adyre is offline   Reply With Quote
Old 24-10-09, 09:04   #19
seliuc daniel

Stage 3
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 138
Default Re: Sonorizare Golf 3 (dif bord + usi)

eu din cate stiu pe aici nu se face reclama....sau poate unora se permite.....animalutz recomanda pe toate posturile focal...helix ,hertz......moderatorul doarme.........cand la un post anterior am recomandat solutii ieftine cu cheltuieli minime am fost facut mincinos si ...vorbesc ineptii..............nenea moderatorul...dormi sau e protejatul dvs. daca iar primesc penalizare poti sa o dai definitiva ...sau poate reusesti sa sa stergi postul cum obisnuiesti ...sau poate ca astia de la moldova nu prea au ce conversa cu lumea de la capitala.
seliuc daniel is offline   Reply With Quote
Old 24-10-09, 09:12   #20
adyre

Stage 2
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 74
Default Re: Sonorizare Golf 3 (dif bord + usi)

Consider ca post-ul tau, cat si descarcarea supararii pe moredatori n-ar trebui sa o faci in acest topic. Nu e publicitate, e recomandare. Nu ai cum sa specifici altfel ce opinie ai despre ce difuzoare ar trebui alese.
adyre is offline   Reply With Quote
Old 24-10-09, 10:14   #21
animalutz
VW Driver

Stage 5
 
animalutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,203
Member of:
[Street Gambler]
[VW]
[Competitor CNCA]
[AUDI]
Default Re: Sonorizare Golf 3 (dif bord + usi)

Domnu seliciuc_daniel, dupa tine, ce firme ar trebui recomandate ca sa nu se mai considere reclama? Sony, Kenwood, Coustic, West Coast Customs? Hai s-o lasam asa cum ai zis-o, si daca ai nelamuriri, da-mi un PM.
In rest, cum mai e cu sistemul domnu adyre?
animalutz is offline   Reply With Quote
Old 24-10-09, 12:41   #22
adyre

Stage 2
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 74
Default Re: Sonorizare Golf 3 (dif bord + usi)

Din pacate m-am limitat doar la Helix DB6.1 (2 cai) pe care le-am pus in usi... Deocamdata am investit in altele (far, ulei, distributie, folie geamuri) si n-am reusit sa-mi iau 62.1.

Intr-adevar, se aude criminal de bine Helix-urile (criminal in sensul bun) insa am o mica problema: trebuie sa intaresc fata de usa pentru ca peste ~25 imi trepideaza toata usa si se pierde muuulllttt din claritate. Multumesc inca o data pentru sfaturi. Probabil luna viitoare voi lua 62.1 si acestea le voi pune in spate (n-am in spate nimic) si nu cred ca va trebui sa investesc in statie si subwoofer pentru ca sunt multumit de bass-ul diff-urilor.
adyre is offline   Reply With Quote
Old 24-10-09, 12:44   #23
adyre

Stage 2
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 74
Default Re: Sonorizare Golf 3 (dif bord + usi)

Din pacate m-am limitat doar la Helix DB6.1 (2 cai) pe care le-am pus in usi... Deocamdata am investit in altele (far, ulei, distributie, folie geamuri) si n-am reusit sa-mi iau 62.1.

Intr-adevar, se aude criminal de bine Helix-urile (criminal in sensul bun) insa am o mica problema: trebuie sa intaresc fata de usa pentru ca peste ~25 imi trepideaza toata usa si se pierde muuulllttt din claritate. Multumesc inca o data pentru sfaturi. Probabil luna viitoare voi lua 62.1 si acestea le voi pune in spate (n-am in spate nimic) si nu cred ca va trebui sa investesc in statie si subwoofer pentru ca sunt multumit de bass-ul diff-urilor.
adyre is offline   Reply With Quote
Old 24-10-09, 12:58   #24
simplu

Stage 4
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 255
Default Re: Sonorizare Golf 3 (dif bord + usi)

Quote:
Originally Posted by seliuc daniel View Post
eu din cate stiu pe aici nu se face reclama....sau poate unora se permite.....animalutz recomanda pe toate posturile focal...helix ,hertz......moderatorul doarme.........cand la un post anterior am recomandat solutii ieftine cu cheltuieli minime am fost facut mincinos si ...vorbesc ineptii..............nenea moderatorul...dormi sau e protejatul dvs. daca iar primesc penalizare poti sa o dai definitiva ...sau poate reusesti sa sa stergi postul cum obisnuiesti ...sau poate ca astia de la moldova nu prea au ce conversa cu lumea de la capitala.
si dupa tine ce ar tb sa recomande? astea sunt difurile bune la un buget cat de cat normal...altele nu prea ar fi...

daca iti recomand de ex brax tot reclama e? sau daca iti spun ia sal?

daca vrei sa fii mai catolic decat papa fa categorii pe buget si acolo poti sa bagi si verze gen sal/wcc/sony/etc dar alea sunt pt cei care vor sa auda ceva acolo cat merg cu masina

daca vrei sa sune ceva mai bine decat stock sau vrei sa bagi si un amp in combinatie nu prea ai alte alternative pe piata noastra la un buget cat de cat acceptabil

Last edited by simplu; 24-10-09 at 13:00.
simplu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -