Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Intreaba si afla ce vrei sa stii

Reply
 
Thread Tools
Old 28-06-09, 10:52   #1
aleyx_oltcit
Fiat Driver

Stage 5
 
aleyx_oltcit's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 785
Member of:
[Fiat]
Default need advice ''

salut am 2 difuzoare de bass au cam 60 -70w bucata cred ...cu un amplificator pe 4 canale 2 in punte...pot conecta un crossover si sa leg dif coaxiale si dif de bass la amp? sau dif de bas tweetere si medii separat?
aleyx_oltcit is offline   Reply With Quote
Old 11-12-09, 14:59   #2
khrysty@n

Stage 5
 
khrysty@n's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 667
Default Re: need advice ''

Dar amplifu' nu are crossover? Poti lega cel mai bine pe un amplif' cu 4 canale un subwoofer pe spate in punte si pe fata niste difuri mai de "firma" cu mid-bass si twetere built-in.
khrysty@n is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -