Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Coltul incepatorului

Coltul incepatorului Intreaba si afla ce vrei sa stii

Reply
 
Thread Tools
Old 15-04-13, 20:52   #16
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: Ajutor montare amplificator!

Quote:
Originally Posted by silviu.o View Post
Eu cred ca DvD-ul are ceva probleme si de aia baraie. Daca e in garantie, nu ar strica sa te duci cu aparatul sa vezi ce spun cei care l-au vandut. Referitor la RCA-uri, conecteaza cablu de RCA pe iesirile RCA ale aparatului pentru subwoofer, dar nu numai o mufa ci amandoua, + si -, pentru ca amandoua sunt necesare. Reducerea cantitatii de bass din muzica se face din setarile DvD-ului si ale amplificatorului. Nu detaliez aici, dar cred ca rasfind un pic documentatia aparatului si a amplificatorul o sa vezi cum se face reducerea bass-ului in muzica, deoarece cred ca asta te deranjeaza.
Din moment ce a instalat singurel aparatul si el nu este service autorizoat, adio garantie!

Acel zgomot de alternator apare din cauza unei bucle de masa, nimeni nu iti poate spune ca de la firul "x" este problema. Da o fuga la un atelier specializat si sunt sanse reale sa se rezolve problemele foarte simplu. Ideea este ca la fata locului este mai simplu ca pe forum. Eventual poti reveni sa ne spui ce interventii s-au facut.
__________________
Y!M dbig.sounds
Dealer Autorizat pentru toata gama de produse Digital Designs si PowerCell
S-A DESCHIS
Bigu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -