Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio

Car Audio Car Audio

Reply
 
Thread Tools
Old 08-01-14, 01:54   #1
Matrix1990

Stock
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1
Default Problema Subwoofer sau Statie?

Salut, ma numesc Remus sunt din Timisoara, am un Ford Focus an 99 combi, un subwoofer de la Zeus( nu stiu fix ce model), o statie Magnat Xcite, si un player jvc kd-x250bt.

Totul merge aproape bine doar o problema am si nu stiu din ce cauza poate fi. Atunci cand opresc cd-playerul (sau iau contactul) intra in subwoofer un semnal(sau ceva de genu) si se aude un booom(intra basul foarte tare pentru o jumate de secunda) nu e pocnet nici bazait nimic... pur si simplu se aude un Bass puternic pentru o jumate de secunda.

Asta nu m-a deranjat pana acuma cateva zile pentru ca aveam un Cd-player Sony xplod si acolo facea asa doar cand il opream...(face asa de vreo 2-3 ani)... si acuma vine problema! Playerul asta JVC ce l-am cumarat acuma are si bluethoot, merge tot minunat dar cand vorbesc la telefon, cateodata imi intra in Subwoofer sau decupleaza statia si se aude Boom'ul... si niciodata nu se aude in aceasi situatie, de exemplu acuma sun pe cineva si in timp ce suna face o data sau de 2 ori , alta data suna perfect si in timp ce vorbesc se aude foarte scurt, e ca si cum l-ar alimenta si l-ar scoate de sub alimentare... Mentionez ca Playerul e legat 100% corect cablurile sunt bune si in timp ce merge subwooferul totul se aude clar. problema e doar cand il opresc si la cand vorbesc prin bluetooth. Se poate sa fie ceva reglaje de pe statie? pe mine ma cam depaseste situatia. Astept pareri, sper ca am postat ce trebe unde trebe altfel imi cer scuze. O zi buna!!!
Matrix1990 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -