Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Craiova

View Poll Results: VTM la Craiova?
DA! 40 93.02%
NU! 3 6.98%
Voters: 43. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 07-04-05, 11:10   #31
NSL_Doru

Stage 5
 
NSL_Doru's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 467
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"GAB35DJ\"
daca postai in acelasi timp cu acest post unul referitor la o cursa de viteza in paralel pana acum aveai vreo 20-30 de pagini scrise acolo asa k da-ti seama ca doar cei care au postat aici,in aceste2 pagini,ar fi interesati de un vtm...
de acord cu tine!dar ce facem ? organizam vtm pentru 4-5 insi sau hai maxim 10 ? nu e usor dar daca te apuci macar sa merite efortul !
NSL_Doru is offline   Reply With Quote
Old 08-04-05, 14:20   #32
Bubu_021
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Bubu_021's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 618
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"NSL_Doru\"
de acord cu tine!dar ce facem ? organizam vtm pentru 4-5 insi sau hai maxim 10 ? nu e usor dar daca te apuci macar sa merite efortul !
eeeeheh... si daca ai sti cata alergatura trebe de nu-ti mai ajung 7 zile pe saptamana si autorizatii peste autorizatii(asta este beleaua). plus ca totul costa cand o faci ca particular, cred ca singurul ajutor gratuit dpdv financiar va veni din partea.... POLITIEI, in rest salvare, pompieri, jandarmi, se platesc... $$$$ .
Bubu_021 is offline   Reply With Quote
Old 08-04-05, 17:43   #33
MaF|OtU
Midnight Racers Member

Stage 4
 
MaF|OtU's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 217
Member of:
[Midnight Racers]
Default

La pompieri si la salvare poate pot sa ajut eu sa nu se plateasca ! Eu ... adica tata !
Poate si la salvare ... [ acolo nush sigur daca are pile ] !
MaF|OtU is offline   Reply With Quote
Old 08-04-05, 22:46   #34
BoSsuL3TZ

Stage 5
 
BoSsuL3TZ's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 884
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[South racerS]
Default

salutare.. am trecut azi pe la ACR.. cu ceva probleme si doamna Director Nita mi-a spus ca luna aceasta pe 23-24 APRILIE.. o sa fie prima etapa de CNR -CRAIOVA- organizat de FRAK si ACR.. nuj jtiu pe ce traseu.. nu-mi saritzi in cap oricum daca suntetzi interesantzi ..o sa fie si o grupa de debutantzi.. trecetzi pe la ACR sa va spuna mai multe..
__________________
South racerS =- Racing Z|e new eRA!
BoSsuL3TZ is offline   Reply With Quote
Old 08-04-05, 22:56   #35
NSL_Doru

Stage 5
 
NSL_Doru's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 467
Default

Din nou ACR ... nu stiu de ce parca nu sunt la fel de bucuros cum aud de o alta cursa indiferent de tipul ei . Oricum daca mai aflati ceva postati si aici , poate e ceva interesant totusi ...
NSL_Doru is offline   Reply With Quote
Old 10-04-05, 06:23   #36
Bubu_021
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Bubu_021's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 618
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"BoSsuL3TZ\"
o sa fie prima etapa de CNR -CRAIOVA- organizat de FRAK si ACR
etapa se poate, dar nu cred ca de Campionat National, pentru ca FRAK nu poate sa acorde titlu de Campion National(nemai-fiind federatie), asa ca nu poate organiza un Campionat National. Problema asta FRA - FRAK se judeca la tribunal acum si cele mai mari sanse de castig le are FRA, aceasta din urma avand si o Hotarare a Tribunalului Bucuresti in favoarea sa.
o intrebare logica ar fi : Cine ar participa, dupa ce in septembrie 2004 li s-a retras licenta la o mare parte dintre pilotii de top din CNR?
Raliul Brasovului a fost organizat de un club sportiv particular si supervizat de Agentia Nationala pentru Sport.

totusi, astept si eu informatii in continuare.
Bubu_021 is offline   Reply With Quote
Old 10-04-05, 18:06   #37
Carmen

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 492
Member of:
[Extreme Racing]
Default

ACR daduse un anunt in care spuneau ca etapa care urma sa aiba loc la Brasov a fost anulata din cauza drumului foarte prost si ca in locul acesteia se va tine etapa la Craiova, Raliul Olteniei. Poate ca se vor razgandi, din moment ce FRAK-ul are un singur pilot inscris... Au anuntat si premii destul de mari... S-ar putea sa atraga prin asta cativa piloti care ar fi siguri ca prind podiumul... Asta in cazul in care se va tine etapa... Avem 2 campionate in paralel
Carmen is offline   Reply With Quote
Old 10-04-05, 18:10   #38
lam

Stage 3
 
lam's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 117
Member of:
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Carmen\"
ACR daduse un anunt in care spuneau ca etapa care urma sa aiba loc la Brasov a fost anulata din cauza drumului foarte prost si ca in locul acesteia se va tine etapa la Craiova, Raliul Olteniei. Poate ca se vor razgandi, din moment ce FRAK-ul are un singur pilot inscris... Au anuntat si premii destul de mari... S-ar putea sa atraga prin asta cativa piloti care ar fi siguri ca prind podiumul... Asta in cazul in care se va tine etapa... Avem 2 campionate in paralel
care etapa de la brasov? nu s-a sustinut aceasta etapa si cred ca drumul a fost refacut pe rasnov.
lam is offline   Reply With Quote
Old 10-04-05, 18:21   #39
Carmen

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 492
Member of:
[Extreme Racing]
Default

FRAK si-a anuntat calendar competitional pe 2005!!! Si prima etapa era la Brasov! Diferita de ceea ce am vazut noi...

Automobil Clubul Roman, Autoritatea Sportivă Nationala - FIA, in calitate de organizator al Campionatului National de Raliuri, anunta ca datorita starii necorespunzatoare a traseelor de concurs din judetul Brasov, prima etapa de campionat ce trebuia sa se desfasoare in zilele de 16-17 aprilie a.c. se reprogrameaza o saptamana mai tarziu, la Craiova.

Astfel, in zilele de 22-23 aprilie 2005, se va desfasura in judetul Dolj, Raliul Olteniei, ca prima etapa a Campionatului National de Raliuri, dotat cu premii acordate pentru locul I in valoare de 50 milioane lei, la avansati si 20 milioane lei la debutanti, pentru locurile II, 30 milioane lei la avansati si 10 milioane lei la debutanti, pentru locurile III, 20 milioane lei la avansati si 8 milioane lei debutanti.

Licente, inscrieri si informatii la sediul ACR-Comisia Nationala de Automobilism si Karting (tel. 222 41 24 si fax 222 41 23) si la Filiala judeteana ACR Dolj (tel. 0251/41 61 66, fax 0251/41 23 13).
Carmen is offline   Reply With Quote
Old 10-04-05, 20:19   #40
lam

Stage 3
 
lam's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 117
Member of:
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Carmen\"
FRAK si-a anuntat calendar competitional pe 2005!!! Si prima etapa era la Brasov! Diferita de ceea ce am vazut noi...

Automobil Clubul Roman, Autoritatea Sportivă Nationala - FIA, in calitate de organizator al Campionatului National de Raliuri, anunta ca datorita starii necorespunzatoare a traseelor de concurs din judetul Brasov, prima etapa de campionat ce trebuia sa se desfasoare in zilele de 16-17 aprilie a.c. se reprogrameaza o saptamana mai tarziu, la Craiova.

Astfel, in zilele de 22-23 aprilie 2005, se va desfasura in judetul Dolj, Raliul Olteniei, ca prima etapa a Campionatului National de Raliuri, dotat cu premii acordate pentru locul I in valoare de 50 milioane lei, la avansati si 20 milioane lei la debutanti, pentru locurile II, 30 milioane lei la avansati si 10 milioane lei la debutanti, pentru locurile III, 20 milioane lei la avansati si 8 milioane lei debutanti.

Licente, inscrieri si informatii la sediul ACR-Comisia Nationala de Automobilism si Karting (tel. 222 41 24 si fax 222 41 23) si la Filiala judeteana ACR Dolj (tel. 0251/41 61 66, fax 0251/41 23 13).
o prostie.....cine crezi ca o sa participe? din moment ce toti mari si majoritatea pilotilor au participat la prima si adevarata etapa de CNR. De unde ai citat randurile de mai sus?
__________________
EXTREME RACING CLUB
lam is offline   Reply With Quote
Old 10-04-05, 21:43   #41
Carmen

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 492
Member of:
[Extreme Racing]
Default

De pe site-ul ACR-ului am luat citatul, este comunicat facut de ei.
Nu stiu cine se inscrie... Eu am vorbit cu un pilot care a zis ca s-ar inscrie daca ar fi sigur pe premiu ca si-ar acoperi unele cheltuieli si s-ar mai acomoda si cu masina... De ce n-ar gandi si altii la fel? Si mie mi se pare aberant ce se intampla cu FRA si FRAK, dar nu ma intereseaza luptele si mancatoriile dintre ei. Poate ai vazut ca pilotii au fost foarte dezamagiti de FRA si au aruncat cuvinte grele asupra lor... Poate ca asa se vor concentra mai mult asupra organizarii si vom avea raliuri mai reusite, avand in vedere ca exista concurenta. Nu simpatizez deloc ACR-ul, dar de ce n-as fi multumita de o etapa organizata la noi acasa? Poate ia si FRA in considerare locatia... S-a anulat la Brasov o proba, ACR se gandeste ca e drumul prost si ar fi buna o etapa la Craiova, profita fiecare de lipsurile sau ideile celorlalti. Asa ne cresc si noua sansele sa avem inclus Raliul Olteniei in calendarul campionatului national(instanta va hotari de cine va fi organizat pana la urma).
Carmen is offline   Reply With Quote
Old 11-04-05, 13:22   #42
cioara

Presedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 2
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 40
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
Default

Salut!Nu am amai intrat de foarte mult timp pe net,pt ca nu stau foarte mult in Craiova...Am vazut ca sunt foarte multi care doresc organizarea unui Vtm...Eu personal cred ca Vtm-urie si cursele cu adevarat sportive sunt mult mai spectaculoase dar necesita o preparare a masinilor mult mai amanuntita.Daca chiar doriti un Vtm...Kos sigur ar alege intre liniute si Vtm ,vtm-ul,poate ca facem ceva...Eu cred ca pot aduce la start minim 10 masini din alte judete(sper la mult mai multe) si 15-20 din Craiova(ma bazez pe cei care au mai fost,am vazut ca au intrat si ei cativa aici...)..
Anuntati-va care vreti sigur sa va dati,si daca ne strangem 30-40 promit ca ma ocup personal,las tot si facem cat de repede posibil....
cioara is offline   Reply With Quote
Old 11-04-05, 13:32   #43
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default

Ma intereseaza sa particip si eu.
PIL-u cred ca se va da si el.
LKV-ul si el.
TEN-u poate si el
sa vedem
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 11-04-05, 14:40   #44
lam

Stage 3
 
lam's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 117
Member of:
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

masina e gata si asteapta cursa!!!
lam is offline   Reply With Quote
Old 12-04-05, 13:47   #45
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default

Azi am fost la ACR si am vb cu doamna Stela si a zis ca est raliu etapa din CNR la Craiova dar organizata de FRAK.
Toti pilotii din CNR s-au afiliat la alta federatie FRA care este in proces cu FRAK si nu au organizart raliul la BV ci un club AUTO BLIC.
Nu stiu ce masini o sa vina la noi poate ii conving pe catva macar pt. banii de premii sa vina se se dea,desi nu cred ca vor accepta.SA vedem
De traseu inca nu se stie nimic tre sa se afiseze.
Se pot da si incepatori fara rollbar.!!!
Grig mai dute si tu la ACR ca mai cunostii si informeaza-te si scrie aici ce au zis.Poate totusi vin si niste piloti din CNR.
__________________
EVO REDEFINES CORNERING !
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -